Горд Homo sapiens ли сте?

  • 3 577
  • 103
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 585


Някой виждал ли е статистически данни за средната продължителност на жените и мъжете в Бг?
За детската смъртност? За раждаемостта? За броя на българските граждани, живеещи в момента
в Бг? За процентното съотношение между различните етнически общности. За намаляването на площта на горите.
За площите необработваеми земи? Вярвате ли на данните за средната работна заплата?
А за годишната инфлация?

# 76
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Изкуството е и от малкото сфери, чийто постижения, (поне в момента не се сещам), да са използвани за цели с отрицателен знак.

Но пък е предизвиквало доста нещастия.
Освен това е абсолютно безполезно. Принципно.
Всичко сътворено от човека, бива погълнато от природата и времето с лекота.

Всъщност, искаше ми се да бъда убедена, че човеците по някакъв начин превъзхождат останалите животни и високомерието им спрямо тях е поне малко оправдано, но не би.

Благодаря на участниците в дискусията.
Сега вече може да минете през бюфета.

П.П. Ако не друго, то поне едно е 100% сигурно.
Самоубиваме се като вид с удивително чуство за хумор:)
Все пак е нещо.

# 77
  • Мнения: 3 835
Изкуството е и от малкото сфери, чийто постижения, (поне в момента не се сещам), да са използвани за цели с отрицателен знак.

Но пък е предизвиквало доста нещастия.
Освен това е абсолютно безполезно. Принципно.
Всичко сътворено от човека, бива погълнато от природата и времето с лекота.

Всъщност, искаше ми се да бъда убедена, че човеците по някакъв начин превъзхождат останалите животни и високомерието им спрямо тях е поне малко оправдано, но не би.

Ами по-горе споменах нещо за твърденията на Човека. Твърдението ти, че изкуството е абсолютно безполезно, ми се струва крайно, и се основава пак на твърдения, за които няма как да сме на 100% сигурни. Просто е рано да се каже, кое от нашите постижения, ще се окаже наистина полезно за Човечеството. А изкуството е единствената сфера, която обогатява и облагородява Човека в духовен план. А ми се струва, че именно към това се стремим.

# 78
  • Мнения: 3 835
П.п., бюфета е просто страхотен. Grinning Hug

А, и забравих, животните нямат чувство за хумор. Wink

# 79
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
 Wink

В крайна сметка това е важното.
Бюфета.

За изкуството не ми се отваря дума, че е дълга тема.
Наздраве:)

П.П. Делфините имат. Гледах филмче за това наскоро:)

# 80
  • Мнения: 4 585




Маймуните, делфините и слоновете се идентифицират в образа в огледалото.
Гледах слона - вирна си хобота, разклати си ушите, остана доволен.

# 81
  • Мнения: 293
Силно подозирам, че и котките въобще не са такива дебили, к'вито изглеждат Laughing

По повод медицинския спор - съгласна с Вълчо.
Пикала съм на 80-те си години, кат ще съм полужива.

# 82
  • Мнения: 3 835
Какво нечовешко отношение към горките животни. Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 2 070
Скоро ще приключа с четенето на Геномът... И тя ме раздвои - от една страна ти става ясно колко  съвършено творение е човекът, от друга има разни неща из книгата, които ме притесняват, свързани с човъркането и потенциала наистина да се прескочи видовата бариера.. Тогава вече не знам какъв би бил въпроса на темата на Реза.
Иначе и тази книга ви препоръчвам, малко трудна е зза смилане де, доста генетика има извътре...

# 84
  • Мнения: 7 837
Госпожо Реза, по-важното е да има гологъза снимка на обезкосмен хомо сапиенс, все пак...

А относно вероятността да помъдремеем, мога само тъжно да се усмихна. Аз нямам желание да ни се дава този "шанс". По-добре да си ходим...

# 85
  • Мнения: 3 835
Госпожо Реза, по-важното е да има гологъза снимка на обезкосмен хомо сапиенс, все пак...

А относно вероятността да помъдремеем, мога само тъжно да се усмихна. Аз нямам желание да ни се дава този "шанс". По-добре да си ходим...

Знае ли човек, може и наистина да е по-добре да ни няма. Въпреки, че в природата няма случайни неща. Щом ни има, сигурно има някаква причина. Не знам.

# 86
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Нито съм горда, нито се срамувам. Природата ни е създала, такива каквито сме. Имаме своите възходи и падения. Ние сме прашинка във вселената. Съществуването ни е едно мигване от вечността.
Мерси, Тео, за отговора.   bouquet

# 87
  • Мнения: 1 629
Все ми се иска(още от началото на темата) да кажа нещо в защита на човеците. Не мога да защитя вида в цялост, но ще ползвам изключенията.

Човекът може да вярва. Може да кара на хляб и вяра, а може и без хляб.
Човекът умее да мечтае. С въображение може да лети, да плува с китове, да погали звездите.
Човекът е способен да обича. Да мрази. Да чувства. В опит да се поставят чувствата под микроскоп се е пръкнала и цялата художествена литература, добре де, по-голямата и част.
Човекът се смее. От радост, на шега, с ирония, присмива се, смее се на себе си.
Човекът играе. С кубчета и с плейстейшън.
Човекът мисли. Разсъждава. Преценява, сравнява, претегля...Една човешка мисъл може да те накара да повярваш, да мечтаеш, да се влюбиш, да намразиш, да полетиш, за те разсмее или разплаче, да се замислиш на свой ред.

# 88
  • Мнения: 27 524
По повод медицинския спор - съгласна с Вълчо.
Пикала съм на 80-те си години, кат ще съм полужива.

Отивай в пещерите тогава и се гърчи от болки, когато те заболи нещо. Да не си посмяла да пиеш лекраства и да идеш на лекар, пази Боже  Naughty
 Laughing
Ваша си работа, аз не споря, приятно ми е да не съм обезверена и да намирам нещо положително, вместо да плюя на всичко.  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 492
Нито се гордея , нито ме е срам ... а и да не се гордея , какво предлагате - масово самоубйство , за да решим проблема ли ?
Има кофти кучета - хапят , има кофти хора - убиват ... от всеки зависи с какво ще допринесе през краткото време докато е тук . Дали ще сади дървета или ще сече горички ...

Общи условия

Активация на акаунт