Има ли мами, които смятат да раждат без уговорки и плащания?

  • 8 291
  • 145
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 195
Теди благодарение на Станев аз съм жива и здрав - този човек ме спаси, спаси и детето ми  - нямам думи за него, просо нямам думи - той и екипа му ме изродиха така, все едно израждат някой много близък, и циганката до мен я изродиха так а- с много професионализъм и добрина, с тихи думи, казани на място, с правилни напътствиея и адекватни действия Peace

# 61
  • Мнения: 23 022
Масажират с пръст самата шийка, като по този начин и помагат да се изглади по-бързо и по-лесно.
По-скоро масажират перинеума/входа на влагалището/,за да се отпусне и когато се изгонва бебето да не се получат разкъсвания,както и да не се използва епизиотомия.В България не съм чула да се практикува.

# 62
  • Мнения: 4 195
А Деси мен ме ...не точно масажираха - натискаха ме леко и с два пръста нещо правеше акушерката за да не се разкъсам - ама като видя 4 100 да излизат от мен ме резна на часа Joy

# 63
  • Мнения: 2 891
Хич не ми пука кво ми масажират, стига да излезе по-бързо!  Mr. Green

ДесиХ2, мисля, че говорим за различни неща  Wink  Едното забързва родовият процес, а другото предотвратява разкъсванията  Grinning

# 64
  • Мнения: 238
само че като те спрат полицаи си плащаш, защото СИ направил нарушение и си плащаш, за да си затворят очите, а не , за да си свършат работата. в случая с ражданията какво престъпление си направил - че си решил да имаш дете???
   Да, права си, обаче нямах предвид точно това. Мисълта ми беше, че както сами си даваме на куките, така и САМИ се натискаме при лекарите, после имало корупция.  Peace
   Раждането на дете е най-нормалното и най-естественото нещо, което се случва в живота. За какво плащаш? За да си свършат лекарите работата ли?
   Според мен всичко идва от наследството от 50 годишния режим в БГ. Едно време за да получиш нещо дефицитно или нещо по-така хората са давали какво ли не под масата (тезгяха) или пък се е прилагал принципа "аз на тебе, ти на мене". И сега хората, за всяка услуга или за това, че някой си е свършил работата по-бързо от обикновено или пък за това, че са те излекували в болницата, влачат торби с алкохол и бонбони за "благодарност". За какво благодарим? (В случая не става въпрос ако някой ти спаси живота.)
   То излиза, че у нас ако нямаш пари не можеш нито да се родиш, нито да умреш.

# 65
  • Мнения: 91
правилно разсъждаваш , азсъм раждала без уговорки и не се оплаквам Hug

# 66
  • Мнения: 521
Права си не е чесно да се плаща но работата е там че много от лекарите са забравили Хипократовата клетва и гледат само парите и ако не си платиш не ти обръщат особено внимание, изобщо здравеопазването ни е под всяка критика

# 67
  • София
  • Мнения: 958
Раждах в Т.Киркова без уговорка с лекар и без да плащам нищо. Невероятно доволна съм от отношението на лекарите и сестрите, от професионализма... Всички си свършиха перфектно работата!

Но ако се налагаше да раждам секцио, или имах някакви усложнения, сигурно щях да си ангажирам лекар. Не заради това, че отношението би било по-различно, а за да съм по-спокойна и да знам, че лекаря ми е наясно с моя случай.

# 68
  • Мнения: 61
Родих преди 8дни във Втора градска болница- не съм плащала на никого, а целият екип беше страхотен! Перфектно отношение и професионализъм!

# 69
  • Мнения: 152
Темата е страхотна! Отидох да раждам без уговорки в бургаската болница, на което всичките ми приятели се ужасиха, понеже на такива като мен доктори и акушерки не обръщат внимание. Е, нямаше специално  внимание към мен, както имаше към други около мен, но не съжалявам защото въпреки всичко родих и то със съзнанието че не съм допринесла за тази порочна практика. Почерпих след раждането. Гнусно е как те гледат в ръцете и ти намекват, че си длъжен да си платиш за нещо, което те са длъжни да направят! #2gunfireДано това безумие свърши!

# 70
  • Мнения: 1 817

аз ще раждам секцио и много ме е старх да не си платя.

Предния път като раждах си бях уговорила лекар-всичко мина ОК !

но какво чух от един лекар направо не е истина. Имаше едно момиче след операция при извънматочна бременност и нещо не се чувстваше добре. та чувам лекаря /целият в злата окичен/ да казва възмутен " Да си ходи така, като не и се дават пари за екипи, да се управя!" Не повярвах на ушите си. Беше много груб, а те я бяха оперирали по спешност.
Та страхувам се да не попадна на някакъв такъв- дето да си мисли, че нешо сме му длъжни ние пациентите.

# 71
  • Мнения: 22 453
Аз не съм от София и за това при нас изборът е само една болница. )) Е, има и няколко частни клиники, но по препоръки на повечето хора, с които съм разговаряла е най-добре да се ражда в болница. Ако недай си боже нещо се случи, там могат да реагират навреме.
Засега не съм разговаряла с моята лекарка по въпроса с парите, но ако тя спомене нещо може и да си платя. Държа на нея, тъй като се налага да раждам секцио и не ми се рискува при човек, когото не познавам.
Вече няколко мои приятелки родиха в същата болница при това без никакви уговорки и заплащане и казаха, че са доволни от отношението, хигиената и т.н. Така че изглежда не е толкова страшно. )
Но моето мнение също е че в крайна сметка всички сме си плащали осигуровките и това е нещо, за което държавата трябва да се грижи, а не да те кара да си плащаш.

# 72
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Темата е страхотна! Отидох да раждам без уговорки в бургаската болница, на което всичките ми приятели се ужасиха, понеже на такива като мен доктори и акушерки не обръщат внимание. Е, нямаше специално  внимание към мен, както имаше към други около мен, но не съжалявам защото въпреки всичко родих и то със съзнанието че не съм допринесла за тази порочна практика. Почерпих след раждането. Гнусно е как те гледат в ръцете и ти намекват, че си длъжен да си платиш за нещо, което те са длъжни да направят! #2gunfireДано това безумие свърши!
Браво еовин, да ти  е живо и здраво бебочето. smile3525 smile3525 smile3525 smile3501 smile3501 smile3501

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз родих преди 6 месеца без всякакви уговорки и плащания.... и то не къде да е, а в прчутото с "разкошните" си условия Бургаско родилно отделение. За някои приятели тази ми постъпка беше акт на пълно безумие, не и за мен...... "Радвах" се на внимание, което беше оказано и на останалите 19 родилки в този ден /независимо от етническата им принадлежност, всички бяхме третирани еднакво......аз бях и с усложнения /не опасни за бебето, а за мен/ и след изписването ми, свекървата дала на докторката, която е извършила нужната ръчна манипулацията пари.....от благодарност, че ми е спасила живота.......това го намирам за къде, къде по нормално......

# 74
  • Мнения: 24 467
Бе все чета- та да попитам: Какво му е толкова на това родилно в Бургас?
То и аз не съм от София, но определено съм доволна от персонала и грижите на местната болница.

Общи условия

Активация на акаунт