въпрос за смяната на памперса

  • 2 008
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 139
а като чистите само с кърпички с нищо не се маже после на дупето предполагам ? newsm78

каква е разликата, освен , че кърпите дразнят повече кожата... маже се естествено с каквото и ако миеш...е има и майки, които по принцип не мажат, само при нужда....

# 46
  • Мнения: 1 483
Аз го избърсвам с мокри кърпички и след това му измивам дупето в легенчето.

# 47
През деня го мия.Но когато беше бебенце и се наака в 3,4 вечерта- мокри кърпички,иначе можеше да заспя докато го мия. Laughing

# 48
  • Мнения: 117
Откакто се е родила винаги й мия дупето след наакване, независимо дали е яла преди това или не. Мия я на чешмата на течаща вода, хващам я през гърдичките. Досега не е повръщала от това. Предпочитам да върне малко от храната, отколкото да стои с недоизмито дупе. Особено за момиченца ми се струва задължително измиването, защото при тях е много по-лесно да стане уроинфекция.
и аз

# 49
  • Мнения: 19 315
Откакто се е родила винаги й мия дупето след наакване, независимо дали е яла преди това или не. Мия я на чешмата на течаща вода, хващам я през гърдичките. Досега не е повръщала от това. Предпочитам да върне малко от храната, отколкото да стои с недоизмито дупе.

в началото бебка се наакваше по 10пъти на ден,тоест при всяко сменяне на памперса беше наакана.как миете толкова често?и особено със сапун или гел.не се ли изсушава твърде много кожата.аз ползвам кърпички с вода.

# 50
  • Мнения: 2 677
Понякога го мия, понякога го почиствам с мокри кърпички...зависи колко е нааакан.

И аз процедирам така.

# 51
  • Мнения: 2 616
Няма да повърне, не се притеснявай. Като хванеш бебока да го миеш остави го, тежестта ми да падне на гърдичките му. Както е легнал бебока си сложи лявата ръка на гърдите му, неговата дясна ръчичка трябва да дойде между твоя среден и безимен пръст, с дясната ръка го завърти да ти легне на ръката, сега тежестта му би трябвало да пада на гърдите му. Ти си го хванала за ръчичката между безименни и средния си пръст, а останалите придиржат торса му, дано си ме рабрала. Можеш и да слагаш възглавница на мястото, където го преповиваш, така че тялото му от кръста, даже от дупето нагоре да е на възглавницата, така че да не е легнало на 180 градуса и да се движи свободно храната, за да повърне. По принцип обаче най-безопасно е да не го пипаш, да седи с наакано дупе и без това следващото хранене е след час-два тогава ще го смениш.

За миене на дупето ползвам гелът на Бюбхен от глава до пети, удобна ми е помичката, никакъв проблем съм нямала до сега, после мажа с Бочко.

Кърпички ползваме само навън!!!!!!

# 52
  • Мнения: 1 121
Аз го почиствам с кърпички, освен ако не е много наакан Wink

# 53
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Винаги когато сме в къщи го мия.Мокри кърпички използвам само навън.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 590
Понякога го мия, понякога го почиствам с мокри кърпички...зависи колко е нааакан Sick

И аз така  Peace

Аз също. Wink

# 55
  • гр.София
  • Мнения: 199
От  както се прибрах ме от болницата го мия на течашта вода.Само като не сме си в къщи и нямам как да го измия го почиствам с  мокри кърпички.

# 56
  • Мнения: 1 311
Докато акаше в памперса - винаги на течаща вода. Кърпички навън или ако спрат водата. Откак ака на гърне или в тоалетната - ползвам мокри кърпички, тъй или иначе вечерта ще го изкъпя.

Общи условия

Активация на акаунт