Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 044
Дъщеря ми Лора се роди осмаче с тегло 2,480 кг. при нас проблемите бяха свързани с незрялостта на белите дробове. Необходим беше сърфактант, за да се разгърнат. Отделно направи и много тежка пневмония. Беше 10 дена на апаратно дишане, после още 10 на кислородна палатка.

Остана си с много чувствителни дробове. Изписаха я от неонатологията на 1 месец и докато навърши 6 месеца 4 пъти лежахме в болница с бронхиолит. Първия го направи на 45 дена т.е. само 2 седмици откакто си я бяхме взели у дома. Причините бяха, че лесно лепваше респираторни инфекции от някой от семейството - най-често от кака си. При другите обикновено нещата протичаха с няколкодневна хрема, но Лора на втория ден след херемата вече беше със силна кашлица и свирене на гърдите, което автоматично ни отвеждаше в болница. на 6 месеца направи и бронхоспазъм.

От тия чести боледувания, болнични престои и стресове до 6-7 месец наддаваше по-бавно.

Как преодоляхме частично проблема:
1. С много пазене. Спрях кака и от детска градина за 1 година. Много ми беше тежко, а на нея още повече, но така намалихме силно болестите у дома. Бях забранила у дома да идват подсмърчащи и кашлящи хора. Бях станала абсолютна параноичка в това отношение.
Случвало ми се е да седна на открито с нея. Ако на съседната пейка седнеха подсмърчащи и кашлящи хора ставах с количката и си тръгвах.

2. Каляване. На 10 месеца я заведохме на Боровец за 10 дена в най-големия сняг. По цял ден спеше на вън в количката. Лятото прекарваме поне 1 месец на море. Отделно поне месец на село.

Сега нещата чувствително се стабилизираха. Пак боледува, но не така тежко както преди. Преди месец тръгна на ясла и ме е страх да се похваля, но за 1 месец има 3 присъствени седмици и една отсъстваща - с хрема и кашлица, но без да направи бронхит.

На ръст, килограми и в умствено развитие не се различава от връстниците си, а в някои отношения е доста по-напред от кака си на тази възраст.

# 16
  • София
  • Мнения: 255
ЕЙ на сетне нещо и за нас.
Рали е родена в 8 месец. Никога не съм я третирала като по-специално дете макар, че постоянно ми го повтаряха приятелките. Аз съм родена в 7 месец и имам сестра близначка.
Сега Рали е на  2г и 6м и няма проблеми все още със нищо. ОТ февруари я пуснах на яслата и тя почна тогава да боледува иначе въобще не ми е боледувала. Сега сме с настинка,, температура, сополи. Дано да ми расте все така и на вас мами с недоносени деца желая късмет.
И моят син е роден в 8 месец и никога не е третиран като по-различно дете. Моите приятели с деца - също. И той в яслата (наложи ми се да го пусна на 1 г. и 3 м.), когато започна не се спря да боледува, но и това отшумя - сега е стабилен и устоява на повечето сополи в градината....

Общи условия

Активация на акаунт