Спряхте ли си децата от ясла/дг през лятото?

  • 4 286
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 223
Моето още ходи,но през Август ще го спирам,защото о детската градина няма да работи SadНо тогава ще е с бабиоте и дядовците..на море или на планина..или с нас:)

# 76
не не  го  спрях  сега  е  в  сборна   не  в  нашата  градина    не  е  очарован   обаче  трябва  да  всиква  сьбрали  са  ги  големи  и  малки   но  виждам  повече   плюсове  отколкото  минусу     групите  са  с  малко деца  и  като  че  ли  им  обрьщат  повече    внимание  отколкото  в  редовната  кьдето  бяха  35

# 77
  • София
  • Мнения: 1 456
О, да! в къщи на хлад и в опити да оставим памперса си прекарваме чудесно.
Септември с нови сили сме на ясла.

# 78
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А колкото до отпуските смятам, че поне половината са като мен - 10 дни - лятото и ... 2х5 зимата... или някой друг път 

ВЯРА, добре си, защото аз съм без второто 2х5!
А отпуска имам, 6 месеца насъбрала се, сигурно! Ама кой ти я дава...

А иначе, дъщеря ми не ходи още на нищо, и за това не съм я и спирала. Гледат я нашите!

# 79
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не,защото няма кой да ги гледа-всички работим.
 Didia браво на вас.Ама нашите дядовци и баби като не могат какво да направим,да се гръмнем ли...?Малко глупаво е да мислиш за глупаво оправданието,че шефа не дава отпуска.Моля ,съгласна съм да се сменим да видим как ще убедиш моя да те пусне 1 месец през лятото и още десетина дни през зимата за ски. Mr. Green CrazyМного лесно е да укоряваш и хулиш,ама не е лошо да помислиш преди това. Peace
 Ще ги спрем за 20 дни през Август и това ще бъде,през останалото време на градина и ясла. Sad

# 80
  • Мнения: 6 029
    Извинявам се ,ако някой се е обидил,но такива случаи са много малко.Имам приятелки,които са по майчинство с второ дете и голямото ходи на ДЯ/ДГ .За мен това е неоправдано.Винаги съм мислила,че когато ИМАШ възможност детето ти трябва да е с теб,а не в горещините и пека в ДГ/ДЯ.Познавам доста хора с по-големи възможности от мен и с деца,които не отсъстват от ДЗ нито ден.Хубавото е ,че са здравички ,но лошото е,че почти никога не виждат "почивка" от постоянния престои в детските заведения.  bouquet

аз пък ВЕДНАГА бих пратила голямото на градина... то изкука вкъщи с нас... само дето вече я отписах...

# 81
    Извинявам се ,ако някой се е обидил,но такива случаи са много малко.Имам приятелки,които са по майчинство с второ дете и голямото ходи на ДЯ/ДГ .За мен това е неоправдано.Винаги съм мислила,че когато ИМАШ възможност детето ти трябва да е с теб,а не в горещините и пека в ДГ/ДЯ.Познавам доста хора с по-големи възможности от мен и с деца,които не отсъстват от ДЗ нито ден.Хубавото е ,че са здравички ,но лошото е,че почти никога не виждат "почивка" от постоянния престои в детските заведения.  bouquet

ТОВА СА ПРОБЛЕМИТЕ НА ДЕЦАТА С РОДИТЕЛИТЕ,КОИТО ИСКАТ ТЕ ДА БЪДАТ ОТГЛЕЖДАНИ ОТ ДОМОВЕ,НО ВСИЧКО ИМА ВЛИЯНИЕ И ЦЕНА ЗА ДЕТЕТО

аз пък ВЕДНАГА бих пратила голямото на градина... то изкука вкъщи с нас... само дето вече я отписах...

# 82
  • София
  • Мнения: 6 999
  Винаги съм мислила,че когато ИМАШ възможност детето ти трябва да е с теб,а не в горещините и пека в ДГ/ДЯ.

С теб не е като с 'родата'.  Naughty
Нашата градина много неприятно ме изненада и затвори за Август месец - Дариа ще отиде цял месец при майка ми. Почивките вече бяха планирани и част от тях минаха Юли, другата ще е Септември - аз и баща й ще работим целия Август.

Изобщо не ми е приятно детето ми да бъде гледано/разбирай глезено/ от леля ми, баба ми и майка ми цял един месец на 200 и кусур км. от мен и да се пече на Горнотракийското слънце, вместо да е на прохлада в Бояна, където си играе и с деца.

Но пък аз не приемам детската градина като еквивалент на работно място - това е място за забавление на децата, а не за тормоз.

# 83
  • Мнения: 7 392
С теб не е като с 'родата'.  Naughty
Освен мен детето има и РОДА,която също го ОБИЧА  Laughing Аз лично нямам нищо против да го глезят  Peace  bouquet

# 84
  • Мнения: 2 255
А колкото до отпуските смятам, че поне половината са като мен - 10 дни - лятото и ... 2х5 зимата... или някой друг път 

ВЯРА, добре си, защото аз съм без второто 2х5!
А отпуска имам, 6 месеца насъбрала се, сигурно! Ама кой ти я дава...

 Joy Да щото шефа ми е пич  Peace а какви ги има и съм ги имала   Sick и 10 дни за цяла година не можеш "изкрънка"  Mr. Green
Та така, скачаме според тоягата  hahaha
Затова правя всичко възможно децата ми да приемат ДЯ/ДГ не като задължение и тормоз, а като "едно друго" място, където могат да се чувстват добре  thumbsup Смятам, че с повечко късмет с госпожите  Wink и настройване положително на хлапето към ДГ е абсолютно реално наистина децата ни да са добре там   Hands Thumbsup

Защото и ние сме си виновни децата ни да не харесват ДГ, ако непрекъснато ги жалим ...леле къде ходят цяло лято...леле колко им зле там...леле тая г-жа каква е кисела и т.н....накрая и децата решават, че е ужасно
Истината винаги е някъде по средата ... и по-скоро на децата им добре сред "свои" с изкл. разбира се   Praynig

# 85
  • Мнения: 1 731
И двамата от юни месец са при баба си в Балчик на вилата.Той по принцип излиза във ваканция когато кака му е във ваканция,тъй че и сега не е изключение.Те си вървят пакет. Hug Hug

# 86
  • Мнения: 371
Ами така ме принуждават, те просто работят до края на седмицата и после чак след 06.09, ами ако не бях майчинство и както нямам баби на разположение...

# 87
  • Мнения: 3 886
ДА  беше до края на  юни .Добре е че съм по майчинство още Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 203
 За съжаление и до момента си ходи на ясла. Много ми е мъчно.
 Но от 1 ви август съм отпуска цял месец!!!!! УРА!! Grinning Heart Eyes Grinning

# 89
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не можахме да се вредим да сме на градина през лятото.Сега се гледаме в къщи.Много и е скучно въпреки че излизаме на разходки всеки ден(сутрин в парка, вечер в квартала).Децата си искат деца.

Общи условия

Активация на акаунт