Записвате ли децата на ясла, когато има кой да ги гледа вкъщи?

  • 4 826
  • 131
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 042
Ми моят отговор го няма в анкетата.
Работя си, но в къщи и мога да си върша работата и без Злати да ходи на ясла. Но въпреки това на 2г 6м го пуснах срeд връстниците му и там си се чувства много добре.

# 61
  • на Север
  • Мнения: 503
Тази зима няма да започвам работа най-вероятно.
Чудя се дали да дам Моника на ясла, ако аз ще съм си в къщи. Септември ще е тъкмо на 2 годинки. Дали за нея ще е по-добре да си играе там с децата или  другият вариант вкъщи с мама? Rolling Eyes
Кака й със сигурност ще е на градина, защото е предучилищна.
А вие какво бихте направили?
Има ли други майки, които си стоят вкъщи и са дали малките си дечица на ясла?

# 62
  • Мнения: 288
Аз ще я дам ,защото е хубаво да свиква да общува с други деца и моята е на 1г и 10м

# 63
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На тази възраст определено е по-добре в къщи с мама. За социализация е детската градина- след 3 г.

# 64
  • София
  • Мнения: 9 879
На тази възраст определено е по-добре в къщи с мама. За социализация е детската градина- след 3 г.
PeaceНапълно съм съгласна.Според мен яслата е решение само за родители,които нямат друга възможност да си гледат детенцето.

# 65
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 551
Аз,моята няма да я давам на ясла,а ще си я гледам до две години,а след това,ако не съм забременяла и ще трябва да се връщам на работа ще и взема бавачка.Но живот и здраве стане ли на 3г.отива на градина!Без да ходи на ясла пак има много контакти с деца на нейната възраст,че и по-големи!

# 66
  • Мнения: 3 146
Категорично не бих дала детето на ясла, ако съм вкъщи. Трябва наистина да ми се налага по неотменима необходимост, за да го дам.

# 67
  • Мнения: 5 577
Аз го дадох на 2 години  Blush , не работех. После почнах работа, но нямах намерение попринцип.

# 68
  • София
  • Мнения: 3 421
Ако съм си вкъщи в никакъв случай няма да си пусна детето на ясла. След 3 г. на градина - достатъчно ще се социализира. Laughing
Етърва ми си пусна детето на 1г.3м. на ясла, а тя си стоеше вкъщи, защото имала нужда са си почине и там по-лесно щяло да се откаже от памперса Crazy

# 69
  • Мнения: 6 164
Категорично не бих.

... защото е хубаво да свиква да общува с други деца ...

Моето дете е целодневно с други деца навън, общува. Това не е никакъв критерий, освен ако не си държиш детето само вкъщи. Единственото, което ще получи в яслата като "бонус" е множеството вируси, грипове и болести, които ще си разменят постоянно с другите деца.  

Работа няма да започвам, но ще ми се налага да посещавам лекции, предпочитам да взема жена за почасово. Peace

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бих опитала да го пусна на ясла, за да видя как ще му се отрази на здравето най-вече. Ако му потръгне, си остава там. Ако е ден там и после 20 в лечение, ще си го гледам.

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 903
категорично - не, даже и на градина не бих го пуснала. Но за мое голямо съжаление не можем да си позволим да не работя.

# 72
  • Мнения: 1 092
Да непременно,без значение дали ще започна работа или не.Смятам,че ще е по-добре за детето smile3521

# 73
  • Мнения: 2 950
Бих я дала. Аз тръгнах на работа и затова я дадох, но като видях колко й харесва и колко добре се развива там - определено съм за! Сега съм в къщи, защот осъм бременна, но Йоана пак е на ясла.  smile3521

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 4 730
Да, бих я дала на ясли.
Аз и миналата година не я дадох, защото трябва задължително да почна работа и не започнах работа, защото нямах друг избор. Просто този вариант и двете ни урежда чудесно, всяка получава своята доза забавление.

Общи условия

Активация на акаунт