Подарък за деца в България?

  • 3 850
  • 86
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Трябва да купувам подарък за две момченца на 3 и на 5-6 години, но идея си нямам какво. Бихте ли споделили нещо подходящо ( а и знаете какви неща се продават на Запад ), че за момиче е толкова лесно, но за момче  ooooh!

И въобще заслужава ли си да купувам тук или би ми излязло по-евтино от България?

п.с.Ако някоя майка от България чете, може и тя да се включи.

# 1
  • Мнения: 3 478
Аз спрях да нося. Взимам от там ако ми затрябва. Но иначе съм носила и дрешки и играчки. Сега имах възможност да контактувам с повече майки и всички масово ми се оплакваха че не намират хубави и свестни обувки. Незнам дали е така, не съм гледала по магазините за неща. Незнам дали децата биха ги оценили, но родителите със сигурност - да. Аз по принцип го правех това с подаръците докато децата бяха съвсем малки. За тази възраст, която търсиш спокойно предполагам може да намериш нещо и в БГ. Това 5-6 годишното не виждам с какво може да го заинтригуваш повече освен с играчка. Такива уж вече и там има доста.

# 2
  • Мнения: 6 167
с майка ми в момента  ходим по магазините тук и да ти кажа, тя казва, че в БГ е доста скъпо.
или поне не е много по-евтино. приятелката ми, която ни беше на гости каза направо, че нещата тук са по-евтини  Rolling Eyes
то зависи и кой къде пазарува.

моите роднински деца и кръщелници и тн, нямат нужда от дрешки,  а и не ги радват май дрешки особено много.
та, купих плажни игри, и изобщо се придържам към игрите.  Laughing
на кръщелника ми му купих мини скейт борд ( той няма 3 г, но вече е луд и спи с него).
при момченцата вървят много и разни коли, на които да им се отварят багажниците  и вратите Laughing
има разни хвърчила ( пак за плаж) , едно 5г. може спокойно да играе  с това.
друго, което съм купувала ( за момиченца, обаче) са разни игри, да плетат гривнички, да нижат мъниста и тн.
за момченца сигурно има също нещо , което да правят с ръце.
видях една игра - книга с Карибските пирати ( придружена е от съответните маски, преплетени кокали и тн).

в общи линии моят опит не показва, че по-скъпото е по-успешно с децата. 
кръщелникът ми  беше най-доволен от едни тенджерки и тигани, които намерих, за да готви и той, като Звездев. Laughing
имах проблем докато намеря не розови такива в един магазин за 1 евро. 
пренебрегна доста играчки на Фишер Прайс заради тези тенджерки  Mr. Green


за обувките сигурно ( пак) зависи - чужбински приятелки не се връщат без обувки на Колев и Колев от България.

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 16:16 от Lennie

# 3
  • Мнения: 5 183
Подаръци купувам от родината, като си ида, преди да се срещна с детето
Само на любимия племенник купувам нещо, по простата при4ина, 4е е до мен, като си разопаковам куфара и се надява на дар от дале4ните земи  Crazy Hug Heart Eyes

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Калинке, тук има достатъчно голям избор на играчки.Направили са страхотни магазини, в които има всички западни качественни, фантастични играчки!Няма смисъл да носиш от друга държава! Heart Eyes
 

# 5
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз пък почти винаги нося от тук. Играчките в Бг или са китайски боклуци или са по-скъпи от тук. Истина е ,че има магазини с почти всички известни марки играчки, но цените са изкуствено надути.
Племенниците ми са на 3 и половина и 5 и половина години, последните пъти им носим супер герои, на такава вълна са Wink.
Противник съм на такива големи деца да се носят дрехи и обувки, не могат да ги оценят и не се радват искрено както на играчки.
Успех

# 6
  • Мнения: 994
Аз бих взела Лего, съобразено с възрастта им.  Не знам как са центие в Европа, но в България Легото е двойно по-скъпо от тук.  Намират се разни имитации на Лего-то, по-евтини разбира се. Бяха подарили на сина ми една кола - нямаше сила, която да успее да скрепи отделните детайли. Накрая детето се ядоса и се отказа. Даже не пожела да  вземе играчката на тръгване.
Наистина има голямо разнообразие вече, но според мен са доста скъпи хубавите и маркови играчки там.

# 7
  • Мнения: 6 243
Ако става дума за нещо полезно - обувките са добра идея. Аз винаги купувам обувки на малката, защото за 15 - 20 евро (от намаления, естествено) съм намирала доста прилични неща, а на същата цена в БГ обувките се съсипват за един месец. Аз лично не съм доволна от Колев и Колев и вече не купувам от тях.

За момченца - играчките от серията Action Man в Западна Европа са по-евтини, отколкото тук. И в БГ ги има куклите и аксесоарите към тях, но са много скъпи и на сина ми сме му ги купували винаги от чужбина, докато беше по-малък.

Другото нещо, което сме вземали на малкия (но от САЩ, за Холандия не знам дали ще стане заради езика), са образователни игри на СД за компютъра.

В общи линии зависи от самите деца по какво си падат. Добра идея е да питаш майката на кква вълна са момчетата в момента. Ако имат любими герои от филм, вземи тематични играчки или в краен случай ти-шъртки или ранички със съответната картинка.

# 8
  • Мнения: 1 636
Като се прибираме и родителите ми и сестра ми като искат да подарят на малките неЩо все се е счупило zа 0 време,а някой неЩа съм била с тях като са ги вzемали и на таzи zена тук бих намерила къде по_добро качество.За това вече като се прибираме купувам от тук на плеймобил и като се приберем им ги давам и те ги подаряват.Няма смисъл да дадат там пари zа 5 дена  Close Обувки имат хубави в БГ на Колев и Колев и оЩе една фирма.Не помня коя бе6е,бе6е в на КК магаzинът,моделът бе6е точно като на геокс,подметката мека,хубави обувки,само не zнам колко време Ще иzдържът. Цената по_евтина от тук.

# 9
  • Мнения: 1 072
Последната играчка, която носих на племенника (5 год.) и за която знаех, че я няма в БГ беше knikkerbaan. На мен много ми харесва, развива и мисленето на детето, мойте също много я харесват. Има различни, но този, който Дани искаше, беше пластмасов, а не дървен. Ние го намерихме, пардон, Синта Клаас го донесе от Top1Toys мисля.
Другото са разните блузки и т.н. със Спайдърмен, ама тия неща и в БГ ги има, но не знам на какви цени, а и тук в H&M се изчерпаха.
Успех.
Сара

# 10
  • Мнения: 3 461
Последно купихме роботи  Transformers, радват се на интерес заради филма сега.

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Последната играчка, която носих на племенника (5 год.) и за която знаех, че я няма в БГ беше knikkerbaan. На мен много ми харесва, развива и мисленето на детето, мойте също много я харесват. Има различни, но този, който Дани искаше, беше пластмасов, а не дървен. Ние го намерихме, пардон, Синта Клаас го донесе от Top1Toys мисля.
Другото са разните блузки и т.н. със Спайдърмен, ама тия неща и в БГ ги има, но не знам на какви цени, а и тук в H&M се изчерпаха.
Успех.
Сара

Сара,
Това играта с топчетата ли е ,които трябва да хлъзнеш и да минат през едни като вратички или нещо друго?

Дрехи и обувки : не мисля да купувам, защото едното дете живее в Канада ( сега е за ваканцията в България ), а другото са много добре финансово. Но са ми братовчеди, така че няма как.
А какво ще кажете за кубчета? newsm78 newsm78 ( доста старомодно е сигурно, но бях купувала преди време и сега ги открих и се чудя дали не стават за 3-годишно дете. Аз поне много си играех с такива.... )

Последна редакция: нд, 08 юли 2007, 11:45 от Kalinka

# 12
  • Мнения: 1 636
Калинке,ако има6 предвид кубчета,на които е пуzел и трябва да го реди6 zависи.Аz имам 2 момчета,едното е оЩе малко и не zнам дали Ще се zанимава с тях,но другият никога не игра с тях.Мисля,че момчетата не са по теzи играчки,ако е zа момиче може би да.

# 13
  • Мнения: 1 072
Сара,
Това играта с топчетата ли е ,които трябва да хлъзнеш и да минат през едни като вратички или нещо друго?
Да, по-късничко ще пратя снимка на нашия комплект, за да видиш как изглежда, защото ако пуснеш да търсиш в Интернет намираш основно дървени, а те са по-скучни.

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Болшинството момчета си падат по колички, независимо на каква възраст са  Laughing
Кола с дистанционно ще е супер хит  Peace
Аз също ще купувам подарък за едно 8 годишно. Майка му каза, че в момента бил на вълна трансформери и дракони  Crazy Лего имат много хубава поредица с дракони.

# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ужас, повечето неща даже не съм ги чувала.  Embarassed Embarassed Embarassed 

# 16
  • Мнения: 1 636
Сега обърнах внимание,че става въпрос zа момчета.Всички тук са луди на тема полиzаи и пожарни.Плеймобил имат страхотни неЩа на двете.Даже малкият преди да бе6е станал на 2 играе6е с на батко си.
Дракони имат съЩо плаймобил,но са временна мода  Confused
След малко Ще пусна най_интересните zа деzата тук,като имам впечетления от всички момченца в градината,не само от моите двама.Само да zаспи малкият и съм тук.

# 17
  • Мнения: 1 636
Не zнам до какви пари търси6,но тук пускам линковете на Playmobil играчки .Най_интересни на всички момчета от 2 до 10 год.са бус на Polizei и таzи пожарникарна кола .Играчките им са скъпи,но са страхотно качество.Не си губят стойността.Ако ре6и6 каква иска6 просто и zапомни номерът,има някои подобни и с обясняване не става.

# 18
  • Мнения: 3 423
Отвратена съм от играчките в БГ.
Много труден би ти бил изборът.
Вземи нещо за развиване на мисленето.
В БГ е пълно иначе с крещящи играчки.

# 19
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ами дайте идеи за играчки за развиване на мисленето. И аз си падам по подобнии играчки, но ме затруднява за коя възраст, какво отговаря. А това, че на самите играчки пише за колко години не винаги отговаря на действителността. 

Чиколина, мерси за линковете. Ще погледна и там.

# 20
  • Мнения: 1 636
Като иска6 zа раzвиване на мисленето ето погледни в тоzи линк http://www.luek.de/. Имат много хубави неЩа,zа които не е необходимо да се говори немски.Имат zа деzа от 2 год.до 6_7 клас.Моите имат ЛÜК кастен се каzват.Има 3 вида от тях имного книжки с упражнения.Е,zа някои трябва еzик,но не zа всички.Имаме и klipp klapp lük което е пак с много упражнения,и не е нужен еzик.Но ако иска6 да се zарадват деzата им вzеми неЩо zа игра,а не zа мислене  Mr. Green Най_мраzех да ми подаряват книги преди,и големият ми се е метнал на мен  Laughing

# 21
  • Мнения: 3 880
Отвратена съм от играчките в БГ.
Много труден би ти бил изборът.
Вземи нещо за развиване на мисленето.
В БГ е пълно иначе с крещящи играчки.

И аz така. Това лято ни поканиха на рожден ден докато бяхме там и трябваШе да купя подарък от там. Ами иzмъчих се, иzнервих се, иzморих се и накрая вzех една глупост, zаЩото вече нямаШе време да обикалям, а не вървеШе да идем с праzни ръце, тръгнах с такъв мерак да иzбера неЩо интересно zа детето. Във всеки магаzин (zа Бургас става въпрос) като влеzех ми предлагаха плюШковци, дрехи и креЩяЩи играчки ooooh!

# 22
  • Мнения: 1 072
Калинке,
значи, намерих една картинка в Интернет на такъв кникербаан. Не е съвсем същия, но принципът е същия. Извинявай, ама ми е много разправия да свалям снимките на компютъра, просто нямам сили.
http://www.heutink.nl/shop/po/productinfo.asp?CatName=Ontwikkeli … 9&CatId2=5655.
Това е линка, оказа се, че не знам как да добавя снимка в мнение.

Сетих се и друго: вчера купихме на децата по една вятърна мелничка, от тия, дето като ги духне вятъра им се въртят перките (или както му се вика). Е, детска радост ти казвам, цял ден само с това са се занимвали, не им омръзва.

Последното, за което се сетих е пластелин, ама зависи как ще се приеме от родата (все пак си пада по земята и изобщо не е като да не прави боклук). Препоръчвам ти обаче тази фирма:
http://www.bartsmit.com/shop/productDetail.php?menuID=1&productID=63466 (имам предвид пластелина, не Барт Смит), по-евтините се скапват и лепнат гадно и изобщо не си е работа.

Поздрави, Сара

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сара, мерси  Hug
 изглежда по-различно от това, което си представях.
Утре се пускам по магазините и дано намеря нещо подходящо. Честно казано темата за подаръците вече ме  ooooh! ooooh! ooooh!

# 24
  • Мнения: 1 072
Само да ти кажа, че нашия беше двойно по-евтин, 20 евро. По-скоро видът му е като този, ама по-обикновен. Фирмата е тази (Quercetti) , на кутията пише Marble Run Super
http://www.fatbraintoys.com/toy_companies/mindware/glow_in_the_d … rk_marble_run.cfm

# 25
  • Мнения: 677
Калинке,
значи, намерих една картинка в Интернет на такъв кникербаан. Не е съвсем същия, но принципът е същия. Извинявай, ама ми е много разправия да свалям снимките на компютъра, просто нямам сили.
http://www.heutink.nl/shop/po/productinfo.asp?CatName=Ontwikkeli … 9&CatId2=5655.
Това е линка, оказа се, че не знам как да добавя снимка в мнение.

Сетих се и друго: вчера купихме на децата по една вятърна мелничка, от тия, дето като ги духне вятъра им се въртят перките (или както му се вика). Е, детска радост ти казвам, цял ден само с това са се занимвали, не им омръзва.

Последното, за което се сетих е пластелин, ама зависи как ще се приеме от родата (все пак си пада по земята и изобщо не е като да не прави боклук). Препоръчвам ти обаче тази фирма:
http://www.bartsmit.com/shop/productDetail.php?menuID=1&productID=63466 (имам предвид пластелина, не Барт Смит), по-евтините се скапват и лепнат гадно и изобщо не си е работа.

Поздрави, Сара


Това е ужасна играчка! Ама наистина ужасна! Първо, отнема доста време да се сглоби, а когато се сглоби то не трябва по никакъв начин да се помръдва от мястото, защото иначе сглобяване наново.
Не е стабилна и изобщо не става за деца достатъчно е детето леко да я закачи с крак или ръка и всичко се е сгромолясало.
Нашата я изхвърлих още на следващият ден.

# 26
  • Мнения: 677
Трябва да купувам подарък за две момченца на 3 и на 5-6 години, но идея си нямам какво. Бихте ли споделили нещо подходящо ( а и знаете какви неща се продават на Запад ), че за момиче е толкова лесно, но за момче  ooooh!

И въобще заслужава ли си да купувам тук или би ми излязло по-евтино от България?

п.с.Ако някоя майка от България чете, може и тя да се включи.

Тези поглеждала ли си ?
http://www.leapfrog.com/LeapFrog/index.jsp?CID=KNC-CROSSQ4

# 27
  • Мнения: 3 491
AG, моите синове имат добър опит с тази играчка, която у вас се е оказала "ужасна".  Вече и се понаситиха, де (сглобяват вече по-засуканата игра mouse trap), но доста време ги държа меракът да я сглобяват и да пускат топчето. Не сме я изхвърлили, все още има смисъл от нея.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 636
И ние го имаме това чудо,но е на половината голямо.Хич не съм доволна от него.На6ето не съм го хвърлила,но си седи в маzата някъде.Наистина е нестабилно,отнема време и място zа сглобяване,а и моите не играха/играят с него.Като Ще е такова,където се търкаля топче по_добре от дърво.Има много оригинални.

# 29
  • Мнения: 1 072
Това е ужасна играчка! Ама наистина ужасна! Първо, отнема доста време да се сглоби, а когато се сглоби то не трябва по никакъв начин да се помръдва от мястото, защото иначе сглобяване наново.
Не е стабилна и изобщо не става за деца достатъчно е детето леко да я закачи с крак или ръка и всичко се е сгромолясало.
Е, всичко си е до виждане все пак. Може би и до възраст на детето. Не случайно големия я видя в училище.
Да, отнема време да се сглоби, ама мъжо му помага. После той си играе внимателно, понякога по цели дни стои сглобена, дори при наличието на малкия.

# 30
  • Мнения: 1 636
Аz мисля,че не е въпрос на виждане на родителите,а на деzата.И те си имат свой вкус.  Mr. Green Но моите наистина не играят.Купих я преди 4 години,сега големият е на повече от 6 и все оЩе не е интересна.Като я види долу иска да я сглобя и след като е пуснал топчето 2 пъти мога да я раzглобявам спокойно.

# 31
Калинке, ако искаШ да зарадваШ децата забрави за обувки и дрехи, директно игра4ки купувай. Най_добре питай майка им какво им харесва. Ние сме имали периоди на самолети и хеликоптери, направо на летиЩе прили4аШе в къЩи. Сега само багери и камиони са му в главата. С тях става, с тях си ляга...... За цените нямам представа, ама ми се струва тъпо да дойдеШ от Холандия и да му купиШ подарък в България.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 12:30 от gioia

# 32
  • Мнения: 1 636
Калинке, ако искаШ да зарадваШ децата забрави за обувки и дрехи, директно игра4ки купувай.
  Peace И аz това писах  Laughing

ама ми се струва тъпо да дойдеШ от Холандия и да му купиШ подарък в България.
и след 2 дена да лежи счупено в кофата zа боклук.А zа теzи 2 дена няма да каzвам как Ще са на майката у6ите  ooooh!,след теzи силни zвуzи.Има6е тестове zа играчките и каzаха,че на много от теzи на фи6ер прайz им е прекалено силна муzиката и е опасна zа слухът на деzата.А да ви кажа,те са zвете в сравнение с китайските там  Whistling

# 33
ама ми се струва тъпо да дойдеШ от Холандия и да му купиШ подарък в България.
и след 2 дена да лежи счупено в кофата zа боклук.А zа теzи 2 дена няма да каzвам как Ще са на майката у6ите  ooooh!,след теzи силни zвуzи.Има6е тестове zа играчките и каzаха,че на много от теzи на фи6ер прайz им е прекалено силна муzиката и е опасна zа слухът на деzата.А да ви кажа,те са zвете в сравнение с китайските там  Whistling

 Grinning на малкото му бяха донесли една кола от Бг, побърка ни  Twisted Evil Twisted Evil, толкова силна и направо агресивна музика имаШе. При първия удобен момент полетя в кофата.    

# 34
  • Мнения: 1 636
Поzната работа.За това,когато сестра ми оЩе няма6е деzа и купува6е на голямият от там(не иска6е да ме слу6а,че не ги искам)карах баЩа ми да къса кабелите на муzиката,та колите само вървяха и се въртяха иzвестно време.  Mr. Green

# 35
Поzната работа.За това,когато сестра ми оЩе няма6е деzа и купува6е на голямият от там(не иска6е да ме слу6а,че не ги искам)карах баЩа ми да къса кабелите на муzиката,та колите само вървяха и се въртяха иzвестно време.  Mr. Green

Известното време е продполагам докато не запо4нат да им се от4упват пар4енцата, т.е. макс. 2 дена  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 636
Поzната работа.За това,когато сестра ми оЩе няма6е деzа и купува6е на голямият от там(не иска6е да ме слу6а,че не ги искам)карах баЩа ми да къса кабелите на муzиката,та колите само вървяха и се въртяха иzвестно време.  Mr. Green

Известното време е продполагам докато не запо4нат да им се от4упват пар4енцата, т.е. макс. 2 дена   Mr. Green
smile3521

# 37
  • Мнения: 907
Ами дайте идеи за играчки за развиване на мисленето.



Ето нещо за развиване на мисленето - ребус е. Колите се разместват така, че една определена да излезе от "задръстване". Точно за 5-6годишни е. Може и в БГ да я има. Нашата е маде ин Чина  Mr. Green

http://www.amazon.de/HCM-855000-Rush-Hour-Logikspiel/dp/B0000TZ5L0

Rush hour се нарича.

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 14:28 от MegiX

# 38
Ами дайте идеи за играчки за развиване на мисленето.



Ето нещо за развиване на мисленето - ребус е. Колите се разместват така, че една определена да излезе от "задръстване". Точно за 5-6годишни е. Може и в БГ да я има. Нашата е маде ин Чина  Mr. Green

http://www.amazon.de/HCM-855000-Rush-Hour-Logikspiel/dp/B0000TZ5L0

то вси4ко ве4е е меид ин 4ина, и фирмените игра4ки тоже
(при нас и домати китайски били напускали  #Crazy)

# 39
  • Мнения: 1 636
Сега се сетих,какво купих на големият преди 2 седмиzи.Това е zа мислене,но и с него не играе.  Confused Пи6е,че е от 6,но може и zа 5 год.дете.

# 40
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аз съм твърдо за Плеймобил  Peace

Преди да заминем за Де единствения свестен магазин за играчки в София беше на Чико, намираше се до централна гара - ако искаш там погледни, ако не ти се носи по самолети, на другите места беше ужас от към играчки Sad

  bouquet

# 41
  • Мнения: 1 636
Деzита,на Чико играчките са zапо_малки деzа.За 3 и 5 год.надали Ще намери там неЩо.А на Плаймобил имат от 2 до 10 най_малко.От 7? до ...200?.Здрави,хубави и деzата винаги им се радват.

# 42
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Ами моето си беше на 3г когато дойдохме тук и за това може би почти само от Чико сме му вземали.

А за Плеймобил съм 100% за - сега сме им големи фенове - само дето много място заемат, но това да им е кусура Peace

# 43
аз на кико/4ико много не ги харесвам (освен най_бебеШките)  Rolling Eyes

# 44
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Много полезни идеи за играчки получих от вас, но днес бабата на пог-лямото дете ме хвърли в паника, след като я попитах какво да взема. Спомена за плавници или въдица. Ама, откъде се купуват подобни неща???
Те имат вила край морето и детето е морско чедо. Много се съмнявам, че ще намеря тези неща, така че помагайте с идеи за морски неща. Голям проблем е, че той е на тези години, но много по-развит. На 4 сглобяваше  и разглобяваше едни роботи на ЛЕГО, които бяха за 8 годишни деца.
Ох,ох,ох  ooooh! ooooh! ooooh!

# 45
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Калинка, ами то така по-лесно  Laughing Погледни в спортните магазини.
За плуването, пазарувам от един тукашен сайт http://www.swimshop.co.uk/ Предполагам и при вас има такъв, но можеш да погледнеш в моя за идеи Wink От там бях харесала за сина едни маркови часовници, с които може да плуваш и да се гмуркаш.
За въдицата, зависи до какво ниво е стигнал с риболова. Ако е начинаещ и още няма въдица, можеш да вземеш някой starter pack, въдица с плувки, тежести, кукички. Продават се в най-различни цветове, за момче или момиче  Laughing За напреднал, не мога да помогна, на Вие съм с риболова  Crazy

# 46
  • Мнения: 1 636
Значи не е моят син единственият по въдиzа полудял,само това няма.  Mr. Green Не zнам и къде има.Но все си мисля,че това и в БГ Ще има,а и като не zнае6 марки от къде да zнае6,дали тук или там са по_добри.  newsm78 Плавниzи ние бяхме вzели от тук с раzни други неЩа,но има и в БГ.Ако купи6 въдиzа от интернет пусни моля те и ти сайтът,току виж съм се zамислила и аz.  Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 677
AG, моите синове имат добър опит с тази играчка, която у вас се е оказала "ужасна".  Вече и се понаситиха, де (сглобяват вече по-засуканата игра mouse trap), но доста време ги държа меракът да я сглобяват и да пускат топчето. Не сме я изхвърлили, все още има смисъл от нея.  Simple Smile

То ако за всички беше ужасна, да са спрели да я произвеждат Simple Smile
При нас не се получи с нея. За пренасяне със самолет не ми се вижда удачна - кутията е доста голяма.
Легото наистина е много хубав подарък, там също има но от по-старите модели. Аз също съм пред голяма дилема с подаръците - и на двама ни родовете са огромни и знам, че всеки ще очаква да му занесем по нещо. Още не съм купила за децата,  сестрите и родителите ни, а вече имам да не казвам колко куфара пълни с подаръци за родата. Преди време си спомням че можеше да се изпраща по самолета кашон като колетна пратка (ако пътуваш с него и мисля че беше около 2 долара на килограм), някой да е ползвал такава услуга скоро?

# 48
  • Мнения: 1 909
Значи не е моят син единственият по въдиzа полудял,само това няма.  Mr. Green Не zнам и къде има.Но все си мисля,че това и в БГ Ще има,а и като не zнае6 марки от къде да zнае6,дали тук или там са по_добри.  newsm78 Плавниzи ние бяхме вzели от тук с раzни други неЩа,но има и в БГ.Ако купи6 въдиzа от интернет пусни моля те и ти сайтът,току виж съм се zамислила и аz.  Rolling Eyes

 Grinning Grinning И моят син беше пощурял за въдица, но видя че се продават едни такива кепчета - мрежички, с дълги дръжки, много шарени ( за 5 евро), и откакто му купих такава, май се поуспокои положението.

# 49
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Влязох днес в един спортен магазин да видя какво е положението с въдиците и  Money, тъй като под 150 евро нямаше. Отказах се. След това случайно влязох в един магазин, където има евтини стоки ( търсех нещо друго ) и какво виждам: въдица. Съвсем проста, ама отбива номера и беше 3 евро.  Wink

Търсих и плавници. Сега следва много глупав въпрос, но нали това бяха за краката нещата, а не за ръцете, които помагат на детето да се държи на повърхността водата ( как се казват ??). Намерих и плавници ( ако  не съм объркала имената ) , но само големи размери.  Confused

Момчетата хич ли не обичат игри от рода на Домино или Мемори?  newsm78 newsm78

# 50
  • Мнения: 1 909
Обичат, естествено! Но зависи от детето все пак
Моят син много се кефи например на една игра с Диего - Да спасим животните. Прилича малко на Не се сърди човече, но има едни пързалки, въртележки и е по-интересно.

Не ти е лесна задачата, но по-добре да е нещо, което го няма в България - не разбирам защо трябва да купуваш плавници (за краката са Grinning), като не е сигурно че размера ще е точен.

# 51
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
chumbi ,
вече съм  Tired Tired Tired Купувам и измислям за толкова хора, че ме хвана главобол.
Каква е тази игра с Диего?
Мемори я играеха и деца на 13 в предишното училище, където имах стаж. Накрая купувам игра и ако иска да я харесва. Crossing Arms
Аз бях много лесна като дете. Една химикалка да ми подарят и сияех. С днешните деца е много трудно, след като всичко имат.

# 52
  • Мнения: 1 636
Значи не е моят син единственият по въдиzа полудял,само това няма.  Mr. Green Не zнам и къде има.Но все си мисля,че това и в БГ Ще има,а и като не zнае6 марки от къде да zнае6,дали тук или там са по_добри.  newsm78 Плавниzи ние бяхме вzели от тук с раzни други неЩа,но има и в БГ.Ако купи6 въдиzа от интернет пусни моля те и ти сайтът,току виж съм се zамислила и аz.  Rolling Eyes

 Grinning Grinning И моят син беше пощурял за въдица, но видя че се продават едни такива кепчета - мрежички, с дълги дръжки, много шарени ( за 5 евро), и откакто му купих такава, май се поуспокои положението.
Дай моля те една снимка на това чудо,че скоро сме на морето и zнам какво ме/ни чака  ooooh!
Ами те zа 150? сигурно са били истински хубави въдиzи,а не играчки.
Мемори може би е единствената игра,която моят играе.Домино и всичко останало не иска и да чуе.Чат пат играе УНО.
Калинке,права си,че е zаради имането.Като гледам какво и колко има моят и все недоволен си представям,ако аz имах 1/4 от неговото.Като се сетя баба ми ме воде6е в пионерският дом да карам кет кар,а сега синчето има 2 големи коли,ролери,акумулаторна zа двамата и какво ли оЩе не. Whistling

# 53
  • Мнения: 1 909
Нещо от тоя род е - не е съвсем същото, което имаме, но явно са цяла поредица, не можах да намеря нашето

http://www.king-jouet.com/kjhtml/produit/fiche_produit.asp?IDproduit=GU83132

Чиколина, освен да го снимам кепчето! Сега ще видя дали мога да намеря нещо такова Grinning

# 54
  • Мнения: 1 909
За Чиколина

Само да не умреш от смях Grinning Grinning

Ето ти го кепчето

http://www.king-jouet.com/kjhtml/produit/fiche_produit.asp?IDproduit=GU50547#

# 55
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да това кепче ( не знаех, че така се казва ) и тук го има. Холандчетата много го използват, но по нашите водни ресурси е лесно.
А дали става и за река?

Тоз Диего го нямаме. Май, ще купувам Мемори, че ми е гузно с проста въдица за 3 евро да се покажа.

Между впрочем, има една игра, която много харесвам;
Виждала съм и вариант за деца.

Впечатления от нея?

# 56
  • Мнения: 1 636
chumbi ,мерси.Ще питам мъжът ми как се каzва и Ще го търся,може наистина да ре6и въпросът   bouquet
Играта я видях в магаzина,доколкото може6е да се раzгледа стигнах до иzводът,че е като домино,но с 3 страни.Има6е 2 раzлични модела от нея.Не я купих,zаЩото той и домино не иска да играе.Като го питах дали я иска чух"не това мамо,искам на плеймобил..." Twisted Evil

# 57
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не, не е точно домино ( според мен) , защото развива повече мисленето. Аз имах гоям зор, докато се пробвах да бия една приятелка.

# 58
  • Мнения: 1 909
Калинка, тази игра ми харесва като за мен Grinning, но иначе нямам впечатления дали ще се хареса на младежите.

Щом търсиш нещо креативно, по нова година купувахме една игра на Супермаг, с която много си играе - има ги най-различни, не са само с коли, с магнитни топчета и баретки

 

# 59
  • Мнения: 1 636
И ние вzехме супермаг.И те така си седят в 6кафът,но с тях игра може би 3_4 дена. Laughing

# 60
  • Мнения: 17
A,kakvo bihte kazali za K-nex.Ima i za po-malki de4ica i za po-golemi.Nie si hodihme v Bulgaria za nova godina i mi napravi vpe4atlenie,4e markovite igra4ki sa stra6no skapi.Ina4e kitaiski bokluci,kolkoto iska6.Az,vinagi kupuvam ot tuk.A,ne6to drugo se setih.Za dressing up set,kato policai.Ne sam vijdala v Bulgaria i e ne6to,koeto ne vsyako dete ima.Uspeh s turseneto.  bouquet 

# 61
  • Мнения: 17
Ne byah pro4ela,4e obi4a da lovi riba.Moyat sin ima6e edna igra s ribki i vadi4ka i tryabva6e da hvane6 ribkite(4e kakvo drugo?)I vsyaka ribka nose6e to4ki.Do kolkoto si spomnyam be6e ot Early Learning Centre. Wink

# 62
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
И ние вzехме супермаг.И те така си седят в 6кафът,но с тях игра може би 3_4 дена. Laughing

Чиколина,
на твоите мъже, май, трябва да им спре кранчето с играчки.  Wink

# 63
  • Мнения: 1 636
И ние вzехме супермаг.И те така си седят в 6кафът,но с тях игра може би 3_4 дена. Laughing

Чиколина,
на твоите мъже, май, трябва да им спре кранчето с играчки.  Wink
И двамата с мъжът ми не можем да устоим като видим неЩо ново.   Rolling Eyes Embarassed

# 64
  • Мнения: 6 243
Калинка,
не зная дали по вашия край ги има, в БГ се намират трудно всички ония китайски игри за развиване на мисленето - китайски шах, маджонг и пр. Сестра ми носи всякакви такива на моя син от Пекин. Ето някои видове, за другите не открих картинки в нета, но все са разни обемни пъзели за сглобяване или кутии с тайни чекмеджета, които трябва да разглобиш. Освен тези, имаме доста други, но не зная как се казват и не мога да изкарам картинки от нета:



А това е от първите такива игри, които малкият получи и сме играли цялото семейство - тя е достъпна за деца на 6 години, но е интересна и за възрастни (на мен ми е любимата). На моя син му я донесоха, когато беше на 7-8 и се забавлява чудесно с нея. В БГ танграм съм виждала само картонен в една книжарница, но класиката е дървения.


Но наистина много си зависи от детето. Моят племенник се радва само и единствено на видеоигри на плейстейшъна и не се интересува нито от книги, нито от логически игри.

# 65
  • Мнения: 1 636
не се интересува нито от книги, нито от логически игри.
А има ли някое,което да се интересува от тях?  newsm78 Joy
Таzи предпоследната съм я виждала тук и в Поморие я има6е.Поне на една такава прилича.Моя приятелка каzа,че не могат да я сглобят.Ре6их,че е лесно и Ще се справя,но и аz не успях  Thinking

# 66
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Сладка Хапка,
Тези въобще не съм ги виждала ( но аз и не се заглеждам, само когато ми трябва). Много не знам за детето, защото последният път, когато го видях беше преди 2 години,а децата се променят. Знам, че е много сериозен и е отгледан предимно от пра-баба си, а знаеш ,че има разлика в децата,когато са отгледани от възрастен човек. Друго като информация за него ми е само, каквото ми кажат.

А има ли някое,което да се интересува от тях?  newsm78 Joy

Днес говорих с една колежка и нейните деца най се радват на книги. Дъщеря й имаше рожден ден преди дни и я питах какво й е подарила: предимно книжки. Дъщерята на една българка тук е същата: дай й книги. Но тези деца от малки са свикнати с книгите, четат им вечер и т.н.

# 67
  • Мнения: 6 243
не се интересува нито от книги, нито от логически игри.
А има ли някое,което да се интересува от тях?  newsm78 Joy
Таzи предпоследната съм я виждала тук и в Поморие я има6е.Поне на една такава прилича.Моя приятелка каzа,че не могат да я сглобят.Ре6их,че е лесно и Ще се справя,но и аz не успях  Thinking
Ами моето се интересува от книги и много им се радва. Има всякакви атласи, поредици за научни открития и пр. И умира за логически игри. (подаръкът, който му хареса най-много от Холандия, беше книжка с картини на Ешър  Blush. Но той е по-голям, на 12 е, не е на годините на децата, за които Калинка търси подаръци).

 А тая игра - ако става дума за онова теленото с накачените по него неща... и аз не мога да я направя. Там зорът е да я разглобиш. Но синът ми се оправя с нея. Другата - преди нея, дървената, съм я виждала в един магазин за датски или шведски стоки в Пловдив. Но като цяло не са популярни тия работи тук.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 22:11 от sladka hapka

# 68
  • Мнения: 1 636
Калинке,на моят zнае6 ли от кога искам да му чета прикаzки,толкова ги обичах(но само прикаzки),а той не иска и да чуе.  Sick Така,че не е до свикване.А като бе6е бебе се радвах,че скоро Ще имам причина да чета прикаzки и се радвах.
А и да ти кажа,дано е както ти каzват,но съм вече толкова чувала,моето дете е винаги най_доброто.Като само 1 пример Ще ти дам,на едната поzната дъЩеря и е от 7.месеz беz памперс.  Rolling Eyes
Другата пък раzкаzва6е,че лекарката е каzала,че детето може вече да тръгне на училиЩе,когато бе6е на 5,сега на 6 му zададох 3 въпроса zа немски,които синът ми учи в предучилиЩната и детето не ми ги отговори.Та не вярвай на всички.Пробвай да подари6 на 1 дете 1 играчка и една книга и обърни внимание с кое Ще се zанимава и на кое Ще се zарадва.  Peace
За 12 годи6ни не zанм,zа сега оЩе нямам опит и мнение там.

# 69
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Със сигурност има разлика в децата.  Naughty няма спор. Тук четенето на приказки е много популярно и съм била свидетелка как майка чете на 7-месечното бебе и на братчето му на 2 години ( при него пак беше започнала на тази възраст ).
Търсих книжки с нещо за английски ( видях, че в България има много такива издадени ), но...нищо. Тук почват късно с английският и такива неща не са популярни, дори като компютърни игри.

# 70
  • Мнения: 6 243
Чоколина, не вземай нещата толкова навътре. Интересите на едно дете не са мерило за интелекта  му.

А Калинка ме познава, и съм сигурна, че може да прецени дали мога да дремя по форумите, за да си измислям небивалици за интересите на сина ми.

Явно с теб имаме различни вкусове, аз пък ненавиждам четенето на приказки, а децата ми го обожават - но трябва ли да влизаме в полемика коя от нас си измисля и на коя да вярва Калинка и по тоя въпрос. Laughing

Ако се сетя за нещо полезно, ще пиша пак, но наистина не ми се губи време да споря относно интересите на 12 годишните с човек, който има две малки деца.

# 71
  • Мнения: 3 880
Хапке, Чико май нямаШе теб предвид, че си иzмисляШ, а че това, което са й каzвали zа онова дете, на което Ще носи подарък може да не е съвсем така.....

Аz малко като адвокат се навирам между Шамарите, ама да обърна внимание, че има недораzбирателство в случая Wink

# 72
  • Мнения: 1 636
За 12 годи6ни не zанм,zа сега оЩе нямам опит и мнение там.
Май това не го прочете  Wink
Не съм от zаядливите,иначе бих каzала н.р.,че по_навътре бих вzела гре6но написан ник  Laughing

# 73
  • Мнения: 6 243
О, може и аз да не съм разбрала. Сори, ако е така.
(Днес ми е терсене ден, да не почвам да обяснявам... оня моя интелектуалец с книгите излязъл от къщи и не заключил, стояло е отворено повече от час, без да е пусната дори алармата... забравила съм да платя тока, да не обяснявам какви мъки бяха да се сдобием с ток късно следобед, когато Енергото вече не работи. И ми се счупи тока на едни испански чехли. Целият свят ми е крив, така че паля на полусъединител). Не ми се връзвайте. Обичайно съм кротка.

# 74
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
  bouquet  bouquet  bouquet за сладката хапка ( не беше за теб написаното, а към мен)и за Чоколина: идеите и на двете ви са супер за играчки, ама аз не ставам за избиране на момче. Дано след време имам момиче, че ако е момче ще има 100 теми на тази тематика пуснати от мен.  Tired

Аз на края може да не купя нищо, ама темата ( не че е моя  Wink ) ми е доста интересна, защото не се бях интересувала за детски играчки.  Може да е полезна и за други.

# 75
  • Мнения: 6 243
За 12 годи6ни не zанм,zа сега оЩе нямам опит и мнение там.
Май това не го прочете  Wink
Не съм от zаядливите,иначе бих каzала н.р.,че по_навътре бих вzела гре6но написан ник  Laughing
Честно казано, много ми е трудно да чета постовете ти, защото използваш както символи на кирилица, така и на латиница, дори и горното изречение го прочетох 3 пъти и пак не съм сигурна, че го разбирам правилно. Както и да е. Темата е за друго. Отивам да си сипя едно и да си оплача чехлите. (Кредорът не работи ли?! Аз си имам кирилица на комп-а и не съм се замисляла как е от чужбина).

Калинка, пожелавам ти поне седем момичета. Обаче пак ще ти се наложи да избираш подаръци за зетьове, така че няма да ти се размине  Laughing.

# 76
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Хапке,
тогава ще минавам на монетарният принцип: кой каквото му харесва да си купва. Побеля ми косата с тези подаръци.
Жалко за чехлите, сипи едно и забрави.   bouquet

# 77
  • Мнения: 1 636
О Калинке,с времето се учи.Да не мисли6,че аz преди zнаех Siku,Playmobil,BIG,Peg Perego??? Знаех едно Чико и толкова.Сега вече спец.станах(потупване по рамото  Joy )на играчки,седалки,детски колички.Та като ти дойде до главата Ще zнае6 много добре.И аz на момиче не zнам какво се купува,или на по_голямо (от 10 год.)дете.Но след 4 год.и това Ще zнам.
Хапке,нямам ги всичките букви,какво да правя?2 или 3 ми липсват.

# 78
  • Мнения: 6 243
Чоки, здраве да е! И те си сипи едно да полеем чехлите  Laughing

Калинка, ако тия хлапета са като моите, монетарният принцип може да се окаже печелившият избор (говоря за голямото - малкото е на 3 г. и още няма концепция за парите).

# 79
  • Мнения: 1 636
А,zакъсня,аz вече го свър6их първото.Сега отивам да сложа второто.Ха наzдраве  cheers  Laughing

# 80
  • Мнения: 1 072
...монетарният принцип може да се окаже печелившият избор (говоря за голямото - малкото е на 3 г. и още няма концепция за парите).
Няма концепция ли  Twisted Evil? Да видиш как вика "Паричка"! като дадем на брат му да си сложи в касичката. А е само на 2,5, не ми се мисли като стане на 12!

# 81
  • Мнения: 1 909
Гледам че темата е позатихнала - Калинка, намери ли подаръците?

Все пак да кажа, че сега се сетих, като говорите за книги - има едни книжки с лепенло, с които моят син и досега много се забавлява, защото ги има за всякакви възрасти, а и не зависи особено от езика -  според възрастта се лепят картинки, или форми, има различни упражнения и се научават разни неща. Изпращала съм на деца в България

# 82
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
chumbi,
 Утре ще ходя за финалните неща. И каквото намеря, намеря. А и нямам много време.

Благодаря на всички за идеите и дано темата е била полезна и за други, като идеи.   bouquet 

# 83

imam video VHS + 20 kasetki s filmi za deca, koito iskam da podarja na njakoj dom za deca ili detska gradina.
Njkaoj neshto da me nasochi - kontakt, teleppphone, molja

# 84
Здравей, Сладка-Хапка!
Прави ми впечатление сериозния ти букет от интереси спрямо китайските логически игри. На една от посочените ти картинки е играта Го или "вейци" на китайски. Имам предвид дъската, която е осеяна с черни и бели пулове. Преди време от Стара Загора ми писаха, че се интересуват от Го. Допълнително по-миналата година имаше демонстрация на Го във вашия град. В едно от читалищата ви работеше японски доброволец, който също играеше Го. Посетете официалния сайт на Българска Го Асоциация - www.bga.bg - в нашия форум можете да зададете вашите въпроси за интересуващите ви други игри също. Ние иначе обръщаме също внимание на китайски и японски шах. Ще се радвам да откликнете на моята покана! До скоро!

# 85
  • Мнения: 6 243
Благодаря, Константин. Ще предам поканата на сина ми, това е негово, не мое хоби.

# 86
Здравей, Сладка-Хапка! Бих искал да напиша статия за нашия сайт по въпроса за играта Го в Стара Загора. Това е част от проекта "Играта Го в Б-я", който плануваме да издадем като книжно тяло. Нали няма да имате нищо против да пише за вашия син някоя дума, а и за вас? Причината е, че все още в България играта Го не е така популярна и информацията, че все пак има такива хора, които се интересуват, ще повлияе на последващия интерес на още много други потенциални ентусиасти. Когато има игра, има и хора! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт