Неописуемо тежка депресия ме погубва...зов за ПОМОЩ!

  • 14 314
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Тежка, много тежка депресия , жестока душевна агония...как да се изправя и продължа?Има ли смисъл да се живее, когато не мога да се справя с депресията си?Накъде да отида след дъното, което вече съм достигнала, кой ще ми подаде спасителната сламка...Аз ли съм най-слабата жена на света, която не може да се съвземе след мисед аборт, за който разбрах на 30.05.07?
Всички може-би знаете - нито можеш вече да се храниш или спиш нормално, не гледам телевизия, едва ходя на робато, където работя предимно с документи и не мога изобщо да се концентрирам дори и отчасти, не се срещам с никого след работа, страх ме е да се движа по улицата сама - страх от слънцето, страх от хората наоколо.Не мога да говоря изобщо, превърнала съм се на жив движещ се труп...Нищо и никой не ме интересува- само лежа вечер и гледам в една точка...
Още повече пропадам и след резултатите, които научих от изследванията за високи антифосфолипидни тела и NK- клетки и генетичен дефект във фактор 5 Leiden. Не че това обрича една евентуална последваща бременност, дай Боже да има, норискът за износване на бебе е голям , само с медикаменти и вливания ще мога да го износя вероятно, а и годините ми са доста -34 ...
Наясно съм, че за да забременея отново първо трябва да изляза от депресията си, но не успявам...Всички ми казват -стегни се, мисли позитивно, мисли за бъдещето бебе-то е там някъде и те чака, концентрирай се върху работата си и това ще ти помогне, има и по-тежки случаи от твоя, как останалите жени са го преодолели...Да, така е, но явно моята психика е много лабилна и съм изключително много чувствителна...Ще трябва не само хапове антидепресанти, но и да лежа в болница на системи - антидепресанти и електрошокове- и това ще направя, стига само да изляза от дупката...но дали ще изляза...един Бог знае?
Мили момичета, мили майчета преживели загуба, били ли сте в абсолютно същото психическо положение като моето  и как сте се справили? Винаги ли се излиза от депресия ,макар и след време или може за цял живот човек така да се мъчи...докато си сложи сам края.Защото това не е живот, а мъка и изтерзания...не виждам светлинката...Какво да направя???нИЩО В ЖИВОТА МИ ВЕЧЕ НЯМА СМИСЪЛ И НЕ Е ЧЕСТНО АЗ ДА СЪМ ЖИВА,  А НЕГО ДА ГО НЯМА.  
Моля ви, не ме оставяйте , дайте ми съвет, кажете ми -само от мен и моята воля ли зависи? Защото ако е такар просто съм загубена...не съм достатъчно силна.О, Боже, помогни ми и ме спаси от адската агония...ако ще и това спасение да е смъртта, защото аз не съм достатъчно силна, за да я провокирам сама - дори и това все още не мога да направя.
5
Оставам със зов за ПОМОЩ!!!!!!!!!!!

# 1
  • Мнения: 651
Nadyanik, много зависи от теб. Но и си още в само начало на болката, все още раната е прекалено прясна. Отдай се на болката и я изживей, щом трябва помагай си и с лекарства, но просто нямаш право да се предадеш - заради себе, заради хората, които те обичат. Да, знам, че животът ти изглежда безсмисъл, свършил, но това съвсем не е така. Времето не лекува, то просто ни учи как да живеем с болката си. Как въпреки преживяното да намерим смисъл да продължим. Дай си време и не се предавай. И в никакъв случай не се подлагай повече на тази изолация, която сама си си наложила - така не си помагаш. Желая ти успех.  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 669
Мила nadyanik ,
Четях и препрочитах поста ти... Преди да се опитам да дам съвет от позицията на моите четири неуспешни бременности ще ти задам един въпрос: "Какво мисли мъжът до теб, таткото на детенцето, което си изгубила?", за да зная в каква насока да давам предложения за справяне със ситуацията.

# 3
  • Мнения: 7 112
Даже и след големи загуби и сътресения, животът трябва да продължи.  Peace

# 4
  • Мнения: 89
CryТолкова ми е познато това състояние!Съжалявам за загубата ти! Единствния на4ин да се по4увстваш по-добре е да се опреш на хората които те оби4ат!Те са единственото спасение от депресията или поне да проти4а в по-лека форма...Излизайте със съпруга си , бъдете колкото може пове4е заедно,говорете.....така ще усетиш ,4е освен 4е  си загубила за винаги беб4ето ,все още на този свят има хора заради които си заслужава да се живее....и от тази любов без съмнение ще се роди и нов живот.....А относно фактор 5 Leiden,доколкото знам е отговорен за съсирването на кръвта .По време на бременност се влива хепарин и се пие аспирин ,ако не е така някой да ме поправи,но знам 4е доста жени са успели да станат майки с такъв проблем!Така 4е смятам ,4е щастието е много близо,стига да не се предаваш ,а да се бориш......Успех ти желая !Не се предавай мили4ка! Hug

# 5
  • Мнения: 1 353
Има толкова по големи трагедии-не че твоята история не е тъжна но все пак си пощадена от къде къде по лошо нещо.Стегни се и се съвземи ,че това е нещо съвсем нормално и по добре това от колкото нещо друго.Аз също имам един спонтанен-,но повярвай това което съм чела тук моят аборт ми се вижда толкова незначителен .Итака и си го изживях без много много замисляне и сълзи-защото това е най добрият вариант пред другите (дори не искам да ги назовавам).Вдигай главата и съвсем скоро докато се усетиш ще си отново бременна и всичко това ще е зад гърба ти.Това не може да се сравни със загубата на жово родено дете за което си се грижил и обичал и в един ужасен момент господ ти го отнеме незнайно защо.Не съм го изпитвала и дано да не го изпитам. Praynig

# 6
  • Мнения: 1 008
Да животът трябва да продължи... и трябва да се опитаме да го живеем колкото се може по пълноценно... От теб зависи! Постави си някакви цели и малко по малко ги изпълнявай, така че сама да излезеш от дупката. Например реши, че тази вечер ще гледаш телевизия, утре ще излезеш по магазините, после с приятели.... отидете на почивка. Просто не се затваряй в себе си, защото депресията се задълбочава! Аз съм сигурна, че ще се справиш, защото ти си направила първата крачка - сподели с нас!
Посъветвай се с психолог, помага!  Peace И горе главата. Ако искате да станете родители - борете се!
Иначе няма малка и голяма болка, малка и голяма трагедия... всеки го преживява според собствената си чувствителност. Да сравняваш твоята трагедия с по голяма от нея  и това да те успокои ... няма да помогне... Просто приеми случилото се, дай си сама кураж и погледни напред!

# 7
  • Мнения: 1 353
Да животът трябва да продължи... и трябва да се опитаме да го живеем колкото се може по пълноценно... От теб зависи! Постави си някакви цели и малко по малко ги изпълнявай, така че сама да излезеш от дупката. Например реши, че тази вечер ще гледаш телевизия, утре ще излезеш по магазините, после с приятели.... отидете на почивка. Просто не се затваряй в себе си, защото депресията се задълбочава! Аз съм сигурна, че ще се справиш, защото ти си направила първата крачка - сподели с нас!
Посъветвай се с психолог, помага!  Peace И горе главата. Ако искате да станете родители - борете се!
Иначе няма малка и голяма болка, малка и голяма трагедия... всеки го преживява според собствената си чувствителност. Да сравняваш твоята трагедия с по голяма от нея  и това да те успокои ... няма да помогне... Просто приеми случилото се, дай си сама кураж и погледни напред!
Напротив има големи и малки трагедии-повярвай.Дано все по малко хора да го разбират.Наистина всеки го изживява по собствен начин но за това сме тук за да даваме кураж и да си помагаме.

# 8
  • Мнения: 1 008
Разбира се, че има по-големи и по- малки трагедии, това ми е ясно! Обаче не това, че има по-голяма трагедия от твоята ще помогне да излезеш от депресията... Това е едно страшно състояние, което така ти блокира мозъка, че нищо и никой не е в състояние да те убеди, утеши, разбере!
А болката си е болка, не зависимо кога и по какъв начин си преживял загуба...
 NaughtyИ всичко, което пиша е с цел да помогна и да дам кураж! Говоря най-вече от горчивия си опит...  Sad

# 9
  • Мнения: 1 369
 Ти сама си направила вече първата стъпка. Осъзнала си, че имаш проблем и че искаш да се справиш с него. Трябва да се бориш сама със себе си. Опитай се да си припомниш какво си обичала да правиш преди аборта, и започни малко по малко да се връщаш към предишния живот. Да,той наистина няма да е същия, ти самата също никога няма да си същата. Но той трябва да продължи напред. Мъжът ти сигурно има нужда от онази жена,в която се е влюбил, която обича. ГОВОРИ с него... сигурна съм,че той страда двойно в момента-веднъж за загубата на детето ви, и веднъж като те гледа как се превръщаш в бледа сянка на предишната прекрасна жена, сигурно иска по някакъв начин да ти помогне,а не знае как,защото си затворила всички вратички към себе си... Ако не можеш да се справиш сама, отиди на психолог. Той ще прецени дали имаш нужда от по-чести консултации, дали имаш нужда от хапчета,или пък трябва да постъпиш в болница за по-сериозно лечение.  Познато ми е това усещане- най-точните думи са НИЩО НЯМА СМИСЪЛ. И все още на моменти изпадам в това състояние. Опитвам се да се боря с него. Трудно е. Но все пак ...там в тунела ТРЯБВА да има светлинка. Имам надежда,че някога отново ще бъда щастлива. Знам,че и никога няма да забравя...
 Нищо ти няма на възрастта,мила /понеже и аз съм почти на толкова #Crazy/. Жените стават майки и над 40 години. За антифосфолипидните тела и фактора не се притеснявай толкова. Има си лечение и ако си под зоркото око на добър специалист в тази област,имаш всички шансове да износиш не едно,а повече деца. И се радвай,че  си попаднала на д-р, който ти е пуснал такива изследвания и си разбрала за проблема след първия аборт,защото
съм чела, че към такива изследвания се прибягва след поне два последователни аборта.
 Горе главата,мила! Погледни тези, които те обичат. Опитай се да се върнеш при тях!!
 Hug Hug Hug

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Дори и най-най-тежките депресии са ЛЕЧИМИ - има лек и за теб, мила nadyanik!  Hug
Говоря ти и като психолог, и като жена, минала през АДА на две депресии в живота си досега, оцеляла и справила се с тях! Така че те моля да ми повярваш!  Praynig
Знам точно как се чувстваш - с усещане за вечна скръб, отчаяна и безнадеждна, без желание за нищо...  Cry хубавото на това състояние е, че МИНАВА, въпреки чувството, че ще е завинаги!   bouquet
Не се бой и не губи време, а започвай да се лекуваш! Както са ти казали и другите момичета, осланяй се на близките си, позволявай им да ти помогнат. Подходящи за теб биха били консултации с психолог, хомеопат, психиатър /главно заради самоубийствените помисли/ - всеки един такъв специалист може да ти помогне. Ако се разбираш добре с личния си лекар, в смисъл имаш му доверие, иди първо при него ако искаш - за насока, кураж и направление. С теб съм!!! И пиши пак!!! Не се самоизолирай, има начини да се оправиш!!!  Hug

# 11
  • Мнения: 3 166
Наденце, първо да кажа, че ми е безкрайно мъчно, че още една мама е минала през това! Все се молим тук да не пишат повече мами, преживели загубата на най-свидното!
Относно депресията - първо недей да мислиш, че си най-слабата жена! Ако мислиш по този начин, нещата ще се задълбочават. Второ аз съм личен пример, че от това състояние можеш да излезеш! Когато загубих  момиченцето си, първите дни обвинявах Бог, че ме е оставил да живея. Бях забравила, че имам мъж и дете, които се нуждаят от мен. Спомних си това, когато синът ми се разболя! Тогава осъзнах, че съм им необходима и че ТРЯБВА да живея. Полека-лека започнах да си стъпвам на крака. Когато загубих момченцето си обаче, нещата станах дори по-лоши. Вече не ми се и говореше. Тогава обаче момичетата от този форум ме спасиха за втори път. Намериха начин да ме убедят, че не трябва да се затварям. Намерих думите, които да ми дадат сили и надежда. Мислех, че вторият път безвъзвратно уби душата ми. Че никога вече няма да изпитвам наслада от живота. Но тук ме накараха да започна да живея. Затова с цялото си сърце съм им благодарна. На мен този форум ми помогна безкрайно. Ако имаш желание, регистрирай се и пиши при нас. Всички тук сме минали през това, през което ти минаваш! Може да споделяш най-страшните си мисли и страхове, най-ужасяващите си кошмари и винаги ще бъдеш чута. Винаги ще срещнеш думите, които ще те накарат да осъзнаеш,че по един или друг начин животът продължава! Сега вероятно това ти звучи твърде заучено. Но го казвам от личен опит. Днес аз имам желание да живея, вярвам, че ще имам друго дете и че децата ми са добре там, където са - при Бог. Прегръщам те силно! Ако имаш желание да поговорим - насреща съм! И всички тук! Ние сме за това - да успеем някак да надмогнем болката заедно. Да оцелеем психически и да продължим!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
Мила, съжалявам за това, което ти се е случило. Аз самата съм го изживяла и бях дори с няколко години по-възрастна от тебе. Вече много утешителни думи са ти казали, няма да повтарям - виж ми лентичката и снимките на малката, забременях 6 месеца след аборта. Не мога да ти опиша страха, в който живеех постоянно до раждането - от него само вдигах кръвно и се наложи беба да я вадят по-рано със секцио - иначе и помен от проблеми покрай бремеността, всички се чудеха как може на моята възраст (родих на 41) да карам такава лека бременност (с изключение на едно сутрешно повръщане, което ме мъчи до последния ден).

Вземи се в ръце и дано скоро да гушнеш здраво и хубаво бебче!

# 13
  • Мнения: 1 479
Здравей nadianik!Аз съм била 4години в такава депресия.Не прави моята грешка да чакаш като мен! На 33год.родих първо дете(момиченце).Живя само 6месеца и почина.Няма да пиша какво съм изживяла и какво ми е минало през главата.Като капак на всичко:родителите ми ме направиха на2стотинки,работодателя ме съкрати,а един професор по генетика ми наговори страшни неща за следващото ми дете(ако пак родя).Близо 2 год.си седях в къщи и нищо не ме интересуваше.Само ревях и се тръшках и исках да умирам.Мислих си ,че нищо не става от мен.Започнах работа и там шефката ме "изтормози"да раждам друго дете,а аз не та не.Айде още 2години мотане.Боже чудя се къде ми е бил акъла?На 38родих живо и здраво момченце .Докато бях по майчинство на 40години айде още едно момченце.В момента си ги гледам и по-рядко се сещам за първото бебе.Обаче:болката си остава неминуемо,но при такава компенсация няма за какво да се оплаквам.Послушай майките ,които са писали по-горе от мен.Аз мисля вече като тях да не се повтарям.Благодаря на таткото на децата ми ,че винаги и продължава да е с мен!Благодарна съм и на хората ,които ми се накараха да се стегна .Стегнах се и резултата е на лице.Тегли една черта и мисли само положително!Сигурна съм,че господ ще помогне и на теб,но първо повярвай в себе си!

# 14
Първо, благодарна съм на всички вас ,мили и изстрадали момичета, за съдействието и подкрепата ви, но въпреки това утре заминавам на преглед в гранично отделение в психиатрична болница и сигурно ще се наложи да остана.Вече и нагласата ми е такава, още повече че и родителите ми мислят това.
Да отговоря и на въпроса на bobkas -съпругът ми,миличкият, ме обича много, но в момента няма възможност да бъде до мен, тъй като е в чужбина и не се знае с точност кога ще може да се върне -свързано е с неговата работа там.
Смятате ли,че той ако е до мен ще ми помогне да изляза от това ужасно състояние на депресия? Дали изобщо ще изляза дори и да лежа в болница? Едното момиче ми писа, че било 4 год. в депресия - но така не може да се живее и ходи на работа -ти мило момиче как успя да се пребориш с това и да сеи родиш дечицата после -да са ви живи и здрави!
На всички благодаря за подкрепата! Моля ви, пишете ми, когато можете, не ме изоставяйте! Аз при първа възможност ще се свържа отново с вас...
С надежда за добри времена...

# 15
  • Мнения: 1 479
Здравей отново!Аз не съм момиче ,а41годишна малко дъртичка.Преди да родя още 2 деца(здрави)не съм ходила на психиатър ,нито съм пила хапчета.Просто си забременях -родих,пак забременях и пак родих.Според мен не трябва да оставаш в болница,това ще ти се отрази по-зле.Щом имаш свестен мъж до себе си отиди при него.Смени обстановката с нещо по-приятно,а не болница и хапчета.

# 16
  • Мнения: 1 669
Аз подкрепям dannyha ... И пак казмвам - от позицията на 4 неуспешни бременности - първата в пети месец, втората в 8 седмица, третата в седма седмица, четвъртата - извънматочна в седма седмица - най-добрият терапевт беше съпругът ми - той беше до мен през цялото време, бършеше сълзите ми с целувки и не допусна да ми се случи нещо лошо - ако не беше той, може би и аз щях да бъда в твоето състояние - но не, аз съм добре, щастлива и усмихната, влюбена и кандидат осиновителка... По-хубаво не може да е ... Laughing Laughing Laughing

# 17
  • Мнения: 1 669
Извинете, просто не можах да направя редакция...  Embarassed Та..., мило момиче, вземи се в ръце, иди при съпруга си, или той да се върне при теб, отдайте се на любовта си, правете планове, обичайте се, отдайте се един на друг, изстрадайте загубата двамата, отръскайте кожухчето и продължете напред... Има едно момиче от форума, което ще си позволя да цитирам..."На всички ни е писано да бъдем майки, по един или друг начин..."

# 18
  • Мнения: 1 234
Мила nadyanikolova, всяка загуба оставя отпечатък върху съзнанието и душата на всеки от нас, каквато и да е била тя. Не искам да кажа, че ще ти мине, ако разбереш, че има хора, които са преживели по-голяма загуба от теб, но това ще ти даде кураж и сили да продължиш, вярата, че не си сама, че не само на теб се е случило, и че другите все пак са успели да продължат. Защото всеки в такъв момент си мисли, че само на него се случват такива нещастия. Ако поразгледаш историите ни, ще се убедиш, че никак не са леки. Изживей си мъката, плачи, споделяй. Болницата за мен не е решение за теб, защото ти вече си направила първата крачка, осъзнала си състоянието си. Ще ти помогнат психотерапевти. На мен ми помогнаха, казвам го с ръка на сърце. Чети позитивна литература, има доста такава. Не чети за болести и трагедии. Чети тук, например в седмичната тема. Момичетата заразяват със своята оптимистичност. И вярвай, че един ден и при теб чудото ще стане. И то просто ще се случи   bouquet

# 19
  • Мнения: 216
.......високи антифосфолипидни тела и NK- клетки и генетичен дефект във фактор 5 Leiden.........

Здравей Наде, искам да ти дам малко кураж...........аз бях със същата диагноза, но вече се радвам на две прекрасни момиченца (мъжо се майтапи с мен, че ще работим до момче Laughing) Сега по същество...........имах два спонтанни аборта Cry Първия беше в 8 седмица, а втория в 6-7 седмица. Двете бременности се случиха през 4 месеца. Когато забременях третия път (година и половина по-късно), си направих теста една седмица след закъснението и се оказа положителен Grinning Отидох веднага на гинеколог, който потвърди бременността и веднага ми предписа таблетки за задържане, назначи ми всички възможни изследвания и на лице бяха тези резултати, като при теб. Да, става въпрос за съсирване на кръвта. Червените кръвни телца се слепват и се получава запушване на плацентата, от там спира притока на кислород и хранителни вещества. Сигурно не обяснявам всичко съвсем правилно по отношение на диагнозата но в общи линии това е Wink Серума, който трябваше да ми вливат мисля, че се казваше ИМУНОВЕНИН. Доставиха ни ампулите от София, и така в края на втория месец за около 2 часа ми ги вляха в АГ клиниката тук в Ст. Загора. До края на 4 месец трябваше да лежа и да пия лекарствата за задържане. Нямах никакви оплаквания по време на бременността и родих точно на термин за около 6-7 часа. След 2 год. и 6 мес. отново бях бременна......... Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesПак ми направиха същите изследвания. но този път всичко беше в норма и нямаше нужда от вливания и едно хапче не съм изпила (с изключение на фолиевата киселина разбира се). Време е вече да погледнеш с повече отимизъм  и да вярваш, че следващия път всичко ще наред Hug Hug Hug

# 20
КАКВА ПСИХИАТРИЯ!КАКВИ ЛЕКАРСТВА БРЕ ЖЕНО?!Я да се стегнеш,че ако знам къде си,ще дойда и ще те напляскам!
42г съм!Имаше бременност преди 18г прекратена в 5 месец при мен-мом4енце,което и до днес не ми излиза от ума,защото го държах в ръцете си докато отивах към манипулационната,за да му изкарат главичката!И мъж нямах който да ме разбере,а го намерих в кръчмата при проститутките вечерта на прибирането ми у дома.Там "плачел" милия!
Няма да съм човек,ако не ти съчувствам Hug,но няма такова животно "СЛАБА ЖЕНА"
Вземи се в ръце мила Naughty"Това,което не ни убива ни прави по- силни!"
Давай си смелост и кураж сама!Опирай се на хората,които те обичат и са до теб!Самолечението на психиката си го прави сама,за да не се превърнеш в зомби от силните лекарства,които евентуално ще ти предпишат.Аз се убедих че много от нашите лекари са съдисти и са с калцирани чувства.Пробват си новите и скъпи лекарства върху нас,пращат те в аптеки с които работят да им пълним джобовете и хич и не ги интересува резултата.Ако предписаното не даде и отидеш пак,следват по-силните!И по-скъпите!
След моя аборт(раждане) толкова години все още нямам деца,но не съм престанала да се надявам и да търся.Безотговорния(бившия) го няма,дано да съм намерила вече правилния -и човек до мен и лекар.
Доколкото разбирам ти имаш мъж,който те обича и разбира.Не се вкопчвай само в своята мъка,защото не е само твоя.По скоро се дръж за вашата любов и ще мине и депресия,и болка,и мъка...И положителния резултат може да е много скоро..пожелавам ти го от все сърце!
Никога не се забравя-верно си е,но и не трябва нали?
Горе главата момиче!ТИ ГО МОЖЕШ!

# 21
  • Мнения: 393
Моля те,пиши когато се върнеш!!!Искам да ти кажа нещо,искам да ти дам и моята подкрепа Simple SmileНе си сама,моля те-трябва да намериш сили да продължиш и точно за това искам да ти разкажа нещо-само не се предавай и се обади когато се върнеш Praynig

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
пак да напиша и аз - не си сама
обезателно ни пиши отново
 Hug  Heart Eyes   bouquet

# 23
  • Мнения: 3 591
Здравей.

След като имаш вече диагноза знаеш какви може да са последствията за една бременност. Миседи и спонтанни аборти от вътрешни съсиреци, които да отлепят плацентата. Когато бебето се имплантира в матката това ще предизвика микроскопична капка кръв...тя ше се съсири и ще отлепи муничко бебето от стената - нова капка кръв и т.н... докато плода спре да се храни - следва мисед.Просто твоята кръв е "по гъста" ... Съвременната медицина е достатъчно развита и с аспирин и хепарин ежедневно няма да имаш никакъв проблем да износиш бебе.

Аз самата съм с 3 деца и 3 ангелчета. И намирах сили отново и отново да съм бременна. Страдах, плачеш, после вдигах глава. Въпреки, че знаех какво ме чака.  Въпреки, че знаех, че това може да е поредния спонтанен. Кървях през цялата си бременност. 

Много боли. Но минава. Желанието ни да ставаме майки ни прави силни. Просто се остави то да те води и всичко ще е наред.

# 24
Недей мила.Нямаш право да бъдеш слаба.Позитивно не може да се мисли.
Това е направо невъэможно,но има вяра и надежда.
Изсъхнала,празна и сломена ти трябва да продължиш.
На 15.06.2007 "родих"моето бебче и всичко свърши.
Без обяснения, без отношения,без въпроси.
Умрях и оживях!
Има надежда и да знаеш,че си по силна отколкото си мислиш.
И аз не съм първа младост-септември стават 33 г. с дългогодишен неизяснен
стерилитет,но не падам.Това усещане да расте и живее нещо вътре в теб е невероятно.
То пак ще се случи,защото извира от сърцето.
Изправи се и се усмихни на надеждата.....
Целувки от мен....

# 25
  • Мнения: 1 669
Момичета, знаете ли какво стана с nadyanikolova , не е писала отдавна и вече започвам да се притеснявам Sad Ако е писала на някого от вас, моля ви пишете, ако знаете че е добре...

# 26
Благодаря ви,момичета, за цялостната подкрепа!
В момента съм в домашен отпуск от болницата за няколко дни, тъй като съпругът ми е тук, но колкото и страшно да звучи, дори и това не ме радва и успокоява, въпреки че е много мил,всеотдаен и добър с мен.Отново сутрините забивам поглед в една точка, неможейки да стана почти цял ден от леглото. И ви уверявам,че това не е е от лекарствата-просто депресията толкова много ме смазва,че не мога да намеря смисъл в нищо-не мога и никъде да излизам.
Специлно благодаря на загрижеността на juleto18 и bobkas, които също са много всеотдайни.
В момента пия антидепресанти ципралекс, ривотрил и депакин, но нищо не ми помага. Сигурно ще настоявам за електрошокове, които в повечето случаи помагат, но понякога и носят големи рискове.

Пишете, когато можете!Благодарна на всички вас,мили момичета
И просто не мога да ви кажа колко още по-отвратително се чувствам в болницата...

# 27
  • Мнения: 154
Единственото което мога да ти кажа е , че състоянието ти е лечимо, случва се често на много хора и е хубаво ,че си направила 1-вата крачка към излекуването ти а именно -признанието ,че нещо не е наред и че имаш нужда от помощ.
Има хубави антидепресанти ,а лечението продължава повече от 6 месеца ........за да има ефект ,така че не очаквай чудо за 3 дни!!! просто си повтаряй ,че трябва време.
Не знам дали знаеш но депресия, диагноза която аз не харесвам и предпочитам думата "декомпенцация"  може да се дължи на химичен инбаланс ,на едно вещество което няма да пиша тук....може просто при теб да е намаляло , това не е нищо ново ..за около 6 месеца очаквай да си подобриш нивото....и отново да се усмихваш   bouquet

# 28
  • Мнения: 393
 newsm17Даже не мога и да си представя колко ти е трудно,колко е тежко да минеш през това-затова се надявам поне да не си сама-и семейството ти,и съпруга ти ,и ние сме с теб!!! HugИма ли нещо,което малко те успокоява?Чувстваш ли някаква промяна,откакто започна лечението?Исках да ти разкажа една история,но преди това искам да съм сигурна,че искаш да я чуеш,без да те разстроя Heart EyesНе е нищо особено ,историята на едно обикновено семейство и вярата ми сега съшествуването на ангелчета...Ако ти решиш,ще ти пиша на лични bye bye

# 29
  • Мнения: 1 008
Съжалявам че минаваш през това...
Аз също бих искала да ти разкажа нещо на лични, но няма как защото не си регистрирана...
Какви електрошокове, момиче  Shocked Съвземи се, всичко е в твоята глава!!!
Не знам за другите лекарства, които пиеш, но специално за ципралекса мога да ти кажа, че е нужно минимум 1,5 месец, за да подейства!
От всичко, което пишеш ми се струва, че нещата са напълно поправими. Казвам го, без да искам да съм груба, просто имам наблюдения, когато човек изпадне в много тежка депресия /лично аз не съм го изпитвала, или поне не до степен, в която вече трябва да се лекувам с лекарства/. Но имай предвид, че от другата страна също е много трудно /за съпруга ти, родителите/. Била съм в тая позиция и знам...
Мисля, че по- добре ще се чувстваш вкъщи и по-бързо ще се съвземеш!
 Hug

# 30
  • Мнения: 1 669
nadyanikolova, не се тревожи, всичко ще се оправи, но е важно ти да го поискаш... Отдай се на мъката, но само до толкова, до колкото да не забравиш какво ти се е случило... Време е вече да вдигнеш глава и да продължиш напред, доста време мина вече... Аз няма да се уморя да те подкрепям, защото четирите ми неуспешни бременности бяха много тежък период в моя живот, но както виждаш вече съм добре и силна и продължавам да живея като пълноценна жена... Ако искаш някакви конкретни съвети, пиши на лични, нито ще ме затрудни, нито ще ме затормози, ще продължа да те подкрепям до тогава, до когато ти го желаеш. Ти заслужаваш да бъдеш щастлива, ти заслужаваш да вдигнеш глава, да се притиснеш силно в прегръдките на съпруга ти и да разбереш, че не си сама, че имаш него, че имаш нас, че имаш бъдеще, а в това бъдеще има много детски усмивки - тези, на твоите деца! Прегръщам те и чакам да пишеш!

Богдана

# 31
Бих искала и juleto18 и cher да ми разкажете за това, което желаете, но не зная къде се намират точно лични, за да се регистрирам там,простете за невежеството ми. Ако ме ориентирате,ще се регистрирам,но си мисля,че използвам същото име.
Благодаря на всяка една от вас!

# 32
  • София
  • Мнения: 1 941
Като влезеш във форума под заглавието, ще видиш надпис.




Моля, влезте или се регистрирайте

регистрираш се, може и със същото име и тогава ще ти се появят и личните съобщения, както на другите потребители - под постингите им има профил и ЛС. Дано да съм ти обяснила добре. Успех Hug

# 33
  • Мнения: 393
 HugЗдравей!!!Радвам се ,че си тук Simple SmileРегистрира ли се?Май...май не си още-виждам те като гост все още...Как си днес?До кога си в почивка?Пиши,радвам с еда виждам,че си тук Flutter
              Целувки и пегръдки!!!!!!!!!!!

# 34

Мили момичета,
вече съм регистрирана и всички, които желаете, можете да ми пишете не лични!
Благодаря ви и много щастие!

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Даже и след големи загуби и сътресения, животът трябва да продължи.  Peace

и той продължава, колкото и невероятно да ни се струва на моменти.
Дълго време не смеех да се усмихна, да се зарадвам, да изпитам нещо различно от всепоглъщащата болка и мъка. Но и това се случи.

Общи условия

Активация на акаунт