stiskayte mi palci

  • 5 321
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 984
извинявам се за глупавия вапрос,но от какво се получава тази желязодефицитна анемия първо детенце ни е и пред нас стоят много неизвестни и въпросителни според вас отшумява инфекцията  така ли  да го разбирам
от какво - така ми е трудно да кажа, има 1 фактор за защита на кърмата - може от него да е , може да си е по силно изразена физиологична анемия, зината със сигурност дава отражение, може да има по малко транспортни системи /генетично/, може просто храната да е бедна на желязо /има такива региони в БГ/, може да има много други минерали и те да изместват усвоимото желязо... каквото и да е мисля че няма да е проблем, НО го обсъдете с съответния специалист. иначе мисля че инфекцията отшумява, да. не спираите лечението преждевременно и споко ще се оправи. пишете какво е станало.

# 31
  • Мнения: 32
здравейте отново ето какво пише на амб.лист-детето е много неспокойно,плаче,движи се,трудно се осъществява преглед.абдоминална ехография-черен дроб и слезка нормален ехографски образ,десен бъбрек с нормално местоположение,големина надл.р-р 58мм ,нормална ехогенност на паренхима нормален ИПЛ(незнам дали накрая е с Л или П)нормален дренаж.ляв бъбрек-неможе да се  визуализира добре,визуализира се формация 71/53мм   силно стеснен пиелон,ако се приеме за бъбрек.пик.мехур полупълен с гладки стени, съмнение за визуализиране на дистолиния(или дистерния не мога да го прочета)край на ляв уретър. ехография ще се повтори.като диагноза пише  Pyelonefhrit ac,даде ни направление  за стер.урина-два дена подред  и за кр.картина за да види желязото.засега ни изписа Acidi foliri по половин таблетка на ден (незнам дали правилно написах лекарството) изписа ни също така и Maltofer-два пъти  по десет капки(но ще ги почнем като свършим зинат-а)а за турския сироп отново ни напомни

# 32
  • Мнения: 1 984
за съжеление от тук нищо не става ясно. естествено не ти си виновна за това. не може ли да го видят детето във варна? 

# 33
  • Мнения: 2 070
Tedi mel аз ве4е пусках пост по темата но днес виждам 4е още не сте се оправили.Преди две години след по4ивка на море-Ади тогава беше на година и половина се запо4на страшен рев през ноща а не можеше още да обясни какво и е. Нямаше никакви видими симптоми за заболяване та си мислехме 4е излизат зъбки.Педито пусна урина и кръв за изследване.Вурината имаше завишен брой левкоцити 35-40и следи от кръв.Изпрати ни на нефролог-уролог който пусна веднага стерилна урина, за да видим има ли бактерии или силна простуда е при4инила проблема.Не се изолираха бактерии.Преглед с ехограф и диагноза остър пиелонефрит.Пихме цефзил резултата беше мигновен Ади спря с пла4а нощем още на третия прием.Знам 4е стерилна урина се взима преди да сте пили АБ или 10 дни след спирането му.Ина4е може да не едостоверен резултата.За анемия сме пили малтофер капки един месец също с много добър резултат.Хемоглобина и беше 86 а сега е 125.

# 34
  • Мнения: 32
здравейте вчера пускахме изследвания за кръв и урина,днес  взех кр.картина и резултатите за обикновена обикновена урина а за стерилната ми казаха че в понеделник ще са готови резултатите,днес давахме още веднъж стерилна урина -резултата от обикновената урина-стерилна белтък-отрицателен,билирубин-отр. уробилиноген-неув. седимент-1-2 левк.пик.кр.  Hugмного се зарадвах но ме притеснява в стерилната да не открият нещо.свършихме  АБ и в момента пием по половин таблетка фолиева к-на  на ден.хемоглобина при първите изсл-я(21.07) беше 84 а сега е 90,СУЕ вече е 5 ,желязо 19.7( реф.ст-т 7.5-24) това добре ли е? а ето на кои неща от кр.к-на има ! хемоглобин-90(120-180),левкоцити-11.2(3.5-10.5),гранулоцити-брой-1.0(2-7.7),лимфоцити-брой-9.7(1-4),гранулоцити-процент-8.8(45-70),лимфоцити процент-86.1(20-45),хематокрит-0.29(0.33-0.54),ср. обем еритроцит -60.5(76-96),ср.съдърж.хб в ер.-18.7(27-33) ср.конц. хб в ер.-309(320-380),анизоцитоза на ер.-18.6(10-15) ,анезоцитоза на тр.-18.8(10-18),неутроф.гранулоцити-0.17(0.45-0.70),лимфоцити-0.78(0.20-0.45) според вас как е кр.к-на ние в понеделник ще ходим при лекарката ,да и покажем резултатите

# 35
  • Мнения: 32
Tedi mel аз ве4е пусках пост по темата но днес виждам 4е още не сте се оправили.Преди две години след по4ивка на море-Ади тогава беше на година и половина се запо4на страшен рев през ноща а не можеше още да обясни какво и е. Нямаше никакви видими симптоми за заболяване та си мислехме 4е излизат зъбки.Педито пусна урина и кръв за изследване.Вурината имаше завишен брой левкоцити 35-40и следи от кръв.Изпрати ни на нефролог-уролог който пусна веднага стерилна урина, за да видим има ли бактерии или силна простуда е при4инила проблема.Не се изолираха бактерии.Преглед с ехограф и диагноза остър пиелонефрит.Пихме цефзил резултата беше мигновен Ади спря с пла4а нощем още на третия прием.Знам 4е стерилна урина се взима преди да сте пили АБ или 10 дни след спирането му.Ина4е може да не едостоверен резултата.За анемия сме пили малтофер капки един месец също с много добър резултат.Хемоглобина и беше 86 а сега е 125.
аз казах на нашата лекарка която ни лекува  че в петък ни свършва аб и него ден  ще пускаме стерилна у-на и кръв -питах я  дали няма да има влияние върху резултатите и тя ми каза -не,да не съм се притеснявала аз обаче  им казах в лабораторията,че същия ден сме пили за последно  зинат и сме почнали да пием фолиева к-на и сега  да вярвам или не на резултатите?

# 36
  • Мнения: 2 070
не знам какво да ти кажа.когато лекувахме Ади нефролога попита пием ли ве4е АБ и като му казах 4е не още отговора му беше зна4и можем да пуснем стерилна урина.Антибиотика тогава го написа педиатъра но поиска и мнениети от нефролога.принципно ако е имало бактерия ако антибиотика е бил подходящ трябва да я няма ве4е.

# 37
  • Мнения: 1 984
нещо не се връзват изследванията на кръвта. моля нека ви види специалист. иначе - нека пуснат 1 посявка сега, и още 1 след седмица ако и двете са ок....   bouquet а аз мисля че ще е така.

# 38
  • Мнения: 32
нещо не се връзват изследванията на кръвта. моля нека ви види специалист. иначе - нека пуснат 1 посявка сега, и още 1 след седмица ако и двете са ок....   bouquet а аз мисля че ще е така.
здравейте, в какъв смисъл не се връзват изследваниата newsm78 утре ще взема резултатите от стерилната урина и ще ви пиша пак ,също така имаме и час за утре при лекарката която я лекува-не съм специалист но незнам защо все си мисля,че диагнозата остър пиелонефрит беше грешна newsm78при условие ,че десния бъбрек е добре а левия не успя да го види и заради това се усъмни,че може да има възпаление там.нали по принцип трябва да се види ясно дали има или не нещо там и тогава да се даде заключение,а уж избрахме лекар със опит на може би 50 години е  и е специалист,утре ще се уточним и кога ще я гледат на ехограф-веднъж да ни минат тия мъки ще се успокоя

# 39
  • Мнения: 32
нещо не се връзват изследванията на кръвта. моля нека ви види специалист. иначе - нека пуснат 1 посявка сега, и още 1 след седмица ако и двете са ок....   bouquet а аз мисля че ще е така.
здравейте взехме резултатите от стерилната урина -стерилна е нямаме бактерии,но лекарката която лекува дъщеря ми се учуди на кр.к-на желязото е било в норми,едните показатели в кр.к-на говорели за бъбречна инфекция а други за вирусна инфекция.няма как след толкова напомняния доставиха ни го сиропа от турция и вече почнахме да го пием 4 пъти по 2.5 мл ,лекарката увеличи и фолиевата к-на на два пъти на ден по половин таблетка,почваме да пием и малтофер-сутрин и вечер по 10 капки и към 15.08 ще пуснем изследване за кръв и каза че ако и тогава има  проблем в кр.к-на ще ходим във варна при хематолог пита също дали някой от нас има анемия-ние нямаме,пита дали вкъщи имаме животни -ние нямаме ,пита през бремеността дали съм имала проблеми -всички изследвания са ми били в норма само бях с ниско кръвно.даде ни направление за ортопед заради гънките -аз и казах че вече върви,не стъпва навътре или навън,не куца ,не се изморява бързо защото тя ме пита дали върви.има разлика в гънките само отзад на дупенцето-на едната половина  на дупенцето  има една гънка а на другата половина няма,за това че вече нямаме вактерии се зарадвах но сега ме притесняват другите Cry

# 40
  • Мнения: 2 070
tedi-mel майките винаги нещо ги притеснява,дори понякога нещата ни изглеждат по страшни отколкото са. Peace

Общи условия

Активация на акаунт