Въртележка с истински понита?!

  • 2 067
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Въртележката се върти без да спира, минимум по 8 часа на ден. Животните стоят вързани едно зад друго и не се извеждат от кръга през цялото им "работно време".  Дори и само един "клиент" да се появи, кончетата се завъртат, като навит с ръчка часовников механизъм. Никой не знае кога се хранят и поят, дали почиват.

Ако това е вярно, то това ще е най-ужасната въртележка на света. Не разбирам как така не ги извеждат-та нали по нужда ходят? Или газят в собствените си изпражнения?
Не бих качила детето си на таква въртележка. Това са живи същества, а не играчки. Сериозно ли в България няма организация за защита на животните?

# 16
  • Мнения: 1 312
Зави ми се свят да си представям.
Отвратително е!
Не бих качила детето на вързано изтерзано пони.
Не бих искала да го възпитавам така.
Децата от малки трябва да знаят коя е естествената среда и кои са обичайните занимания на животните.
Не приемам сравнението със Зоопарка.Там са създадени условия близки до тези,които са типични за региона обитаващ се от животното.Просто са на много по-малка площ.

# 17
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
не отвратително, ами чак ми се драйфа Sick
що за атракцион е това?!
НИКОГА не бих дала пари за подобно нещо. и бих обяснила на детето си ЧЕ ТОВА НЕ Е РЕДНО и че животните трябва да се обичат, а не да се вързват и да се въртят по 8 часа на ден. собствениците на подобно `увеселение` ги оставете, изроди има всякакви, ами какви родители забавляват хлапетата си на подобно място? Rolling Eyes

# 18
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
и моля, не се правете на улави, като сравнявате зоопарка с подобно нещо.

# 19
  • Мнения: 1 113
Абсолютно същата въртележка беше в нашия град по време на панаира. Не мога да ви опиша колко тъжна гледка представляваше - животните бяха от сутрин до вечер изложени на най-голямата жега. Случваше се така, че тъкмо слезе едно дете от въртележката и друго се качи. И така четири или пет (не помня колко понита бяха) се въртяха постоянно. Мислех си, че ако детето ми пожелае да се повози на тях да й откажа, но тя самата когато ги видя ми каза: "Мамо, виж колко са тъжни кончетата!"  Confused

# 20
  • Мнения: 4 202
На такова чудо съм се "возила" преди повече от 22 години в Брюксел, там сигурно вече няма такова забавление, но пък тук сега идва на мода.
Сега ми е гадно като се замисля, но на 6 години много се радвах.

# 21
  • Мнения: 2 978
Ще пропусна мислите си относно самата въртележка и използването на животните в нея...Ама се замислих друго. newsm78

Та те се въртят в супер малък кръг, поне да беше по- голямо- като манеж, или дори да ги пуснат да се разхождат. Много по- забавно ще е за децата, че и за родителите отколкото това тъпчене на 'едно място'.
Тъпа работа Crossing Arms

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Разбира се, че има къде да се заведе детето, за да ЯЗДИ пони.
Само трябва да се поинтересува човек.

Не бих качила детето си.
И в зоопарка вече не го водя.

Общи условия

Активация на акаунт