Много ми е мъчно!

  • 9 309
  • 162
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 315
...аз наистина не вярвам, че друг човек ще приеме дъщеря ми...
То не става с вярване... просто се случва...

И аз мисля така. А БНД на твое място аз не бих търсила изобщо, но ти си знаеш. Едно такова дело си е късане на нервите и той ще получи права, които аз на твое място не бих искала той да има.

# 16
  • Мнения: 2 863
Ох,  много ми е мъчно за теб Сабина... знам какво изпитаваш, писала съм ти.... Но за жалост наистина  не става насила и честно казано като се обаждаш, за да му кажеш, че ще заведеш дело за бащинство и в същност му казваш, че го слагаш под натиск да постъпи както е редно, няма шанс той да реагира спокойно, а за жена му е ясно... тя ще си затваря очите щото има 3 деца и упорито ще вярва на всичко, което той й казва. Не си спомням дали  в твоята сага беше, че той  е  направил 3-то дете след твоето и за да укрепва брака си, така ли беше???Също си спомням, че той те виждаше с теб , но не искаше да си вижда детето и тогава ти казах- остави го тоя човек....Няма да се обърне към теб и детето, просто не виждам шанс.... ако за него сте умрели и той за вас трябва да е такъв. Просто наистина го погреби в душата си иначе ще съсипеш и себе си и дъщеря си.

# 17
  • Мнения: 1 732
Не си спомням дали  в твоята сага беше, че той  е  направил 3-то дете след твоето и за да укрепва брака си, така ли беше???Също си спомням, че той те виждаше с теб , но не искаше да си вижда детето и тогава ти казах- остави го тоя човек....Няма да се обърне към теб и детето, просто не виждам шанс.... ако за него сте умрели и той за вас трябва да е такъв. Просто наистина го погреби в душата си иначе ще съсипеш и себе си и дъщеря си.

Да. Третото дете се роди половин година след Вяра.
Докато съм била в болницата за задържане, той отново е правил дете. Няма лошо...
Ама да си поема отговорността за всичките дечица, а не да се крие като... Sick

Дали е за закрепване на брака им не мога да гадая.
А за "погребението" си абсолютно права  Sad

Преди малко се върнах от едно истинско погребение - няма по-страшно нещо от това да погребеш детето си. А той беше толкова млад...
На фона на това моите проблеми ми се видяха смешни  Cry

# 18
  • Мнения: 911
.... ако за него сте умрели и той за вас трябва да е такъв. Просто наистина го погреби в душата си иначе ще съсипеш и себе си и дъщеря си.

Никак няма да е лесно да го направиш, обаче...и аз мисля като Джали - просто ще се поболееш от нерви, а това неминуемо се отразява на детенце.

За какво му е на детето такъв баща, дето не се осъзнава къде какви деца прави!

а ако не се отървеш от този човек, няма да имаш душа да срещнеш следващия - дай Боже да е свестен (щото то гаранция няма, ама поне няма да е тази гад!)

И недей така - никой нямало да приеме дъщеря ти = защо?!!!
Хората от улицата прибират деца (и с диагноза СПИН), само трябва да имаш късмета и да си готова да срещнеш истински човек. А ако си затлачена с тия чудни взаимоотношения на к-ви, к-вари и всякакви други красиви твари покрай тях.........

# 19
  • Мнения: 2 863
Абе не са смешни, но са преодолими, това от което си се върнала не е.
Не е добре да стоиш в един град с тях, наистина е време да помислиш как да продължиш напред.  Сигурна съм, че ако намериш основа под краката си, ще се справиш по-бързо, от колкото вярваш днес. Но наистина трябва да ги зачеркнеш. Като си помислиш че те не искат да знаят и чуват за вас, на какво ще научиш Вяра- да се моли, да страда, тя е малка, но бъди сигурна такива неща се отпечатват дълбоко в подсъзнанието на детето. Тя сега не разбира но ще запомни емоцията, която  й предаваш.
Знаеш ли преди години, като загубих внезапно майка си, по пътя пза погребението пътувахме със сина ми (тоагва бебе на 10 м) и аз му пеех, но къде пея, повече плача.. След време се оказа, че когато и да запея тази същата песничка, той почваше неудържимо да плаче. И беше вече голямо момче, като ме молеше да я изпея, за да види дали ще се разплаче и до 7-8 годишна възраст всеки път му рукваха сълзите.Аз разбира се знаех причината и просто не исках да я пея, но той настояваше и после винаги ревеше. След време му обясних, но пак ревеше. Подсъзнанието е много силно и би могло да бъде страшно нещо.
Не си причинявай повече това, нито на детенцето ти. Кажи си,че поне си имала шанса да обичаш, има хора които го нямат, имаш прекарсно момиченце, има хора и това нямат, а  и ти си млада не се слагай сама във вериги,  и мъж ще срещнеш след време, само е нужно сега да продължиш напред Hug

# 20
  • Мнения: 1 732
Благодаря ви, момичета! Джали, права си, но те сълзите сами потичат... Cry
Вече съм мааалко по-добре.
Добре, че има с кого да споделя - иначе ще се пръсна от напрежение.  Sad
Важното е, че имам изграден собствен план - първо да не зациклям в помията, второ - да си взема дипломата и да се разтърся за по-добре платена работа, трето - на есен в София малък ремонт, пренасяне и бачкане. Щото няма кой...
А животът си тече.
Не се знае като губя, какво печеля, нали така?

Пак благодаря за моралната помощ, наистина, добре че има такъв форум...  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 863
Планът ти е чудесен просто, ще видиш колко ще се промени животът ти, в Сф има и толкова момичета от форума, с които можете да си помагате.
Ако позволиш един съвет- избирай позитивни хора, с които да се обграждаш, нямаш нужда от хора да ти съчувстват, ил и те самите да те товарят колко им е кофти живота, обграждай се с хора борбени и успели да преодоелят най-различни кризи. Нямаш представа какво облекчение настъпи в собственият ми живот като отрязах мрънкалата( включая мрънкащи роднини)- сега се виждам само с хора, които казват "хайде бе ще се оправя  с това"( каквото и да е то) а на роднините понеже не мога да не ги виждам, не им давам да мрънкат в мое присъствие Mr. Green
И си ги избий тия глупости отглавата- нито сте някакви изпаднали с Вяра, нито има нещо заради, което да сте жални или нещастни,  нито сте по-различни от другите хора- живота е шарен, вскеи път ти казвам- един има едно, друг друго, не превръщай в единствен смисъл на живота си мъжката любов, щото друга ще имаш в изобилие от дъщеря си. Като спреш да излъчваш тъга и страдание,  любовта може пак да те намери.

# 22
  • Мнения: X
Виж, за това да го съдиш аз имам предвид - ако няма чувства. Ако това, което гониш, са някакви права на детето си.

Но така като гледам ти явно имаш и някакво лично отношение към него, а в такъв случай наистина е по-добре да не се занимаваш. Наистина първо трябва вътре в себе си напълно да се дистанцираш от него и примерно тогава би могла да мислиш за отношенията между него и детето.. , но докато ти имаш чувства няма място за отношения между вас, както е поставил той нещата.

# 23
  • Мнения: X
Нямаш представа какво облекчение настъпи в собственият ми живот като отрязах мрънкалата( включая мрънкащи роднини)- сега се виждам само с хора, които казват "хайде бе ще се оправя  с това"( каквото и да е то) а на роднините понеже не мога да не ги виждам, не им давам да мрънкат в мое присъствие Mr. Green
ооо да тук си много права
в моя случай обаче мрънкалата са собствените ми родители... а тях някак няма как да отсвиря, но наистина - важно е да се обгражда с по-позитивни и борбени хора

# 24
  • Мнения: 2 863
Кас ,едното главно мрънкало е баща ми, просто като вземе да ми се оплаква си намирам причина и тръгвам, или му казвам, че не върви той да ми се плаква, че нямал къде да иде като е на74 г, пък аз съм на .... и пак някой път няма къде да отида:))
Обаче Сабина още го обича тоя...... и в това  е цялата драма, тя като спре да го обича ще си е Ок, но до тогава....

Последна редакция: пт, 13 юли 2007, 15:52 от Jaly

# 25
  • Мнения: 911
Обаче Сабина още го обича тоя...... и в това  е цялата драма, тя като спре да го обича ще си е Ок, но до тогава....

и мен ме навежда на такива мисли - много още й горчи, но...ще мине  Sick знам, че ще прозвучи цинично, Сабина, обаче...огледай се за нещо друго от ответния пол с...терапевтична цел  Twisted Evil

и запълвай деня си максимално, за да не ти остава време да мислиш...

иначе - чуден план си си подредила - дерзай!

# 26
  • София
  • Мнения: 4 493
И си ги избий тия глупости отглавата- нито сте някакви изпаднали с Вяра, нито има нещо заради, което да сте жални или нещастни,  нито сте по-различни от другите хора- живота е шарен, вскеи път ти казвам- един има едно, друг друго, не превръщай в единствен смисъл на живота си мъжката любов, щото друга ще имаш в изобилие от дъщеря си.
Като спреш да излъчваш тъга и страдание,  любовта може пак да те намери.
Peace
Нямаш си и идея колко е вярно това.
Изпълнения с позитивизъм човек привлича такива хора около себе си. Изпълненият с позитивна енергия човек привлича  Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 1 732
Не. Не го обичам. Не мога да продължавам да обичам човек, който ме мрази - мен и детето си!
По-скоро все още ужасно много се самосъжалявам, което е по-страшното...
И съм гневна, и съм тъжна...но наистина не го обичам.

Криво ми е, че си създадох една съвсем погрешна представа за този мъж, а той доста се постара, за да я поддържа известно време.
Много лоша работа ви казвам. Как така се влюбих безпаметно, че да не виждам по-далече от носа си?
Но и той се промени. В това съм повече от убедена.
Защо, как и т.н. не знам...

Та така.
За позитивните хора сте абсолютно прави!   bouquet

# 28
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Не мисля, че трябва да се самосъжаляваш Naughty.
Ако има някой, който трябва да го прави, това по-скоро е жена му, ма нейсе, по-лесно й е от тая позиция да бълва простотии Sick.
Много се ядосах Twisted Evil.
И защо да не е добре да стои в един град с тях?
Какво сега, дай да се скрие Сабина с детето вдън гори тилилейски, за да могат да си живеят те спокойно мизерния животец и да се правят, че нищо не се е случило.
Има място за всички под слънцето, ако на някого нечие присъствие му нарушава душевния комфорт, да си е правил сметка преди да постъпва свински, егати Close.

# 29
  • Мнения: X
Сабина, ти не се ли концентрираш върху детето..  newsm78
Незнам, поне при мен беше така и все още е. Някак ми дава достатъчно любов - за момента - за да нямам нужда от още...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт