В кухнята на педагогически захранващите

  • 28 794
  • 328
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 216
Тестото за блат, което предложих е същата рецепта, но с мааалко по-различни пропорцийки. Любим кекс на всички вкъщи. Само беб не го е опитвал, ащото все слагам и мляни орехи

# 316
  • Мнения: 326
shoshi84, първо правих твята рецепта, но не можа да се изпече.. май идва рядко с 1 кофичка кисело мляко и 2 чаши брашно newsm78

# 317
  • Мнения: 1 216
shoshi84, първо правих твята рецепта, но не можа да се изпече.. май идва рядко с 1 кофичка кисело мляко и 2 чаши брашно newsm78

Бре.. защо ли? Винаги ми е ставало, дали има значение млякото? Все Родопея слагам. Съжалявам, че не ти се е получило

# 318
  • София
  • Мнения: 2 249
Това са нашите любими "Овесени топчици със сирене". Големият ми син ги прави сам с малко помощ Simple Smile :

2,3 с.л масло
1 1/2 ч.ч брашно (може и пълнозърнесто)
1 ч ч овесени ядки
1 п. бакпулвер
1 ч.ч натрошено сирене или настърган кашкавал
1 ч.ч мляко (прясно или кисело)

Брашното с бакпулвера се втрива в маслото, така че да се получат трохи. Добавят се овес. ядки и сиренето. Разбърква се добре и се добавя млякото. Пак се разбърква. Правят се топчици, малко по-големи от орех и се пекат в предварително загрята до 200 градуса фурна.

# 319
  • София
  • Мнения: 12 229
  Те са почти като мързеливките Simple Smile. Аз вчера отново ги правих, но вместо овесени ядки сложих пшеничен зародиш май.
  На въпросчето, барамунди е вид риба. От тези белите, който нямат почти никакъв собствен вкус и отделно почти няма кости, особено малки, което е супер. Май е нова и се води от по-скъпичките, към 12 лв беше килото, за пръв път я купувам, за малките, че ми омръзна все пастърва и съм доволна. Не ми хареса, че има люспи като на шарана, но аз не ги изчистих. Има ли проблем, че я пекох с люспите?  newsm78 Следващия път мисля да пробвам с лаврак и ципура, че и тях не съм яла, ако имате отзиви казвайте  Simple Smile
  Отивам да готвя боб с кюфтенца за вечеря или обяд  Simple Smile

# 320
  • София
  • Мнения: 6 674
shoshi84, първо правих твята рецепта, но не можа да се изпече.. май идва рядко с 1 кофичка кисело мляко и 2 чаши брашно newsm78

Бре.. защо ли? Винаги ми е ставало, дали има значение млякото? Все Родопея слагам. Съжалявам, че не ти се е получило
Shoshi84, и аз пробвах рецептата за блат за торта за РД на Анна, ама и на мен ми стана рядка сместа, нещо май не е в ред с порпорциите. Е, намазах я отгоре с маскарпоне и украсих с праскови от компот, та я излапахме тортата в крайна сметка  Grinning.

Относно ядките, и аз купих сурово кашу, но ме е страх все още да дам, не е ли силен алерген? newsm78

# 321
  • Мнения: 1 081
Лавракът и ципурата са разкошни риби! Стават чудесни на фурна, мариновани с лимонена трева, малко чесън и зехтин, чер пипер може, и резени лимон. Завивам ги в алуминиево фолио и ги пека. Разкошни риби са! Само дето мойто диване не ще и да помирише риба...

Мен напоследък ме е срам да пиша тук, че я караме само на готови храни...нямам никакво време, и купувам готови салати от пикадили, и банички белла  Embarassed   Embarassed   Embarassed  Верно много ме е срам...

# 322
  • Мнения: 326
тез банички на Бела са пълни с маргарин.. и аз се излъгах да купя веднъж.. то и на опаковката си пише. Купувах и подобна готова баница на Царица и като я пекох направо си изтече марарин от нея. Маргаринът си има един особен мирис та веднага го усещам.  Sick Алекс ги яде, но за редовна консумация не бих заложила на тях. Аз снощи правих баница по рецептата на Морена от Горварсия и стана доста добре.

# 323
  • София
  • Мнения: 12 229
 Да май кашуто е алерген, но моите без да искам се захраниха по празниците и видях че няма реакция затова им давам  Simple Smile

# 324
  • Мнения: 1 081
Знам за маргарина, и затуй ме е срам...Ама 3 дни подред-стига толкоз. Днес се захванах и опекох пържолки на фурна, и правих зелева салата с моркови. Е, не е върха на кулинарните ми умения, ама се вземам в ръце:)

Май стана време за нова тема  newsm78 

/с удоволствие бих я пуснала, ама малко ме мързи  Embarassed /

# 325
  • Мнения: 1 216
Вечеря:
супа от тиква, с моркови и маалко сиренце
сармички с лозов лист, плънката е с ориз, копър, тиквички, морков

# 326
  • София
  • Мнения: 6 674
Къде се загуби тази тема??? Или е време за нова? Не съм сигурна обаче как се пуска... Embarassed

Закуска: фини овес. ядки с ябълка и кисело мляко
Обяд: домашно зайче задушено с домати и чесън
Вечеря: още не знам, нещо постно сигурно

# 327
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
Закуска: Препечена филийка със сиренце, кашкавал и маслини.
Обяд: Зелен фасул-яхния
Вечеря: Пилешка супа.

# 328
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Нова тема, заповядайте!

Общи условия

Активация на акаунт