Изпарителна черта ИЛИ...?

  • 25 072
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 142
Здравейте момичета,

За пръв път пиша тук, но чета доста редовно. Имам следното питане:

Колко често ви се е случвало да се появи втора слаба черта след определеното време на теста за бременност? Но най-вече се интересувам - на кои марки тестове, ако помните.



# 1
  • Мнения: 802
Точно марката не помня, но има едни тестове за ову в комплект с тест за бременност ...
този тест няколко пъти ми даде втора изпарителна черта , но теста беше отрицателен !

# 2
  • Мнения: 712
помня, разбира се. Престо. Веднъж ми се случи, но беше достатъчно  #Cussing out

# 3
  • Мнения: 142
Точно марката не помня, но има едни тестове за ову в комплект с тест за бременност ...
този тест няколко пъти ми даде втора изпарителна черта , но теста беше отрицателен !

Да на е Clear? Ах, гадинката.... Той е единия, който ми сви този номер....

# 4
  • София
  • Мнения: 1 248
На мен "Клиър систем" и "Престо" на няколко пъти са ми показвали втора черта...Явно не ги бива. Мисля, че "Шуър чек" е най-сигурният тест, а при другите най-вероятно, за да има бременност трябва да се изчака докато  чертичките станат почти еднакви...

# 5
  • Мнения: 165
ИЗПАРИТЕЛНИТЕ ВИ ЛИНИИ РОЗОВИ ЛИ СА ИЛИ СИВИ?ЗАЩОТО АЗ СИВИ СЪМ ИМАЛА МНОГО ПЪТИ,НО БРЕМЕННОСТ НЕ Е ИМАЛО.ДАЖЕ  И ПРЕДИ ДА ИЗТЕЧЕ ВРЕМЕТО СЪМ ВИЖДАЛА СИВИ.НО РЕАЛНАТА МАЙ ТРЯБВА ДА Е РОЗОВА.

# 6
  • Мнения: 1 446
Моите черти не са изпарителни, чкам ги да се родят догодина.

# 7
  • Мнения: 142
ИЗПАРИТЕЛНИТЕ ВИ ЛИНИИ РОЗОВИ ЛИ СА ИЛИ СИВИ?ЗАЩОТО АЗ СИВИ СЪМ ИМАЛА МНОГО ПЪТИ,НО БРЕМЕННОСТ НЕ Е ИМАЛО.ДАЖЕ  И ПРЕДИ ДА ИЗТЕЧЕ ВРЕМЕТО СЪМ ВИЖДАЛА СИВИ.НО РЕАЛНАТА МАЙ ТРЯБВА ДА Е РОЗОВА.

Абе розови са при мен.  newsm78

# 8
  • Мнения: 165
АКО МОЖЕШ ГИ СНИМАЙ ГИ ИЗПРАТИ.

# 9
  • Мнения: 364
Изпарителната черта не е розова, а по-скоро сива. Освен това, тя не е плътна, а е все едно надраскана с игла /дано ме разберете  ooooh!/ - мнооого по-тънка от контролната линия!
Такива черти имах с Престо и с Шуър чек. Май най-добре показват тестовете на лентички! Peace
Най-сигурния тест е търпението!  bouquet
Успех! Hug

# 10
  • Мнения: 286
Аз имам неприятни впечатления от Easy test. Поне 3-4 пъти са ми показвали  слабо забележими чертички в определеното време, но бременност няма.  Дали са били изпарителни линии или просто партидата е била негодна, така и не разбрах.
 По едно време се чудих дали да не включа и мъжът ми в тестването,  но реших да му спестя този научен експеримент.  

Последна редакция: пн, 09 юли 2007, 19:24 от Atlanta

# 11
  • Мнения: 1 243
Аз съм попадала на тест на които чертата е толкова дебела че не можеш да  разбереш 1 ли е 2 ли са,само че забравих името на теста беше евтин.

# 12
  • Smallville
  • Мнения: 994
За да избегна подобни главоблъсканици,дали е изпарителна или не,просто след указаното време,пример Шуър чек-5 мин.,изхвърлям теста,просто не го гледам повече.Те хората са написали-След посоченото време,теста е невалиден,каквото и да показва Peace

# 13
  • Мнения: 142
АКО МОЖЕШ ГИ СНИМАЙ ГИ ИЗПРАТИ.

Не сварих вчера да го снимам. Но наистина от гадаене смисъл няма. В петък съм на лекар - там ще видим има ли, няма ли. Но едно не мога да не отбележа - гърдите ми са добили чудовищни размери в сравнение с нормалния им размер и приятелят ми твърди, че съм топла като печка - аз не се усещам.

# 14
  • Мнения: 712
Дотук добре, снежи  Wink Пробвай, ако искаш с още един тест, защото може и да е рано да се ивди нещо на лекар. Не си написала, имаш ли закъснение, колко е и т.н. При всяко положение, стискаме палци  Hug

# 15
  • Мнения: 1 798
На всички тестове, коити съм правила са се появявали изпарителни черти.Ясно е упоменато-след определеното време има възможност за появата на такива.Нали не чакате 1 час?
Ако е прекалено рано за лекар с най-голяма точност за изясняване на ситуацията са кръвните тестове.Успех! Peace

# 16
  • Мнения: 142
Не си написала, имаш ли закъснение, колко е и т.н.

Не, нямам още закъснение, което е причината да мисля, че чертите може да не са реални. Цикълът ми е с непостоянна дължина - между 22 и 30 дни. Средно 25-27 дни.
Днес е десети ден от предполагаемото зачеване. Направила съм си общо 4 теста: Clear System - почти въображаема втора черта, Sure Check - отрицателен, UniMark - слаба, но ясно видима втора черта на около 15тата минута (не съм сигурна кога се е появила, след втората минута го прибрах ядосано), днес пак Sure Check - отрицателен.  Разбирам, че е рано за тестване, но вълнението ми е по-силно от волята. Реших да проуча с кои тестове се получава изпарителна линия, за да знам какво да очаквам и да не се навивам излишно.

PS Само искам да споделя, че съм възмутена, че по аптеките се предлага ОСНОВНО Sure Check. Изобщо не можах да намеря в близките аптеки тестове-лентички за бременност. И в аптеката някаква жена на видима възраст над 50 с учудване ми казва: "Да, САМО Sure Check имаме. Тези са най-добрите!". Е, питам аз, от къде една жена раждала преди минимум 30 години знае, че точно този тест е НАЙ-ДОБРИЯ?

# 17
  • Мнения: 712
Е, устискай още няколко дни, много бързаш  Mr. Green Стискаме ти палци, но просто е много рано да ти покажат  Hug

# 18
  • Мнения: 3 216
Ами аз един единствен пьт видях 2 чертички и резултата вече е на година и 4 месеца.Теста беше Шуьр Чек.

# 19
  • София
  • Мнения: 295
Правила съм си тестове от следните марки: Shure Check, Easy Test и Clear Ovu (тези, които са комплект 5 бр. за овулация+1 за бременност). Най-ясни бяха Shure Check и Easy. Clear ми изкарваше все някаква бледа втора чертичка (розова), та се чудехме има ли я, няма ли я... Easy беше най-евтин, май 1.60 лв. и си мислех, че ще се окаже някакво фалшименто, пък той явно съвсем наред си беше.

# 20
  • Мнения: 560
На мен и двата теста си ми показаха съвсем вярно-1 ден закъснение-Шуър чек и 2 дни закъсненине-Престо.Разбира се при това закъснение и на двата теста втората черта беше яко мизерна,та почти да си помислиш,че е мираж.Потретих на 10 дни закъснение,въпреки,че вече бях направила положителен кръвен тест,ей така да видя какво ще покаже и да изразходвам втория Престо тест и втората честа беше яко тлъста.

# 21
  • Мнения: 1 668
Шуър чек при мен е показвал изпарителна линия, но на 20-та минута. Розова си беше... И с още един тест ми се е случвало, но не помня името - от лентите беше.

# 22
специално при мен уринните тестове лъжат. два пъти имах закъснение и имаше лъжлива черта, която при преглед и кръвен тест - забрави няма бременност. затоваа съм се зарекла повече пари за тестове НЕ - само кръвен. Peace

# 23
  • Мнения: 165
снежи,днес прави ли тест?аз правих днес шуар чек и ми е 10ти ден от ову -отрицателен.а вчера правих клиар систем и излезе втора блееееееееда черта в рамките на 10мин.незнам какво да мисля. ooooh!

# 24
  • Мнения: 142
снежи,днес прави ли тест?аз правих днес шуар чек и ми е 10ти ден от ову -отрицателен.а вчера правих клиар систем и излезе втора блееееееееда черта в рамките на 10мин.незнам какво да мисля. ooooh!

Правих даже два вчера! Twisted Evil Ама ме беше срам да си призная Laughing Embarassed Един Sure Check през деня - силно отрицателен. И един Easy test привечер - също силно отрицателен.  #2gunfire И се ядосах и днес няма да си правя.  Clear System при мен на 7ми ден от едентуалното зачеване показа някаква по-скоро въображаема черта, но тъй като при много момичета се е получавала, реших да го игнорирам като резултат.

# 25
  • Мнения: 165
добре де,аз доколкото знам шуар чек показва при един ден закъснение.кой е със най голяма чувствителност ,но не от тия ,които дават лъжливи черти(като клиар систем Thinking

# 26
  • Мнения: 142
добре де,аз доколкото знам шуар чек показва при един ден закъснение.кой е със най голяма чувствителност ,но не от тия ,които дават лъжливи черти(като клиар систем Thinking

Ако знаех - да съм се изтествала Laughing Easy test го дават с чувствителност 20 единици и отчитащ на 7 ден от зачатието (!) - което е ала-бала - но иначе би трябвало да е от много чувствителните - поне на теория. За Sure Check не съм намерила данни колко е чувствителен, според мен - не много.

Ето линк към тема, където са посочени нивата на чувствителност на някои тестове: http://forum.kusmet.net/viewtopic.php?p=22198


 

Последна редакция: ср, 11 юли 2007, 13:22 от snezhito

# 27
  • Мнения: 155
И аз мисля, че шуър чек захапва по-бавничко, но е най-надежден!

# 28
  • Мнения: 712
sure check-a е с чувствителност 25 единици

# 29
  • Мнения: 142
sure check-a е с чувствителност 25 единици

Излиза, че всички домашни тестове са с около 20-25 единици чувствителност.

# 30
iskam da vi pitam,dali bledata rozova 4erta v minutite na ot4itane na testta 10 dena slet ovy moje da se s4ita za polujitelen rezultat?Molia za barz otgovor

# 31
  • Мнения: 481
Фуджи, принципно може да е положителен резултата, но с няколко ЗАВИСИ
 - зависи каква марка е бил теста - има такива, дето постоянно дават лъжливи втори бледи черти на доста момичета, един от тях е Престо;
 - зависи кога ти е била овулацията - ти казваш 10 дена след ову, но надеждно ли е че ти е била точно тогава? Може да е подранила, тогава имаш по-голямо закъснение, и по-голяма вероятност теста да е +, а ако е закъсняла, почти не може да ти отчете верен резултат толкова рано;
Направи си втори тест, може и кръвен, но утре кръвния! А най-добре е да изчакаш още няколко дни, ти пък защо толкова бързаш??? Защо "моля за бърз отговор?? Какво са още 4-5 дни?
Хайде, ако има нещо хубаво - да се похвалиш  Hug

# 32
  • Мнения: 29
И на мен се случи веднъж с Престо:bad-words:




Общи условия

Активация на акаунт