Детето - левичар

  • 3 044
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 577
И моята дъщеря се очертава левичарка по наследство. Обаче в началото и все още понякога пише огледално и от дясно наляво - то като си помислиш за лява ръка така е по-естественото положение на нещата, но дали това няма да я обърка. Thinking
Аз правя всичко с дясна, но в училище случайно открих, че мога да пиша много бързо и красиво огледално

# 46
  • Мнения: 411
От моето семейство няма никой който да е левичар, но аз съм. Когато родителите ми са ме записвали на училище баща ми изрично е предупредил преподавателите, че съм лежичар и че ако започнат да ме насилват да пиша с дясната ръка ... #Cussing out , така, че никои не ме е отучвал. До сега аз върша всичко с лявата ръка, дясната в повечето случай я ползвам за ... да си нося халката.  Laughing

# 47
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Водещата ръка се определя наследствено, лявата водеща ръка е рецесивен белег, т.е. току се появи "отнякъде" и се оказва, че ив двата рода има някой, дето работи с лявата ръка.
Мъжа ми е тормозен да пише с дясната, резултаът е, че тайно си пишел домашните с лявата... Пише с дясна, в крайна сметка, понеже нашето писане отляво надясно се пише по-лесно с  дясна ръка, но реже с лява, рисува (доста хубаво) с лявата...
Малкият на 2 години като че ли предпочита да посяга с лявата. Май е още рано да се каже.
Има и хора с  еднакво развити полукълба, които си служат и с двете ръце, но са много редки.

# 48
  • София
  • Мнения: 39 771
firebird значи аз трябва да съм това изключение Simple Smile
иначе Дияна си е 100 % левичарка, може и да има нещо наследствено, макар, че мен са ме научили да пиша с дясната

# 49
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Все повече започвам да си мисля, че и ние сме от отбора на левичарите. Крис определено предпочита да хваща лъжицата с лявата ръка и се справя доста добре. Когато качваме стълби, тръгва напред с левия крак, смучи си палеца на лявата ръка  Rolling Eyes Аз като дете съм се ориентирала към лявата ръка, но майка ми много рано ме е научила да боравя с дясната. Даже лявата ми гърда, левият ми крак и лявото ми кутре на ръката са по-големи от десните.(абсолютен мутант)

# 50
  • София
  • Мнения: 39 771
бре logo5ka накара ме да си меря пръстите на ръцете :РРРРР
май са си еднакви, но определено лявата ръка и левия ми крак са по-силни от десните си половинки Simple Smile Едно време това доста ги шокираше сестрите и лекарките в училище и ме караха няколко пъти да стискам силомера, не знам какъв резултат са писали в картона.

Общи условия

Активация на акаунт