ПОКАЖЕТЕ КОЛИЧКАТА СИ

  • 42 540
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 111
Бих искала и аз да се включа в темата, може би малко ни в клин ни в ръкав, като се има предвид накъде заби  Mr. Green
Първата ми количка (когато баткото беше бебе) беше Чико, но не помня какъв модел (тъмносиня на зайчета, и пишеше Питър Ребит). Платът на количката беше много хубав, никъде не избеля, не се протри и не се скъса (след многократно пране), освен това беше май памучен и не запарваше. Количката се сгъваше лесно и беше сравнително лека. Не ми харесваше това, че бързо ни стана къса и тясна, и че беше с малки гуми.
Втората количка (пак на баткото), лятна, я купихме от Илиянци за 45 лв. Нямам представа беше ли Чиполино, или нещо друго, просто не помня. Имаше кош, сенник и се сгъваше на чадър. Ползвахме я две години и ни беше много удобна, лека и широка, бебко спеше вътре. Карали сме я по горски пътеки, плажове и Софийски улици. Не се счупи, но тапицерията стана на нищо.
Третата количка (на малкия) беше полска марка Арти, модел Пепино, 306 лв. С портбебе, покривало за крачета, чанта. От непромокаема материя. Плюсовете бяха - огромен кош, изключително удобен за бебо; огромни колела, с жестоки амортисьори - количката минаваше без проблем абсолютно навсякъде; прехвърляща се дръжка; голям кош за багаж; катереше стълби; тапицерията се почистваше много лесно. Минуси - тежка, трудно се сгъва, заема много място, грозничка (т.е. минусите бяха само за мен, но не и за бебчо). Малко съжалявам, че я продадох  Sad
Четвъртата количка - Джордани 3пер8, летен вариант, 370 лв. Плюсове - много лека, лесно се сгъва, компактна при сгъване, страшно красива (според мен), сравнително голям и достъпен кош за багаж, много екстри (положения на гръбчето, регулируема поставка за крачетата, махащ се борд, покривало, дъждобран, сенник, който пада много напред и може да се сваля, въртящи се предни колела и т.н.). Минуси - малки гуми, подрусва, вече ни е къса и тесничка (е, ние сме си и по-едрички, де)  Crazy
Пета количка - Чиполино Он Роуд, 160 лв. Плюсове - като при Пепиното, само че дръжката не се прехвърля, лека е. Минуси - поставката за крачетата не се регулира, не се сгъва на чадър.
Аз, лично за себе си, установих, че идеална количка няма.
Сега искам да си купя Джейн Номад (моята мечта, която си има недостатък - заема много място в багажника), но може би ще си запазя Джорданито, за да я ползваме, когато пътуваме.

# 286
  • Мнения: 466
Вечерница , това да се каже че Пег Перего в България е китайска продукция е много силно обвинение. Лично съм питала вносителите, с които след толкова покупки от тях ги познавам добре и са ми обяснили, че Пег Перего произвежда в Китай в техен завод единствено Арията и Чентрото, което вече не съществува . А такава голяма фирма има заводи в много страни. Не случайно, ако влезнеш в официалния сайт  ще видиш, че моделите от Европа и Щатите се различават и няма всички модели на щатския пазар. И на етикетите на количките си пише къде са произведени. Ат4 - Италия, Ария - Китай , тези две имам и това чета на етикетите. Ако искат да излъжат потребителите, къде се произвеждат, едва ли ще напишат на Арията Китай. Може би цяла Европа кара китайски колички на тази марка - едва ли , никой няма да се занимава да произвежда специално за българите отделно .

Явно не ти е много сигурен източника, защото  вносителите най-добре знаят откъде внасят, а това да се пускат такива слухове е най-малкото нелоялно.

# 287
  • Мнения: 2 386
Изчетох 15 страници, а даже не ми трябва количка..  Joy Joy

# 288
  • Мнения: 7 605
Изчетох 15 страници, а даже не ми трябва количка..  Joy Joy

То zа това имаШ толкова много време да 4етеШ цялата тема  Joy

# 289
  • Мнения: 3 521
veri, естествено че е така Peace - всеки голям концерн има много заводи къде ли не, но няма какво да се лъжем продукцията за източна Европа е съвсем различна от тази в западна - вземи детските - Алете, Хипп, Бюбхен, Нивеа, добави Пантен и Елсев и ще придобиеш представа какво точно се опитва да каже Вечка(или поне ми се струва, че се е опитвала, де).

# 290
  • Мнения: 1 636
veri, естествено че е така Peace - всеки голям концерн има много заводи къде ли не, но няма какво да се лъжем продукцията за източна Европа е съвсем различна от тази в западна - вземи детските - Алете, Хипп, Бюбхен, Нивеа, добави Пантен и Елсев и ще придобиеш представа какво точно се опитва да каже Вечка(или поне ми се струва, че се е опитвала, де).
Тук мога да добавя,че последната ми като я купих Чико Кади докато иzляzох с нея от магаzина и падна едното капаче на колелото,а другото колело не се движе6е направо.Отидох да я върна и ми дадоха нова.Раzбира се не пропуснах да прочета Китай на етикета.Новата я сложихме в колата,първо се прибрахме,мъжът ми zалепи всички капачета и няма проблеми.Поне е най_удобната zа таzи въzраст вече.
На Пег Перегото не опитах един вид колички,теzи,които са с вграден мотор.Някоя имала ли е такава,zа да чуя отzиви като количко лÜбител? Mr. Green Тук не съм виждала по улиците от тях,а само в онлайн 6оп,но сигурно в БГ ги карат  Thinking

# 291
  • Мнения: 6 442
Тук не съм виждала по улиците от тях,а само в онлайн 6оп,но сигурно в БГ ги карат  Thinking
Айде пак.... Rolling Eyes

Ето и това,което искаш да чуеш-нито съм чувала,не съм и виждала такава количка,за каквато говориш.В града,в който аз живея повечето майки си мислят,че има само 2 или 3 марки колички(Чиполино,Бертони и Кенгуру).Доволна ли си?Нека този безмислен спор престане,хапливите заяждания също.   Peace

# 292
# 293
  • Мнения: 7 914
Изчетох 15 страници, а даже не ми трябва количка..  Joy Joy
е поне мнение за количка би трябвало да си придобила  Mr. Green

и да добавя :
А чужденците не само за количките са така. Те попринцип си ходят, облечени като полуклошари. Това значи ли, че и ние трябва да се мъкнем, като ар-енд-би тийнейджъри, за да изглеждаме по-европейски и да удовлетворим подобни злобни коментари  Rolling Eyes

bg moresmile

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 17:17 от звездичка

# 294
  • Мнения: 2 663
Момичета, я се стегнете, моля ви, да не сте на по 15 години.
Ще помоля темата да бъде заключена, защото наистина стана прекалено вече!

Ето аз какво мисля по въпроса, като живяла и тук и на запад - в никой случай европейците не ходят като клошари, просто там стилово не държат чак толкова на външния си вид, дрехите им са маркови и още как.Не съм видяла немец, който да не носи H&M, C&A и т.н. това са дрехите на средната класа и са в пъти по марки от многото тук -а всъщност са съвсем обикновени!За много марки мога да кажа, че  тук са престижни, а за там нещо съвсем така.....
Българина все гледа в чуждата паница и в 90% от случаите купува нещо само и само да се покаже, че го има.Ей ти пример - колко много хора живеят в панелки по 60-70 квадрата, ама се качват в нов мерцедес-аз питам "На кое отгоре?"(Няма лошо да живееш в блок не казвам това, пояснявам да не се хване някой да ме напада) Манталитета ни е такъв, че измерваме всичко в пари, определяме човека спрямо колата и телефона, което е и глупостта ни.Всеки се пише от гъзар по гъзар-'айде стига вече!Отплеснах се, ама ша мъ прощавате

# 295
  • София
  • Мнения: 15 222
Да, подчертано прекалихте.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт