откога в детската градина

  • 3 045
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 922
Синът ми тръгна на ясла на 1г. и 4 мес.   Peace

# 61
  • Мнения: 248
Мойта дъщеря тръгна на година и половина, но с нея тръгна детето на една приятелка - на 10 месеца. Бебето се оправи доста добре и сега е много добре развита за възрастта си.

# 62
  • Мнения: 8 999
Двете деца тръгнаха заедно - синът ми на ясла /2г/, а дъщеря ми на градина /3 г./. Бяха супер горди и щастливи, че отиват на училище /цяло лято работех по въпроса за мотивацията и те приеха правилната гледна точка/. Така избегнах и поводите за ревност - едното да си стои вкъщи с мен, а другото да се чувства отритнато и изоставено в детската градина. Сега дъщеря ми се е подсетила пак да ми вменява чувство за вина, че съм я лишила от приказното изживяване в ясла, а съм я пратила направо на градина. Няма угодия и туй то!

# 63
  • Мнения: 3 886
Баткото тръгна на 2 г .Малката ще  тръгне на 2 и 9 месеца.Просто така се получава иначе бих я пуснала още сега Peace

# 64
  • Мнения: 376
Изненадах се как толкова малки бебенца на по 9-10 месеца ходят на ясла. Дали някой им обръща нужното внимание?

# 65
  • Мнения: 1 230
Изненадах се как толкова малки бебенца на по 9-10 месеца ходят на ясла. Дали някой им обръща нужното внимание?
Зависи от яслата. Аз съм страшно доволна от жените. Малката е център на внимание - занимават я, преобличат я, пасират й храната, слагат я да спи и преди обед, даже съм занесла и проходилка, за да се движи детето; дават ми пълен отчет всеки път като я взимам (спане, ядене)... абе въобще нямам думи   bouquet Но в другите ясли наоколо ми отказаха да я вземат толкова малка. Искат да ходи и т.н. Дори да не бях принудена финасово да се връщам на работа и да я давам на ясли, пак щях да избера това ОДЗ  Peace

# 66
  • Мнения: 223
след 2г.

# 67
  • Мнения: 891
На 1год и 6 месеца тръгна на ясла, а на 3 год. я прехвърлих в градината.

# 68
  • Мнения: 6 164
Аз ще го пусна след 2 и половина най-рано, а може да изчакам и до 3. Засега не бързам.

# 69
  • Мнения: 1 800
На 1г4м, в групата имаше и доста по-малки-бяха с биберони и в проходилки.

# 70
  • Мнения: 5 255
Последна опция.
В момента е на 3г. и  1м., но още не посещава ДГ.

# 71
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Големият ми син тръгна на 2г. и 3м. на ясла, слад като стана на 3г. - на детска градина.
Малкия няма да пускам на ясла, след като навърши 3 години може би ще тръгне на градина.

Общи условия

Активация на акаунт