Как се справяте със самотата?

  • 4 950
  • 86
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 425
освен него обаче имам един кръг приятелки (висшистки - да ти подчертая дебело), които се осигуряват на минимум и това по никакъв начин не зависи от тях  Crossing Arms
Пък в моя кръг приятели почти всички се осигуряват на пълните си заплати. Обаче тъй като на всеки приятелите са различни - има анкети дето се правят сред представителна извадка на обществото (ако се правят като хората) и резултатите с голяма точност са валидни за цяла България.
А такова нещо - осигуряват ме на минимална заплата и нищо не зависи от мен - такова положение няма. Явно ги урежда хората така. Ако не ги урежда - винаги могат да говорят с шефа си да ги осигурява на цяла заплата, или пък да си сменят работата.

# 46
  • Мнения: X
и все си виках - айде бе - кво като не е учил - няма да дискриминирам хората на база образование.... патка заспала.. 

Каси, мацка, не това е най-важното...
Щото имам приятелка с две специалности-скапа се от четене-сега е учителка и получава около 300 лв. с клизма  Sick
А мъжът и е фаянсаджия и понеже е работно момчето носи вкъщи около 1000 лв.
И си гледа семейството. И се грижи.
Та и това не е критерий!  Thinking
Да бе - не е - ей ме на като не е.... все пак по-интелигентните дават по-голям процент вероятност за положителен изход от каквито и да е житейски ситуации....

А затова дали ги урежда... може би да ама това са мои догадки - не съм го коментирала. Ако всичко останало в работата е ОК това се оказва, че не е мотивационен фактор за смяна на работата.

# 47
  • Мнения: 911
Пък в моя кръг приятели почти всички се осигуряват на пълните си заплати. Обаче тъй като на всеки приятелите са различни...

А такова нещо - осигуряват ме на минимална заплата и нищо не зависи от мен - такова положение няма. Явно ги урежда хората така. Ако не ги урежда - винаги могат да говорят с шефа си да ги осигурява на цяла заплата, или пък да си сменят работата.

БРАВО, че имаш такива заслужили приятели!  Grinning

ама, защо така, ве кака, пак вадиш някакви представителни извадки и ни пишеш толкова убедено и нравоучително. (тая работа, дето я работиш, ти е първа, нали?!!!  Sunglasses, ако въобще си се дипломирал, щото имам подозрения, че полагаш труд в свободното си от лекции време, а и като те гледам, че киснеш по цял ден тук - няма да е кой знае колко тежък тоз труд   Sunglasses)

само да ти поясня, че голямата част от моите приятелки, всичките с поне по едно висше (повечето с две!) се убиха една през друга да ми напомнят последните месеци от бременността сама да започна да се осигурявам на повечко пари (въпреки че знаят, че работя за голяма чужда корпорация), за да мога да вземам по-голямо майчинство.

статистиката показва съвсем друга реалност в Родината, уви!!!

а това ти изречение няма какво да му коментирам, само ще го копирам пак да си се посмеем  Mr. Green :

винаги могат да говорят с шефа си да ги осигурява на цяла заплата, или пък да си сменят работата
.

# 48
  • Мнения: X
Е какво искаш от човека - той просто предлага поголовно всички да си сменят работата.

# 49
  • Мнения: 1 425
ама, защо така, ве кака, пак вадиш някакви представителни извадки и ни пишеш толкова убедено и нравоучително. (тая работа, дето я работиш, ти е първа, нали?!!!  Sunglasses, ако въобще си се дипломирал, щото имам подозрения, че полагаш труд в свободното си от лекции време, а и като те гледам, че киснеш по цял ден тук - няма да е кой знае колко тежък тоз труд   Sunglasses)

само да ти поясня, че голямата част от моите приятелки, всичките с поне по едно висше (повечето с две!) се убиха една през друга да ми напомнят последните месеци от бременността сама да започна да се осигурявам на повечко пари (въпреки че знаят, че работя за голяма чужда корпорация), за да мога да вземам по-голямо майчинство.

статистиката показва съвсем друга реалност в Родината, уви!!!
Точно анкетите дават статистиката. Ако ти разполагаш с някаква по-точна статистика - дай линк да я видим. Работя по-сериозно от 4 курс на първото ми висше образование (Имам почти завършена втора магистратура). 8 години трудов стаж, 6 по трудова книжка. Не е като да падам от Марс. Като студент съм работил и без осигуровки, или на частична осигуровка, признавам. Но тогава времената бяха други. А и аз бях доста по-млад. Това ми е третата сериозна работа. Като студент имах още няколко не толкова сериозни, но пак доста продължителни (поне половин година). Работя с компютри, работата ми е сравнително спокойна, така че не ми е проблем да надничам редовно във форума и да пиша набързо (не е като да бачкам на строеж  Twisted Evil ама ... кои за каквото е учил и каквото умее).
Така като гледам - от всичко дето си го написала май нищо не си познала.

Едит: трудовия стаж е без да смятам висшето. Че май имаше някакви такива номера да ти се признае.

# 50
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Темата е отишла от самотата към осигуровките, та и аз да off-на: не е толкова просто, един разговор с шефа и хайде - да не говорим, че точно шефовете на фирмите, чиято политика е да не осигуряват върху целия доход след такъв разговор деликатно или не чак толкова сочат вратата и намекват, че и други хора чакат за това място. Или пък се съгласяват, но в крайна сметка разликата си я поема служителят.
Има и други 'смешки' - дори когато осигуряват върху минимална, там текат стажове, класове и т.н., т.е. това идва отгоре върху договорената брутна заплата, но не го получаваш, напротив - удържат ти го от другата сума.
За какво говорехме?

# 51
  • Мнения: 911
...
За какво говорехме?

да, пардон, че се офф-нахме така и взехме да си мерим трудовите книжки и записите в тах  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 1 425
Или пък се съгласяват, но в крайна сметка разликата си я поема служителят....
Значи можело. Като сте толкоз светнати сигурно сте наясно, че работодателя дори е на сметка да осигурява работника на пълна заплата. С тея приказки "шефа не дава, че може и да те изгони" - може да се пробвате пред баба ми.

# 53
  • Мнения: 2 327
Значи можело. Като сте толкоз светнати сигурно сте наясно, че работодателя дори е на сметка да осигурява работника на пълна заплата. С тея приказки "шефа не дава, че може и да те изгони" - може да се пробвате пред баба ми.

И всички работодатели са тъпи и не си виждат сметката в цялата работа, за сметка на това са злобни и за това правят супер маневри за да осигуряват хората на по-малко отколкото трябва, за да може работещите да са недоволни и да си сменят работните места, за да симулираме подвижност на трудовия пазар Simple Smile

# 54
  • Мнения: 1 425
И всички работодатели са тъпи и не си виждат сметката в цялата работа, за сметка на това са злобни и за това правят супер маневри за да осигуряват хората на по-малко отколкото трябва, за да може работещите да са недоволни и да си сменят работните места, за да симулираме подвижност на трудовия пазар Simple Smile
Добре от твоите познати (общо, включая теб и бившия, щото отначало за бившите си говорехме) колко процента са осигурени на пълна заплата и колко на частична?

# 55
  • Мнения: 911
С тея приказки "шефа не дава, че може и да те изгони" - може да се пробвате пред баба ми.

баба ти откога не е на трудовия пазар, ами получава пенсия от нашите осигурителни вноски?!  Heart Eyes какво да обясняваме повече, Пантерчо - не отМарс, даже от Млечния път не си, ами...някъде в паралелен свят си живееш - поне така изглежда понякога  Wink

и недей така "светнати", изгасени, "идиотки на идиотките" - по-леко с епитетите, че става смешно, та тъжно Sunglasses

# 56
  • Мнения: 2 327
От моите познати (включая и бившия) повечето не са осигурени на пълна заплата. Всъщност са изключение тези дето са.
Бившия също не е осигурен на пълна работна заплата. А пък настоящия не е вишист и не се включва в класацията... Направо съм си идиотка Simple Smile

Ама от икономист да чуя изказване как работодателят е на сметка да си осигурява хората на пълна заплата, когато заплатите минат една граница, след която процентът на осигуровките надмине тоя на данъка печалба...

# 57
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Никаква сметка няма работодателят да осигурява на пълна заплата, освен да му виси името в '10-те най-коректни' на НОИ Wink.
Ако имаше, защо тенденцията е да се изравни осигурителната тежест между работник и работодател и всяка нова промяна намалява %, внасян от работодателя и увеличава този на работника?

# 58
  • Мнения: 1 425
От моите познати (включая и бившия) повечето не са осигурени на пълна заплата. Всъщност са изключение тези дето са.
Бившия също не е осигурен на пълна работна заплата...
Не ти вярвам.

@CTramell
Това чия е тежестта са счетоводни измислици. Дори и цялата отговорност да е на работника - разумния работодател ще увеличи заплатата на работниците си с "освободените" средства. И обратно - ако цялата отговорност е на работодателя - мноого ясно че той ше намали заплатите за да ги изплати тея осигуровки. Така че цялата работа с това чия е осигурителната тежест е "мижи да те лажем". Ти да нямаш счетоводно образование? А за разходите на фирмата при осигуряване на пълна заплата какво би казала? Дали не се увеличават и съответно данъците намаляват?

# 59
  • Мнения: 1 732
А за разходите на фирмата при осигуряване на пълна заплата какво би казала? Дали не се увеличават и съответно данъците намаляват?

Да бе... Tired
И фирмата забогатява неимоверно.
Пантер, ти тотално изтрещя! както казват на други места във форума

Общи условия

Активация на акаунт