Как да науча детето си да пие от чаша

  • 7 892
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Моя син Петър е на 6 м. и 24 дена, освен кърма други течности не пие /т.е. суче само/. Предлагала съм му вода, АМ, кърма и чай с биберон - нъцки. Пробвах го и с чаша с накрайник, но той /накрайникът/ е твърд и Петър незнае какво да го прави и го ближе......
С какво да опитвам да пие течности? И трябва ли да бъда настоятелна? Все пак кърмаче е и незнае за какво служат тези другите уреди.....

# 16
  • София
  • Мнения: 2 298
Оставили сме я сама да се учи, само сме купували чаша с накрайник, иначе сламка сама си поиска, после и чаша, все още държа чашата с накрайник за през нощта и за разходките навън.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 295
Моята от малка пие с чаша, някъде към годинката започна да се опитва. Малко по- късно в яслата я научиха много бързо съвсем добре да се справя.
Според мен не са необходими кой знае какви усилия в тази насока. Когато му дойде времето на детето, ще се научи да пие от чаша  Peace

# 18
  • Мнения: 274
според мен е по добре да оставиш детето само да се научи когато му дойде времето. Сега да си пие от шише с сламка има на много фирми такива детски шишета, защо трябва да се бърза и да се насилва детето да пие от чаша. Няма възрастни които да не са се научили да правят това ,така че и твоето дете ще се научи. Тук в Канада въобще не ги насилват да ги учат децата да пият от чаши, напротив изискват в яслата и в детската градина детето да си занесе свое шише което да се затваръа и да е с сламка или накрайник. така всяко дете си пие от своето шише и е по хигиенично.
Не смятам че е проблем дете на 2 години да не може да пие от чаша.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Нашо Пешо стана вече почти на 9 и още не пие с чаша /никаква/, за мен това е голям проблем, защото става въпрос за поемане на течности /с шише така и не се научи/ и сега всичко с лъжичка, а на мен взе да ми писва. Доста трудоемко е. В къщи хайде, както и да е, ама навън да знаете к`во става!?

# 20
  • Мнения: 2 211
На прав път сте. Ще отмине периодът на "пуйчето" и постепенно ще се усети да си затваря устата и да повдигне брадичката назад. Ти му казвай всеки път: " вдигни брадичката нагоре" и с повече опити и търпение ще се научи.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 688
Не го насилвай,ще стане от самосебе си.Зареди се с търпение:)
Показвай му ти как пиеш от чаша.обясни му.

Общи условия

Активация на акаунт