Ще върнете ли намерени пари?

  • 6 320
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 356
не, защото на мен никой не ми е връщал
знам, че трябва добро да се прави, ама ... такъв е животът.

п.п. като се замислих, преди доста години намерих мъжка чанта в заведението, в което работех, пълна с много, много пари. върнах я. и човека ми се отплати за това почерпа мен и колежката

# 121
  • Мнения: 2 716
Ще отричам докрай!
Нищо не съм намерила  Naughty
Само ви се е сторило. Кой има толкова пари на днешно време?
Наскоро се чудех дали някой се е сетил да направи скрита камера със "забравени парив банкомат"  Laughing

# 122
  • Мнения: 356
оф, сега се сетих за онзи дето беше намерил незнам си колко хиляди лева до ж.п. линиите и ги върна за един часовник и 300 лв бакшиш. е, евала, ама ако търсиш слава......
та даже и мръсни да са - не връщам

...........

и още един такъв случай току що дадоха по новините на БТВ, майка и детето и връщат  5 хиляди лв.

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 22:21 от Мамичка Яничка

# 123
  • Мнения: 4 585
оф, сега се сетих за онзи дето беше намерил незнам си колко хиляди лева до ж.п. линиите и ги върна за един часовник и 300 лв бакшиш. е, евала, ама ако търсиш слава......
та даже и мръсни да са - не връщам

Днес една заралийка и седемгодишния й син отговориха за себе си на въпроса.
Върнаха 5 000 лева на собственика им. Собственикът дал на момченцето 500 лева.

# 124
  • Мнения: 2 759
                    Връщам, ако има как.. Намирала съм банкноти без документи, скоро една десятка на пуста улица посред бял ден... Имаше вятър. Довя си ми ги. Не им простих. Нямах идея кой им беше собственик - никой не си ги поиска...
                    Но преди малко прочетох това и се позамислих малко:

"ПРЕДИ ДВА ДНИ НАМЕРИХ В ЮЖНИЯ ПАРК ПРИ ПОРЕДНОТО МИ КАРЕНЕ НА ВЕЛОСИПЕД МАЛКА КОЖЕНА ЧАНТА С ДОКУМЕНТИ И ПАРИ НАД 2000 ЛЕВА, ОСТАВЕНИ НА ПЕЙКА В КРАЯ НА ПАРКА. ПОПИТАХ В СЪСЕДСТВО ДВАМА ПЕНСИОНЕРИ, КОИТО ИГРАЕХА ШАХ ДА ЛИ ЗНАЯТ НЕЩО ЧИЯ Е ЧАНТАТА, КОЯТО Е ОСТАВЕНА БЕЗ НАДЗОР. ОТГОВОРИХА МИ, ЧЕ НИЩО НЕ ЗНАЯТ И ДОРИ БЯХА НАГЛИ НА ТЯХ ДА ИМ ДАМ ЧАНТАТА ТЕ ЩЕ ЛИ ДА Я ЗАНЕСАТ В РАЙОННОТО НА МВР. АЗ, РАЗБИРА СЕ, НЕ СЕ СЪГЛАСИХ И Я ЗАНЕСОХ В ТРЕТО РАЙОННО, КЪДЕТО МЕ ПОСРЕЩНАХА ДВАМА ЦИВИЛНИ ПОЛИЦАИ, КОИТО ТАКА НЕ СИ КАЗАХА ИМЕНАТА, НО ЗАПОМНИХ, ЧЕ МИ КАЗАХА НЯКАКЪВ ВЪТРЕШЕН НОМЕР, КОЙТО Е 21 104. ВЗЕХА ПАРИТЕ БЕЗ ДА ГИ ОПИШАТ И НЕ МИ ДАДОХА ОБРАТНА РАЗПИСКА. ЗАПЛАШИХА МЕ, ЧЕ АКО СЕ ОПЛАЧА НА МЕДИИТЕ ЩЯЛО ДА МИ СЕ СЛУЧИ НЕЩО ЛОШО. В НЕДЕЛЯ СЪМ НА СРЕЩА ИНТЕРВЮ ВЪВ ВЕСТНИК ”СТАНДАРТ”, КОИТО РЕШИХА ВЕДНАГА ДА МИ СЪДЕЙСТВАТ ПО СЛУЧАЯ И С ПРЕЖИВЯНОТО С ТИЯ ДВАМА ЦИВИЛНИ ПОЛИЦАИ, КОИТО ИСКАХА ДА ПРИБЕРАТ ПАРИТЕ ЗА ТЯХ БЕЗ ДОРИ ДА НАПРАВЯТ ОПИТ ДА СЕ СВЪРЖАТ СЪС СОБСТВЕНИКА НА ЧАНТИЧКАТА И СУМАТА ОТ 2050 ЛЕВА. ИЗРАСНАЛ СЪМ БЕЗ РОДИТЕЛИ В ДОМОВЕ ЗА СИРАЦИ. ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ПОЛИЦАИТЕ МЕ ПИТАХА КАКВО РАБОТЯ, КЪДЕ ЖИВЕЯ И РАЗНИ ТАКИВА БЕЗСМИСЛЕНИ НЕЩА САМО И САМО ДА ВИДЯТ КОЛКО СЪМ НАИВЕН И ДА ЛИ МОГАТ ДА ВЗЕМАТ ПАРИТЕ ЗА ТЯХ. ВЕЧЕ В САЙТА НА МИНИСТЕРСТВО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ СЪМ ПУСНАЛ ОПЛАКВАНЕ ОТ ТИЯ ДВАМАТА ПОЛИЦАИ, КОИТО СЕ ОКАЗАХА ПО-ГОЛЕМИ БАНДИТЕ ДОРИ ОТ ТЕЗИ, КОИТО ИМАТ МИЛИОНИ. НЯМАМ ДУМИ. ПЪЛНА ОТВРАТ. ДА СИ НЯМА ЧОВЕК РАБОТА С ТИЯ НЕЩАСТНИЦИ ОТ СИСТЕМАТА НА МВР. ТИ ГЛЕДАШ ДА ПОМОГНЕШ, А НА КРАЯ КАКВО НЯКОЙ ДРУГ ИСКА ДА ИЗЯДЕ ПАРИТЕ НА СОБСТВЕНИКА. ЩЕ ГИ ОСЕРА ДОСТА ДОБРЕ ТИЯ ДВАМАТА ОТ ТРЕТО ПОЛИЦЕЙСКО УПРАВЛЕНИЕ."ASSEN ALEKOV (13.07.2007 г. | 22:56ч.)

# 125
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Не

# 126
  • Мнения: 3 569
Няма да ги върна.

# 127
  • Мнения: 2 792
   Ако има някакви данни кой е собственика-да, защото са си негови.
   Ако няма и са безстопанствени (просто плик с пари)-не, защото явно са си моите пари и сме се намерили.
 

# 128
  • София
  • Мнения: 1 075




Никак не разбирам оня железничар, дето намери маса пари покрай жп линията и ги върна.
Бих си завързал крачолите с тел за краката, и пак щях да ги прибера на сигурно място.

И аз така мисля. Още повече, че  го прецакаха човечеца и, след като му дадоха премия, му взеха повече данъци. Така че на практика си плати за добрината.

# 129
  • Мнения: 368
Преди време бях намерила портфейл с пари - и го върнах. Успяхме да намерим собственичката.
Сега ако намеря - няма да ги върна. Обаче ако има координати на собственика - съвестта ще ме гризе ужасно

# 130
  • София
  • Мнения: 3 099
Ще ги върна - ако са стара емисия .... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт