Да ги съдя ли...?

  • 2 714
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 172
Aко нямаш счупване или поне пукване на костта,най-много да зарадваш някой адвокат,защото това е загубено дело.  Naughty

Ако нямаш никакви шансове да ги осъдиш, можеш пак да изискаш среща с управителя и да го предупредиш, че ще раздухаш случая по медиите.

 Joy Joy hahaha Това пък  е такава смешка-дали  да не сложат на първа страница заглавие"Жена си навехна ръката на входа на сграда" Ох,ще ме уморите...  hahaha

На теб ти се струва смешка, защото вероятно не плащаш за реклама и не бягаш от антиреклама. Мой роднина се договори точно така с небезизвестна компания за производство на безалкохолни напитки. В България, в София. Докато се възстанови, редовно ходиха разни представители на фирмата у тях, с купища подаръци (от които намазах и аз Wink).

# 46
  • Мнения: 2 759
Лигла ако нямаш счупване или поне пукване на костта,най-много да зарадваш някой адвокат,защото това е загубено дело.  Naughty...
                   Знам, минах едно време покрай съдебната медицина Peace. Иска ми се да си припомня какви наранявания се водеха за лека телесна повреда... Не бяха баш леки, си спомням  newsm78...

# 47
  • France
  • Мнения: 726
Фирмата е в челната десятка на рекламодателите в страната...........

# 48
  • Мнения: 4 585




Залагам 23 лева на Пешовска. Повече нямам.
Някой ще заложи ли на фирмата?

# 49
  • Мнения: 2 013
И аз залагам на нея. Даже, ако реши да ги съди, ще й пратя каквито пари мога за делото. Защото си заслужава тези неща да излязат извън прецедентите у нас.

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Оооооооох, печовска...
Хората децата си губят, поради лекарска немарливост и няма нито един осъден до тоз миг. Мислиш ли, че ти ще успееш и тази кауза (твоята) заслужава ли си?

# 51
  • France
  • Мнения: 726
Шани, има резон във въпроса ти, но темата е за друго.

# 52
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Pechovska, явно си в черна серия  Confused

Off:  Оправихте ли нещата с оная провалена сделка, че още те мисля и ме стяга сърцето?

# 53
  • Мнения: 150
Я сега да си поиграем на съдии. Имаме потърпевш с претенции, от една страна. Имаме и ответник, от друга. Ама кой е той? Фирмата, чиято врата е наранила потърпевшата (ама и това трябва да се докаже в хода на делото)? Или ответник е производителя? А може би пазвантина? Или е някой друг, неизвестен засега (докато чорбаджийката-изедник се начуди на кого още й е криво)?

Междувременно съдът решава, че няма достатъчно основания за образуване на дело Simple Smile  smile3532

Но може да реши и да образува такова. Я да видим сега какво става? Имаме ли доказателства, че точно тази врата, на точно тази дата е нанесла телесна повреда (за която е представено медицинско свидетелство от съдебен лекар)? На съда не бяха предоставени такива. Свидетели не се намериха, затова няма и призовани. Твърденията на ищцата, че имало видеокамери и те били направили запис, не се потвърдиха. Ответниците (тези, които бяха призовани), се възползваха от правото си да заведат иск за клевета. Чорбаджи еди коя си е осъдена на глоба от 2000 лева, поемане на разноските по делото и една година условна присъда. Честито на печелившите!

Господи, не ги наказвай, те толкова си могат!

# 54
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Не може ли с парите, които ще пръснеш по това безмислено дело да отидеш на почивка питам аз ??? Или да ги похарчиш за нещо РАЗУМНО ? Например благотворителност ?? Майната й на вратата - ще ти мине !

# 55
  • Мнения: 179
Ако за теб е важно - съди ги! Ако не, поне иди, да ги посъветваш, да я поправят тази врата. Този път черно на бяло, да видят,какво може да се случи.

# 56
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Според мен е време да кажеш името на тази компания.  Laughing

# 57
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да ти имам проблема. Аз имам медицинско за счупено ребро и се води лека телесна повреда, а ти с твоите кръвонасядания, ако чакаш да постигнеш нещо, при това без свидетели, а вратата ще е поправена сто процента докато започне, ако изобщо започне делото.

# 58
  • Мнения: 6 243
Не си губи времето и не си късай нервите. Вземи си медицинското, иди при президента/управителя/мениджъра или там както се казва корпоративния бос, поговори с него и дефинирай ясни искания. За по-авторитетно можеш да пратиш адвокат да я свърши тая работа.

В съда няма да стане нищо читаво. Едно - че ще имаш сериозен проблем с доказателствата. Кой ще удостовери, че тия болки и страдания са ти причинени от вратата на компания в топ тен на рекламодателите? Случаен минувач? - взе ли адреси на очевидци? Портиерът? - надали, защото е техен служител. Със записите от охранителните камери? - по правило се пазят не повече от седмица. Дори и да ги пазят повече, ще ги унищожат своевременно, веднага щом получат исковата ти молба.

Другото - за обема болки и страдания, вече са ти го писали. Я вземеш 200 - 300 лв., я не. За тия пари адвокат няма да си хванеш. Да не говорим за такси, експеритизи... А времето, което ще изгубиш!

И бай дъ уей, съдът си работи. Съдебната ваканция засяга само това, че не се провеждат съдебни заседания, но тя още не е почнала. Съдилищата ОЩЕ заседават. Прекъсването е за месец и половина. През това време се приемат искови молби, насрочват се делата и пр. Дори и да не беше летен период, след като си подадеш молбата, пак ще има да чакаш поне месец и половина, докато ти насрочат делото. (освен ако не си приятелка на председателя на съда, ама ако беше така, нямаше да ги задаваш тия въпроси във форума, ами вече щеше да си разбрала, че тая работа със съденето е кауза пердута).

Сложи си лед на ръката и мисли за приятни неща.

Общи условия

Активация на акаунт