Записвате ли децата на ясла, когато има кой да ги гледа вкъщи?

  • 4 819
  • 131
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Все още се гледаме,но есента ще ходи на ясла,защото няма кой да я гледа.Свеки си предлага услугите,но аз не искам/засега/.

# 31
  • Мнения: 2 270
МОЕТО ЩЕ ХОДИ ЗАЩОТО ТАКА Е ПО ДОБРЕ ЗА НЕГО -БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ АЗ РАБОТЯ ИЛИ НЕ

# 32
  • Мнения: 4 392
Провокирана от друга тема искам да разбера колко от вас не работят или пък имат вкъщи баби и дядовци, които не работят, но въпреки това предпочитат да си пратят децата на ясла, вместо да ги гледат вкъщи. Ще ми е интересно да споделите аргументите си, защо сте избрали яслата.
ВНИМАНИЕ: Тук не се включва варианта бавачка - анкетата се отнася само за ясла / гледане у дома от член на семейството. Не искам темата да се превърне в поредната дискусия ясла срещу бавачка.
ВНИМАНИЕ: Говорим за ЯСЛА, а не ДЕТАКА ГРАДИНА - т.е. анкетата се отнася само за деца до 3год.

Благодаря предварително за споделените мнения   bouquet
Аз я гледам. Нямам нагласи да я пускам на ясла. Против съм.
Детската градина няма да ни избяга обаче. Peace

Коя тема те провокира?.. Ще ми се да я погледна. Laughing.

# 33
  • Мнения: 46 526
Аз я гледам, не ходи на ясла.
Против яслите съм, за мен са краен, ама много краен вариант.

# 34
  • Мнения: 374
МОЕТО ЩЕ ХОДИ ЗАЩОТО ТАКА Е ПО ДОБРЕ ЗА НЕГО -БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ АЗ РАБОТЯ ИЛИ НЕ

Още повече, че сега голяма част от децата тръгват на ясла доста по-рано от навършени 2 години. Не искам моето дете да се социализира, ако мога така да се изразя, по-късно от останалите. Това е основната причина отдесетина дни и ние да сме на ясла.

# 35
  • Мнения: 3 479
Не, аз точно заради това стоя в къщи, за да не ходят те на ясла. Като станат на възраст за ДГ, тогава ще се социализират.

# 36
  • Мнения: 2 957
Не искам моето дете да се социализира, ако мога така да се изразя, по-късно от останалите.

Миличка...това наистина ли го вярваш? Без ясла детето ти няма да остане несоциализирано ... ако мога така да се изразя.Има си време за всичко.

# 37
  • Мнения: 3 537
Аз не работя, но ходи на ясла.Не е бил от много често боледуващите.Според мен независимо дали работя или не е по-добре за самото дете да ходи както на ясла така и след това за детска градина.

# 38
  • Мнения: 8 769
Гласувах с вариант номер 3. С уговорки:
1. Все още детето не ходи на яслам защото майка ми го гледа
2. Ако тя можеше да го гледа до навършване на 3г, нямаше да го дам на ясла.
3. Тъй като работим, а мама няма да може да го гледа, с късмет може и да тръгне на ясла през есента.
С две думи-не бих си дала детето на ясла, ако има кой да го гледа. Naughty

# 39
  • Сливен
  • Мнения: 197
Ние с тати доста сериозно обмисляме варианта да го пуснем на есен на ясла newsm78

# 40
  • Мнения: 463
Против съм.
 Хубаво е като социален контакт, но в здравословно отношение с е кофти експеримент.

# 41
  • Мнения: 5 391
Ще го пускам септември на ясла, много се надявам да му понесе.
Иначе свекърва ми е току-що пенсионирана детска учителка.Но и за миг не съм се двоумяла.

# 42
  • Мнения: 4 362
Имам възможност да я гледам до 3 год. възраст,мисля че до тогава и няма да я пусна на ясли,категорично съм простив.
Единствената причина, поради която бих я пуснала на детска градина е социалните контакти с др. деца  Peace

# 43
  • Скопие/Асеновград
  • Мнения: 158
И двете баби да бяха на разположение, пак щях да пусна сина ми на ясла. Откакто ходи, е много весел, търси контакти с други деца и понякога не иска да си тръгва от яслата.
Бабите не са длъжни да гледат внуците по подразбиране. Ако те пожелаят сами и могат реално да се справят с тази отговорност -може би.
 Моята свекърва не е гледала децата си, не й се гледат и внуци. Сега иска да се мота на спокойствие на село. Grinning Майка ми живее в друг град и има поне още 15 години до пенсия Simple Smile Дадохме дребосъка на ясла на 1г5м, почти на месец и половина сме си вкъщи за две седмици с АБ, но той си търси приятелите от яслата. Бих си го гледала пак сама, но според мен е по-добре да прекарва деня си с други деца, театър, песни и игри, отколкото с мен или с пенсинерския клуб, който би се заформил у нас. Да не говорим за вечната неблагодарност от наша страна,че са ни "изгледали" детето Mr. Green и коментарите пред цялата рода, та и по-широко колко лоша домакиня и майка съм Joy

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 16:34 от Мим4е

# 44
  • Мнения: 366
 Момичета много се чудя, Лаци на есен ще е на 1 год, майка ми работи, но може за по някой час да бяга и да ми помага, но все пак е на работа, свеки уж казва, че ще го гледа, ама все като я помоля е с клизма, идва, уж и е много приятно....ама все и е трудно придвижването(имат кола, ама трафика).. като е в къщи не иска да отваря хладилника, че не знаела какво може да си вземе.. незнам как я накарах да си мисли ,че ми е свидно Shocked а да не казвам, че си мисли, че със всичко може да се справи сама и не ми звъни за нищо на света.. тя е екс детска мед.сестра, но нещо не съм на кеф тя да го гледа , страх ме е , че някой ден ще каже че ми е гледала детето, не че има лошо ама така ми е  Rolling Eyes оплаках се, та затова съм се замислила дали да не го пусна есента, ама май ми е малък  newsm78 аз мога да го гледам, е имам работа , но аз си я организирам сама.. По скоро бих се посъветвала с вас дали на годинка е твърде малък при условие, че не съм чак толкова притеснена с това кой да го гледа...

Общи условия

Активация на акаунт