ястие със хляб

  • 5 642
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 490
Ето моя любима рецепта от детските ми години, баба ми ги правеше, много ги обичах:

Филии на фурна
В намазана с масло тавичка се нареждат филиите хляб (става и с козунак), предварително топнати за секунда в прясно мляко. Заливат се с разбити 2 яйца, 1 ч. ч. захар, 0,5 л прясно мляко и 1 ванилия. Пекат се в умерена фурна до дачервяване.

аз правя почти същото но му викам хлебен пудинг. идеално е за сутрешна или следобедна закуска. само че аз не топя филите в мляко, ами ги мажа с маргарин а слагам повечко мляко-  хубаво да са залети  Peace

# 16
  • Глоджево/близо до Русе/
  • Мнения: 186
Поизсъхналия хляб се нарязва на кубчета, слагат се в голяма купа, сипва се олио и подправки по желание, разбъркват се хубаво, за да се омаслят отвсякъде кубчетата и да полепнат с подправките, изсипват се в тавичка и се пекат във фурната. Подправките могат да бъдат самардала, универсална подправка, чесън на прах, червен пипер - според препочитанията.
същото се прави и у нас,но се пекат във микровълновата,става бързо за 5-6 мин. е готово chef

В микровълновата не стават ли меки кубчетата? Защото като сложиш да си затоплиш хляб, става много, много мек.
не,напротив стават хрупкави като кубетите от магазина Peace

# 17
  • Мнения: 1 209
на грил ли? и у нас хлабът в мв става мек. newsm78

# 18
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Може би като изстине става хрупкав  Thinking

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 576
на грил ли? и у нас хлабът в мв става мек. newsm78
В началото става мек, като започне да придобива златист цвят става хрупкаво Simple Smile.
Нямам грил на МВ-та.

# 20
  • Мнения: 956
Една моя лЮбима - хлебчето, нарязано на триъгълници се зпържва в масло, доакто стане златисто. След това се залива с кондензирано мляко със с нарязан шам-фъстък и малко кардамон. невероятно е!

# 21
  • Мнения: 923
Поизсъхналия хляб се нарязва на кубчета, слагат се в голяма купа, сипва се олио и подправки по желание, разбъркват се хубаво, за да се омаслят отвсякъде кубчетата и да полепнат с подправките, изсипват се в тавичка и се пекат във фурната. Подправките могат да бъдат самардала, универсална подправка, чесън на прах, червен пипер - според препочитанията.

и в нас се прави много често  Peace

Общи условия

Активация на акаунт