Нека помогнем на още една майка да кърми бебето си

  • 1 314
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 373
 Извинявам се за отклонението.krasi72 това в коя болница в Бургас се случи да дадат бебето след 6 час?
[/quote]
Аз раждах в Майчин дом Варна.

# 16
  • Мнения: 1 117
И двата пъти родих със секцио. Първият път кърмата ми слезе на петия ден , но държах Валери почти на всеки час. Вторият път значително по-бързо ми слезе кърмата - на втория -третия ден. И двата пъти на втория ден започнах да кърмя. Не съм дохранвала. Сега кърмя сина си на поискване и засега е само на кърма.
Според мен кърменето на поискване е ключа към успешното кърмене .

# 17
  • Мнения: 452
Аз също родих секцио. Дадоха ми бебка на третия ден, до тогава я бяха хранили с АМ. Започнах да я кърмя веднага, в началото беше трудно, беше свикнала с шише, но с много настояване от моя страна /и на една акушерка/ започна да суче. Още от тогава, та до съвсем скоро имах свръхлактация.
Малко ще отклоня темата, но не мога да не го споделя-преди няколко часа се обадих на една позната да я поздравя за новородения и син. Родила е в събота. Кърмата и е слязла, днес са се кърмили. Но каза така "Сигурно както и първия път кърмата ми няма да е хранителна и ще сме на АМ", казах и, че тогава е добре да се хранят на поискване и тя "Ааа, не мога по цял ден това да правя."
Така, че кърменето е и въпрос на желание.

# 18
  • Мнения: 700
Малко ще отклоня темата, но не мога да не го споделя-преди няколко часа се обадих на една позната да я поздравя за новородения и син. Родила е в събота. Кърмата и е слязла, днес са се кърмили. Но каза така "Сигурно както и първия път кърмата ми няма да е хранителна и ще сме на АМ", казах и, че тогава е добре да се хранят на поискване и тя "Ааа, не мога по цял ден това да правя."
Така, че кърменето е и въпрос на желание.
По-лесно и пестящо време от кърменето,дори и на поискване няма!Нека тогава си мие и стерилизира по цял ден шишета и биберони,да забърква млека,да ги подгрява,да ходи до магазина да ги купува и т.н.,а ние ще си кърмим и почиваме през това време Flutter

 Аз бих добавила,че желанието за кърмене пък е въпрос на информираност за неговите незаменими ползи.

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 10:40 от Bungichka

# 19
  • Мнения: 1 924
Всъщност е и въпрос на опит.Майка, която не е кърмила, като чуе за кърмене на поискване, си представя залепено за гърдите й бебе.Което изобщо не е така...е, в първите месеци понякога наистина имаш чувството,че кърмиш денонощно;факт е, че грижите по бебето отнемат по-голямата част от времето ти, но си заслужава.
Но смятам,че кърменето не трябва да се възприема като някакъв вид жертва,която майката прави,само за да получава детенцето най-доброто...Ако майката не се чувства добре , докато кърми, няма смисъл.Не разбирам само жените,които дори не са опитали.

# 20
  • Мнения: 147
Благодаря на всички за отзивчивостта  Hug!!! Надявам се и при моята приятелка, заради която пуснах темата, скоро нещата да влязат в ритъм! Хубавото е, че тя кърми на поискване, но все още и дохранва, поне за сега... и доколкото я познавам - няма да се откаже лесно  Heart Eyes.

Не разбирам само жените,които дори не са опитали.
И аз не ги разбирам, но уви...

Мерси още веднъж   bouquet

# 21
  • Мнения: 452
Нека тогава си мие и стерилизира по цял ден шишета и биберони,да забърква млека,да ги подгрява,да ходи до магазина да ги купува и т.н.,а ние ще си кърмим и почиваме през това време Flutter
Да е жива и здрава майка и.  Wink

# 22
  • Мнения: 147
Добри новини - бебето е вече само на кърма  Peace
Благодаря за подкрепата  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт