Истерия!

  • 2 558
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 500
И Моника, нищо , че е толкова малка, няколко пъти е изпадала буквално в истерия нещо като не получи и дори без причина.

# 31
  • Мнения: 2 051
Здравейте момичета!Може би е имало такава тема или подобна ,но бих искала да ви опиша какво стана вчера и ако някой може да ми помогне със съвет ще съм ви много благодарна:

Да има тема за особеностите на третата година.
Ето я тук, всичко писано в нея е без истерия Wink Има и статии и коментари на мами с деца от 2 до 3 годинки.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=194769.0

Надявам се малко да те успокои, да си подредиш мислите и взаимоотношенията с детето.
Ако искаш пиши там кък вървят нещата.
Не бързай със специалистите Laughing

# 32
  • Мнения: 8 917
То в тези жеги големите истерясват, а какво остава за децата Laughing
Добре е, че засега не съм се сблъсквала с подобни реакции Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 137
И аз ще следя темата.

# 34
  • Мнения: 8
Здравейтe мамчета, мислех да пускам тема във форума но виждам че вече има. Нашето положение е следното - дъщеря ми е на 3 годинки (навърши ги на 14 юли). Изпада в истерия поне веднъж дневно - тръшка се, пищи, зачервява се цялата, мята ръце и крака, протяга се към мен да я хвана, но когато си подам ръцете ги бута, удря ме и ме рита. Пробвала съм всякакви методи без вода. Успокоява се единствено като я оставя да се нареве без да й обръщам внимание. Мисля че положението вече е достатъчно сериозно за да отидем на специалист.
  Та исках да споделя с вас как според мен се стигна до тук. Като беше бебе още живеехме със свекъра и свекървата. Винаги, ама винаги като се разплачеше идваше някой от тях и ми я взимаше от ръцете за да я успокои сякаш аз съм лошата майка която си разревава нарочно детето. Много се вбесявах, но не казвах нищо за да не се караме #Cussing out. Така продължи докато живеехме заедно - около година. После идваха достатъчно често че мога спокойно да кажа че се прибираха у тях само да спят #2gunfire - още около година. За съжаление дъщеря ми свикна да има кой да я утешава когато и се скарам. Виждах, че ако сме например сами в стаята и й се скарам за нещо - започва да реве и да гледа към вратата - някой да влезе и да я успокои. Ако никой не влезе започва да реве още по-силно докато я чуе някой. Споделих с мъжа ми за наблюденията ми и го помолих да не я успокоява никой като и се скарам защото вече виждах че започва и тя да се държи с мен като с лоша майка (по скоро човек, който не трябва да се уважава) - аз като не и разреша нещо ще отиде при него или някой друг който ще й разреши и няма смисъл да ме слуша. Но уви - глас в пустиня. Отговорът беше следният "да оставя детето да реве ли искаш". А пък аз съм човека който се грижи за нея - храни, преоблича, приспива и въобще всичко. От няколко месеца "визитите" на свекървини ми се разредиха доста, но положението вече излезе от контрол. Като вижда, че няма кой да й угоди изпада в истерия.
Ами това е положението. Според мен като единия родител каже нещо другия трябва да го подкрепи, а не да успокоява детето с цел да не му надува главата като реве. Когато мъжът ми се скара на дъщеря ни аз го подкрепям, а той мен не. Стигаме до ситуация в която тя разбира, че майката не трябва да се уважава, защото никой не зачита думата й. Но в същото време не я е страх от баща й защото той не и се кара за нищо, а казва "ами като иска да стои гола" или "защо я караш да яде супа като не иска, намажи й филия" изобщо винаги я защитава.
Опитвам се да му обясня, че не бива така, но не може да ме разбере просто какво искам да му кажа, та нали той е израстнал точно по този начин. Изобщо не уважава майка си и понякога и баща си - скоро не му говори един месец защото се опитва да го посъветва, а съвета беше да не вози дъщеря ни сама на задната седалка на колата без колан. ........
Може написаното тук да ви се види твърде крайно, надявам се че не сте в такава ситуация, но моля ви споделете каква е според вас причината за истерията на вашето дете. Дали съм на прав път като мисля, че точно успокояването на детето от друг е причината за всичко.
Мисля днес да поискам направление за специалист от нашето JP, дано да ми даде. Ако отидем ще ви напиша резултата.

# 35
  • Мнения: 5 682
Мисля днес да поискам направление за специалист от нашето JP, дано да ми даде. Ако отидем ще ви напиша резултата.
Моето лично мнение е че добре си се насочила. По добре един преглед от специалист, който да си каже мнението дали има повод за притеснение или не, защото ако има е хубаво да се отреагира навреме и да се вземат нужните мерки. Ако ли не - супер.
Но по думите ти ми се струва, че и вие с мъжът ти имате нужда от семеен психолог  newsm78.

# 36
  • Мнения: 377
Аз като се замислих малко и се сетих за възможната причина на  Гоговата истерия.Съпругът ми е в Германия и Гого не го беше чувал и виждал повече от два месеца.по това време излизахме с приятелка ,чиито момченце е на възрастта на Гого и неговия баща (също в чужбина)щеше да се прибере след седмица и ние с приятелката само за това говорихме как тай ще върне и как е говорил с момченцето си какво да му донесе.Тогава двете деца играеха и дори и не си помислих ,че Гого може да ни чуе и че се чувства зле от липсата на баща си.Той дори и не каза нищо просто си намери причина да се разбунтува.След като се сетих ,че това може да е причината помолих съпругът ми да се обади чрез интернет връзка и да говори с Гого и да се видят-оттогава Гого е видимо по-щастлив и не е правил истерии.Затова си мисля , че това е при нас причината.
MESSY-никога моя съпруг не ми се е противил пред детето , случвало се е да не е съгласен с мен , но ми го казва извън присъствието на детето.както и е на мнение , че когато един се кара другия мълчи независимо дали е съгласен или не.След това обсъждаме!Ще се радвам да споделиш какво е казал д-ра!Успех!

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
amira и аз действам по подобен на теб начин. Ако сме вкъщи я нося в нейната стая и я оставям там като й казвам, че съм в хола и като се успокои да дойде при мен. Моята девойка обаче не идва при мен да я връщам, а напротив след известно време започва едно жално "Искам мами. Мами гуш..." и аз я викам да дойде. Или ако не е била много дълбоко в истерия на втората минута се е 'зачела' в някоя книжка...

На вън преди е имала 1-2 търкаляния по земята, а аз се правя, че не е с мен.

Сега обаче вече е голяма и започват едни приказки от нейна страна...  ooooh! Много бързо я парирам като и давам право на избор - Това, което аз съм решила или да се приберем у дома.  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 044
При нас истериите започнаха от месец. Откакто тръгна на детска градина много се промени, но това бе капакът. Нервен, капризен, тръшка се, ужас! Не всеки ден, но достатъчно често. Митко е на 2 г. 9 м. е - вчера ги навърши! Grinning Беше весело, слънчево и много послушно дете. Сега се цупи, глези, капризничи, инати раздава-ни се води, ни се кара. Аз първоначално го отдадох на своеобразен протест срещу новия му живот  и детската градина. После прочетох темата за Кризата на третата година във форума и открих, че е писана като че ли за него! Явно в това състояние влизат повечето малчугани на тази възраст. дано скоро да премине този период, ако ли не - ще изчакам да навърши 3 г. и ще потърся специалист за помощ.

Общи условия

Активация на акаунт