Тема на "Германките" поредна, за едни приятна,а за други вредна 37

  • 11 778
  • 332
  •   1
Отговори
# 45
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Чико, Лиса пише за Мариела Аренс/ така ли беше фамилията й/ . Артистка от бг произход по майчина линия. Има дете от сърбин , но преди седмица се ожени е вече е фон...

Лисо , завидях ти махмурлука! Откакто родих , нещо не ми върви огнената вода!

# 46
  • Мнения: 1 636
Хм,баЩа  ми пък е три пъти фон  Mr. Green и на Трифонzареzан праzнува имен ден   Laughing

# 47
  • Мнения: 1 610
Ехеее, добър ден!

Мариелке, много щастие по риенски ти пращам за рожденния ден, дълбока старост ти желая и още по-дълбока глътка, че се загрижих как така ти е сецнал апетита за огнена вода. ? И к'во викаш? къпят ли се или не се къпят децата? ХАХАХА

Маймунке и твоя Алекс не го отказвам за зет.  Mr. Green Нямам лозе, но специално за него ще завъдя. Нали е отявлен гроздоберач!Апропо ти къде видя снимките? Аз нямам време да кача в нета. Кремакула ли е качила?

Пепеляшке, търсачке на силни изживявания, ти си моя идол и пример. А таткото го дресирах откакто съм болна- приспива, къпе, сменя памперси като на конвейр и в свободното време забавлява детето да седна малко на компютъра.Да видим колко ще помага после. То зависи и дали ще родя едно темпераментно българче или някое поцепено германче, дето лежи и гука до 10тия месец, само яде и спи. Ох, мечти!  Flutter

Бискара, сроковете за бебеправене са ясни- от събота до събота  Mr. Green

Абе да ви питам като са ваксинирани децата могат ли да хванат шарка пак? Деска , ти ме стресна. Мая я ваксинираха точно преди моите преживявания в болницата и тя се пообрина по бузките/ но 50 пъпки не е направила/. Но моя педиатър ми каза, че не може да развие болестта и не е опасно, нито заразно. Да не биии.... newsm78 или по-скоро не?

Лек ден желая! На Лиска наздраве със  студена бира!

# 48
  • Мнения: 1 178
Пепи, нямате ли количка zа двамата? аz само така се осмелявам да ги раzхождам.
риен почивай докато можеш, после те чака много работа, само си представи 8_ 9 памперса на ден на бебето и 4 на Мая (ако още полzва). аz съм сменяла на ден по 15 общо zа двамата. днес решиха да ми припомнят онеzи кошмарни времена и се иzа..ха по два пъти, денят още не е свършил а аz съм сама. от утре имам гост_помощник zа около месец.
относно варицелата нямам лични наблюдения, но си спомням от отчетната, че също къпеха децата с раzтвор от пшеничени трици, така успокояваха сърбежа. такива трици тук полzват и при атопичния дерматит.

zа мамата родила тук= детето има право да придобие бълг. гражданство по проиzход, щом единият от родителите е бълг. гражданин. акта zа раждане (ще поискате такъв zа чужбина) трябва да е с апостил(органа, който го иzдава ще ви каже от къде) ако другия родител не е бълг. гражданин ще е необходимо да даде съгласие, ако не е лично то ще трябва да е нотариално zаверено. zа най_сигурно се обадете или раzгледайте сайта на съответната община.

# 49
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Риенски, според мен няма такава опасност, но моята - май съм ви се оплаквала от нея - една Бг от 30г живее тук, все много знае.....и все е чула недочула. Аз за това и не ходя при нея от около година - само се чудя как да я сменя официално с педиатъра дето си ходим при него Thinking И без това всеки път сме при него поне и документите да са ни при него. А ти ако си карала Варицела няма страшно за теб, само че аз май бях чела че в края на бременността било опасно дори и да си карал пак е нещо страшно Thinking И аз нали съм уж в края...и кво ли не мисля вече...

# 50
  • Мнения: 434
Сядам в триминутната пауза да докладвам.

Потвърди се, че е варицела. В момента са около 50-ина пъпки, чакам да се удвоят, утроят или каквото там им хрумне да правят. Хана спа спокойно, в момента пак спи, не се чеше. Играхме пред огледалото на червено-бял лов на плюски, след като й предписаха Таносинт и капки Фенистил. Лекарката каза изобщо да не я къпя, а само да избърсвам дупето вечер с влажна кърпа. Ей тука вече срещнах много противоречия - да я къпя ли, да не я ли къпя. Поне първите дни мисля да изчакам, за да не разранявам излишно пъпките. По лицето няма все още нищо, само на единия клепач. Предупреди ме да не излизам с Хана, защото е заразна в радиус от 200 метра, и преди малко ходих да пазарувам като че утре светът свършва. Мога да я пускам да играе в отдалечения от улицата двор. Сега искам да стане лошо времето, че поне да имам една видима причина да я държа вкъщи.

Само забравих да попитам в кабинета какво да правя с температурата и главоболието - да й дам ли панадол? Препатилите кажете моля.

# 51
  • Мнения: 1 334
Сядам в триминутната пауза да докладвам.

Потвърди се, че е варицела. В момента са около 50-ина пъпки, чакам да се удвоят, утроят или каквото там им хрумне да правят. Хана спа спокойно, в момента пак спи, не се чеше. Играхме пред огледалото на червено-бял лов на плюски, след като й предписаха Таносинт и капки Фенистил. Лекарката каза изобщо да не я къпя, а само да избърсвам дупето вечер с влажна кърпа. Ей тука вече срещнах много противоречия - да я къпя ли, да не я ли къпя. Поне първите дни мисля да изчакам, за да не разранявам излишно пъпките. По лицето няма все още нищо, само на единия клепач. Предупреди ме да не излизам с Хана, защото е заразна в радиус от 200 метра, и преди малко ходих да пазарувам като че утре светът свършва. Мога да я пускам да играе в отдалечения от улицата двор. Сега искам да стане лошо времето, че поне да имам една видима причина да я държа вкъщи.

Само забравих да попитам в кабинета какво да правя с температурата и главоболието - да й дам ли панадол? Препатилите кажете моля.

Давай и панадол, иначе как ще смъкне Т, ако има такава.
Таннолакт се казва това дето се ползва за баня, щом са ти казалаи да не я къпеш заради това не са ти дали него. Давай и Фенистила, ще си спестиш голямо разчесване. Може да стане нервна от него, той действа малко приспивно.
По въпроса за къпането, и да чакаш първите дни няма значение, защото те не излизат наведнъж, а постепенно, на етапи. Едни започват да завехват, други се появяват. Ако прецениш я къпи, ако не искаш да я къпеш недей. Аз мойто дете съм го топила в тази и една друга отвара от трици, повлия се много добре, не съм трила, само подсушавах и не  се е инфектирало, няма белези въпреки че пъпките му бяха много дълбоки  и трудно се пукаха.
Не искам да те плаша, а и не знам кой ден детето е с варицела, но ако от начало излизат много, това означава че ще продължат да се появяват. Поне до 5-6тия ден ще си имате, нови и нови попълнения. Някак си я убеди да не се чеше ако я сърби, защото остават белези.

И последно, надявам се ти да си я карала. Скорошно оздравяване.

# 52
  • Мнения: 1 334

Бискара, сроковете за бебеправене са ясни- от събота до събота  Mr. Green


То това лесно и ясно, ами после  newsm78?!
Направо се възхищавам на тези които се решават на 2ро и 3то дете.

# 53
  • Мнения: 1 636
Ми6ка,zа главоболие и тем.аz не се сеЩам какво е било при нас.Помня,че иzобЩо не се чувстава6е болен.Сега се сеЩам,че и Мартин вzема6е фенистил тропфен.
За къпането не го бях къпала,както писах по_нагоре един път,че може да стане инфекzия,а и нали трябва да иzсъхват.Но Щом други ги къпат не zнам ,както ти ре6и6.
Бискара,то с 2 просто има6 по_малко време,но не е трудно.Малко повече тича6,по_малко чисти6 и раzтребва6,по_малко се притеснява6 zа болести,просто всичко се гледа по_локер.  Wink Прави второто и Ще види6.А и бебе се гледа на по_малко год.по_лесно.

# 54
  • Мнения: 1 334
Ми6ка,zа главоболие и тем.аz не се сеЩам какво е било при нас.Помня,че иzобЩо не се чувстава6е болен.Сега се сеЩам,че и Мартин вzема6е фенистил тропфен.
За къпането не го бях къпала,както писах по_нагоре един път,че може да стане инфекzия,а и нали трябва да иzсъхват.Но Щом други ги къпат не zнам ,както ти ре6и6.
Бискара,то с 2 просто има6 по_малко време,но не е трудно.Малко повече тича6,по_малко чисти6 и раzтребва6,по_малко се притеснява6 zа болести,просто всичко се гледа по_локер.  Wink Прави второто и Ще види6.А и бебе се гледа на по_малко год.по_лесно.

Ами, мен изключително много ме е страх от проблеми. А и по принцъп съм си шубе откъдето и да го погледнеш. Годините също не са ми малко. Аз в Бг съм раждала секцио, тука трябва да убеждавам лекарите за секцио. Също нещо не ми харесват 3те ехографа през цялата бременност-струва ми се много малко. Не знам, ще мисля. Но , наистина човек е хубаво да има поне 2 деца.

# 55
  • Германия
  • Мнения: 8 099
....
Бискара,то с 2 просто има6 по_малко време,но не е трудно.Малко повече тича6,по_малко чисти6 и раzтребва6,по_малко се притеснява6 zа болести,просто всичко се гледа по_локер.  Wink Прави второто и Ще види6.А и бебе се гледа на по_малко год.по_лесно.
Вярно е! С второто си знаеш урока и не се връзваш на всеки и за всичко Mr. Green


Ами, мен изключително много ме е страх от проблеми. А и по принцъп съм си шубе откъдето и да го погледнеш. Годините също не са ми малко. Аз в Бг съм раждала секцио, тука трябва да убеждавам лекарите за секцио. Също нещо не ми харесват 3те ехографа през цялата бременност-струва ми се много малко. Не знам, ще мисля. Но , наистина човек е хубаво да има поне 2 деца.
Ако пак искаш секцио, не могат да ти откажат. На мен не ми отказаха, всичко зависи от гинеколога -брой на уз, както и накрая направлението за секцио Mr. Green

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 19:27 от pepelyashka

# 56
  • Мнения: 3 423
Късо пасче.
Видяхте ли снимките от сватбата
на бившия ни съписател Сопранов?
Ето тук.

# 57
  • Мнения: 1 636
Бискара,ако иска6 със секzио наистина Ще трябва да ги убеждава6 може би.Не съм сигурна,но тук го правят,ако се налага,но и не zанм как е при майки,които вече веднъж са имали секzио.Може би при тях се препоръчва.Питай си гинеколожката/гинеколога.А zа страх_zабеляzала съм,че те е 6убе и все някакви грижи те мъчат,но нали вижда6 и Пепеля6ката и тя е на мое мнение zа грижите.Нали търсите оЩе апп.Е,Ще намерим тук около нас и няма да си сама.За време оЩе е ок,но ако чака6 дълго  newsm78... И аz мисля,че 2 е по_добре,винаги съм искала 2,само където второто не иzлеzе по поръчка момиче,а и го чакахме дълго.Исках,да са с по_малка раzлика.Но господ си zнае работата.Сега съм доволна.

# 58
  • Мнения: 1 636
Симпатяги са и двамата.Дано са Щастливи.Лиске,ти бе6е ли на сватбата?Гледам ти лентичката долу,в траур си сега  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 1 178
Честито на рожденничката,
щом не й върви глътката, вместо наzдраве, ще й пожелая леко четене  Grinning

на младоженците _ честито,
те тук (във форума) ли са се zапоzнали?

Общи условия

Активация на акаунт