streets of sofia

  • 2 843
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 677

Може и да е пускано вече, но аз преди малко го открих.
Ще се въздържа от коментар.

http://spetrov.com/video/weird/streets-of-sofia

# 1
  • Мнения: 1 147
Пускано е. Аз пък няма да се въздържа от коментар.  Laughing
Две неща. Едното, катастрофи стават навсякъде по света. Американците, например,  по мое мнение са изключително лоши шофьори, и ситуации като сниманите са ежедневие. Второ, ако записваш основните кръстовища в някой от големите градове по света в продължение на месеци, със сигурност накрая ще имаш възможност да направиш 3 минутен клип с най-фрапиращите моменти.
И за да не съм голословна. До преди две години живеех в София, шофирах ежедневно, често на местата, които са снимани. Такива ситуации са изключение, а не ежедневие.
Поздрави.

# 2
  • Мнения: 6 167
И аз някак мисля, че клипчето е тъпо и тенденциозно.  Laughing
Ако сложа камера на някое кръгово тук ще събера интересни сценки.
Пресен случай от онази вечер, на кръговото до нас един не видял  баба, минаваща на пешеходната пътека, и освен, че я е подметнал е помел и един от онези стълбове, на които са закачени доста тебели.
Сутринта се чудих с каква ли скорост трябва да летиш, за да избиеш подобна конструкция.

# 3
  • Мнения: 2 427
Аз пък си мисля че за кратките престои в Бг съм се нагледала на толкова много овчи глави с книжки и коли че чак ми е призлявало.Такива шофёри бушмени,каквито има в Бг никъде по света няма.Арабите карат културно в сравнение с българина.Нямам думи да опиша възмущението си,не,по добре да кажа отвращението си от хора ,които карат точно като говеда.Преди месец баба ми е щяла да бъде блъсната от пишлемак на 25 с току що взета книжка,караш с 80 в населено място.С раздрънкана ръждясала жигула.Шумахер,Алонсо на махлата.Да не казвам колко хора познавам които карат без книжки.Никой нищо не им прави на тези гадове.Един точно такъв без книжка ни смаза котката,след свирепо даване на газ на задна.Форсира тъпанара,смаза животното и отпраши.На завоя до нас съм минавала с абсолютна предпазливост,изпълнена със страх,защото имаме едно съседче на 20 което кара по същият начин.В таксита като се кача и през цялото време съм на тръни,защото карат точно като говеда и те.Счупени,раздрънкани коли,които свистят със силата на Ферари.Коланите ги няма на задните седалки,дълбоко покрити нейде из багажниците.Веднъж-два пъти излязох с Теодор с такси и след това реших да не го водя със себе си и стоя през останалото време в къщи.Не желаех за глупости да му рискувам живота.
В София положението не е по-розово,слава богу,от там вече не минавам,предпочитам да пристигна във Варна,където нещата са 100 пъти по-приятни.В София рядко съм попадала на свестни таксиметрови шофёри.Повечето са абсолютни селяндури,които не само че карат бясно,ами и псуват през цялото време,сякаш съм длъжна да им търпя селската простотия като съм седнала в колата им и си плащам.Често цялото това изобилие от простотия е примесено и с воня на престояла поне седмица пот.Почти винаги се разправям за сметката и т.н.,т.н,т.н.....ето това е!
Може и да ви се вижда пресилено ,ма за съжаление не е.Съпруга ми е със същите гадни впечатления от хората зад волана.Няма да ви кажа каква злоба и отврат по магистралата като сме пътували за Шумен с наета чисто нова кола.Явно си мислят че сме няк'ви тузари с наетата кола и почват едни въртене на номера,едно надпреварване и пречене,абе нямам ду-ми!Не им стига пипето да се замислят че с тази скорост и тези врътки ще убият и нас и себе си.

# 4
  • Мнения: 1 299
За това клипче имаше цяла тема в Клюкарника... Миналата година го даваха по бТВ новините. както казва един приятел - Старооо.
Внимавайте като шофирате или пресичате където и да сте!!!

# 5
  • Мнения: 2 427
Абе не знам за какво говори Лени,ама подобни селски изпълнения тук ня-ма!Има пияни,дрогирани,ненормални по автострадите,ама такива келеши,които да се държат толкова самодоволно няма!

# 6
  • Мнения: 4 700
Мъжът ми не е българин и преди да дойде zа пръв път в България искаШе да вzемем кола под наем и да пообиколим няколоко кътчета на България. Слеzнахме от самолета в София и си вzехме такси до централна гара. На средата на пътя мъжът ми ме погледна и каzа "Аz тук няма да карам кола". Няма нужда да споменавам, че беШе вече пребаеднял. А той не е от теzи, които тук карат с 30 км/ч. Има доста снимчици и глоби zаради превиШена скорост.

Няма нужда да коментирам клипа.

# 7
  • Мнения: 2 427
И ние не сме от тези които карат бавно.Аз съм като мравка де,ама съпруга ми редовно кара извън населено място с поне 150.Но единствено когато пътя и условията позволяват.А не като в БГ някаъв път пълен с дупки с две платна,където колите карат бясно на зиг-заг за да изпреварват и избягват дупките.Клипа е много показателен за ситуацията по родните улици!!!Изобщо не мисля че е банален или пресилен.Само че такива тъпнари не влизат в затвора,въпреки че мачкат хора.Имах една съученичка,която загина блъсната от един мой познат.И един ден не бил в затвора,въпреки че е карал със превишена скорост в населено място.Човешкият живот в БГ е ужасно евтин. Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 700
Човешкият живот в БГ е ужасно евтин. Rolling Eyes


За съжаление си права.  Rolling Eyes

СъЩо не мисля, че е тъпо и пресилено. От поzнат от полицията в София zнам, че теzи камери не били много евтини и че само zа 3 дни (ако всички си платят глобите) камерите се иzплаЩали.
Преди месец си бях в БГ zа 1 седмица. Всеки ден покаzваха по новините поне 2 катастрофи.  #Crazy

# 9
  • Мнения: 6 167
Абе не знам за какво говори Лени,ама подобни селски изпълнения тук ня-ма!Има пияни,дрогирани,ненормални по автострадите,ама такива келеши,които да се държат толкова самодоволно няма!

влади, ти новини май не гледаш  Wink
аз карам в град софия от 98ма, ти от кога не си шофирала там?
до колкото помня ти дори не стъпваш в софия, а  директно си отиваш в шумен.
как си създаде такова непоклолебимо мнение за streets of sofia.
софия има проблеми, като всеки голям град, където живеят милиони хора, няма особена организация, а колите са евтини.
но чак да сипете обиди и генерални заключения... темата има ли значение, всъщност?

мое мнение, карайте внимателно в българия и бъдете здрави Peace

# 10
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
В Италия не съм била, но определено в Атина шофьорите на коли бяха по-дисциплинирани от софийските  Laughing
Това изпълнение, аз завивам на ляво, в най-крайна лява лента съм и някой джигит решава да ме задмине от лявата страна, ми се е случвало само в София и то не еднократно  Crossing Arms
А пък да караш със 70 по околовръстното и някой разбрицан камион да те изпреварва  Crazy
Ами да паркираш пред гаража на хората и даже бележка да не оставиш къде си!!! И гаража не е само за 1-2 коли!
Караш по главен път в тъмното , няма грам маркировка (много характерно за българските пътища), не си сигурен пътят от къде минава и изведнъж пред теб един дядо с каручка, даже светлоотразителни светлини не си беше сложил  ooooh!
Не ми го хвалете карането в София  Rolling Eyes
Шофьорите са ужасно арогантни и недисциплинирани, мъже и жени! Отделно автопарка е толкова остарял, че някои коли имам чувството, че ще се сринат, както се търкалят по пътя и пак ще стане белята! Не ми е ясно с каква съвест ги пускат да минат техническия преглед!

# 11
  • Мнения: 11 315
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.
За културата на шофиране няма да коментирам ooooh!

# 12
  • Мнения: 2 427
Абе не знам за какво говори Лени,ама подобни селски изпълнения тук ня-ма!Има пияни,дрогирани,ненормални по автострадите,ама такива келеши,които да се държат толкова самодоволно няма!

влади, ти новини май не гледаш  Wink
аз карам в град софия от 98ма, ти от кога не си шофирала там?
до колкото помня ти дори не стъпваш в софия, а  директно си отиваш в шумен.
как си създаде такова непоклолебимо мнение за streets of sofia.
софия има проблеми, като всеки голям град, където живеят милиони хора, няма особена организация, а колите са евтини.
но чак да сипете обиди и генерални заключения... темата има ли значение, всъщност?

мое мнение, карайте внимателно в българия и бъдете здрави Peace


Е как бе Лени,аз да не падам от небето.До сега нали през София минавах,когато се прибирах.Живяла съм и в София,как така от къде си вадя изводи?!Да не е необходимо да си в СФ нон стоп за да можеш да пишеш по темата!
В същтност,последният път когато реших да не оставам в София при връщанията си от БГ,освен ако не става въпрос да преспя в приятелка или в хотел ,беше свързано точно с нощното препускане из София.Бяхме излязли аз моята приятелка Тони и Неда на заведение зимата и аз и на отиване и на връщане се молех само да се прибера жива и здрава в къщи след бясното каране на такситата в леда.През цялото време бях на тръни.Казах си Боже,ако ме прибереш жива и здрава в къщи ,никога повече няма да излизам вечер в София,особено с такси. Laughing
Отделно от това искам да кажа че имам точно 5 познати,пострадали от ПТП,4 от които вече не са между нас.
Тук приятелте на Фло доста често карат пили или направо пияни,ама подобни изпълнения,които се случват на трезва глава в Бг аз с очите си не съм виждала.Извинявай,ама да мисля дали баба ми ,като излезе до магазин ще се прибере цяла,нормално ли е?!Възрастна жена да се търкаля по тротоарите за да се предпази от тотално помилане?!Е как да не ги обиждам такива,да им пляскам ли? Close
А,да кажа че само дето мъкнах столчето за кола на сина ми,нямаше как да го обезопася без колани.Сега като се замисля не съм виждала човек с предпазен колан,колкото и да се напрягам. newsm78

# 13
  • Мнения: 4 700
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.
За културата на шофиране няма да коментирам ooooh!

Тоzи zнак и аz zа пръв път в БГ го видях. И карам по пътя и се чудя какво му е опасното на тоя участък?  newsm78 Прав път беz zавой беz ниЩо. Накрая си направих иzвод zа себе си, че не пътят е опасен, а Шофьорите, които карат по пътя.

# 14
  • Мнения: 6 167

Извинявай,ама да мисля дали баба ми ,като излезе до магазин ще се прибере цяла,нормално ли е?!

не, не е нормално.  Peace
мисълта ми беше за клипчето, малко прилича на онези картички sofia by night,  но темата пак пое в мащабна посока и ще се загубим в мисли тук/там.
хубава неделя на всички   bouquet

# 15
  • Мнения: 1 169
Хей момичета не е нужно да се спори и да се обръща темата в тази посока. Аз съм шофьор от 1991 и до 2005 шофирах само и единствено в София. Движението и културата на шофьорите е под всякаква критика. Да не говорим, че колите в София са повече, отколкото позволява площа на столицата. Няма да се впускам в подробности, но ще ви кажа, че тук във Вегас е същия трафик -ад. Статистиката сочи, че в Невада са най- лошите шофьори - напити до забрава (дошли тук и могат да с наливат, колкото искат), дрогирани, ядосани, че са загубили всичките си пари...абе чудо. Така че момичета само едно ще пожелая на всички вас: БЕЗАВАРИЙНО ПЪТУВАНЕ И СЕ ПАЗЕТЕ ОТ ЛОШИ ШОФЬОРИ НАВСЯКЪДЕ ПО СВЕТА

# 16
  • Мнения: 3 098
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.

Ти си от Зарата,нали? WinkТам селата преди нея са вси4ки до едно с такива знаци.Много се 4удих и аз и отна4ало мислех,4е озна4ават влизане в населено място.
4естно казано,откакто возя дъщеря си,съм много внимателна където и да съм.
Преди не ми пукаше,но залагах единствено моя живот.
В България има "шофьори"без книжки,джигити,лоши пътища,пияндета,тук има дрогирани,пияни,отнемащи предимство.4овек трябва да е нащрек винаги.
В България най_ме дразни на4ина на изпреварване,може би защото съм свикнала оттук да давам на другия да "диша".

# 17
  • Мнения: 11 315
Не знам за улиците на София, но като цяло ми направи нещо друго впечатление.
Само тук видях такъв пътен знак - жълт триъгълник с голяма черна точка.
Бил европейски знак Laughing
Обозначавал участък от пътя с чести ПТП.
Ами ако щете ми вярвайте - на всеки 10 км има по един такъв.
А се повозих доста тия дни.

Ти си от Зарата,нали? WinkТам селата преди нея са вси4ки до едно с такива знаци.Много се 4удих и аз и отна4ало мислех,4е озна4ават влизане в населено място.
4естно казано,откакто возя дъщеря си,съм много внимателна където и да съм.
Преди не ми пукаше,но залагах единствено моя живот.
В България има "шофьори"без книжки,джигити,лоши пътища,пияндета,тук има дрогирани,пияни,отнемащи предимство.4овек трябва да е нащрек винаги.
В България най_ме дразни на4ина на изпреварване,може би защото съм свикнала оттук да давам на другия да "диша".
Да, точно от Зарата съм, но ходих до Хасково, идвам от Бургас. Много е страшно, че се среща толкова често този знак. Много е страшно.
Войната на пътищата дава повече жертви от войните на САЩ Confused

# 18
  • Мнения: 2 907
Истината е, че в България "шофират" отвратително! Никъде другаде по света не ме е страх толкова много за живота ми, никъде другаде не съм виждала такъв масов пътен идиотизъм. Агресивно и нагло каране на кола без никакви правила. Изпреварване на завои без видимост и без намаляне на скоростта. В тази държава България е нормално при изпреварване да станем трима ( три автомобила ) паралелно, защото изпреварващият кара бясно срещу теб и ти си длъжен да се свиеш колкото място е останало вдясно, че да си спасиш евентуално живота. Да шофираш в България е все едно да практикуваш екстремен спорт. Не, още по-зле е от екстремния спорт. Защото последният има и той правила, докато в Татковината ни се крият изненади и неочаквани клопки и рискове по пътищата.

И още нещо. В България куцо и сляпо взема книжка безпроблемно. И аз я взех преди десет години, бях току що навършила 18. Отидох да я карам в България защото знаех, че тук няма да мога да я взема. Некадърни са курсовете от самото начало, книжките се подаряват или ако някой го скъсат случайно, то на втория път му я дават. Тук курсовете са много по-трудни, условията на каране и те. Късат те за най-малкото нещо, много от моите познати ( перфектни шофьори ) са си взели книжката едва на 3-ти или 4-ти път. Не защото не могат да карат, а защото изискванията на държавата са извънредно високи.

# 19
  • Мнения: 945
Може да ми се смеете, но преz цялото време се чудех какво не е наред. Ясно, "минаваха" на червено (едни стигаха по далеч, други не толкова), караха в насрещното и т.н. Но чак накрая раzбрах какво още не е наред... не видях нито един шофор да вкЮчи мигач. Даже и от оцелелите. В таzи държава срамно ли е, кажете ми моля ви newsm78

# 20
  • Мнения: 1 783
Видях го това клипче, може да е събирано от няколко месеца, но е достатъчно показателно. Аз не съм карала никога в София, но ми е достатъчно карането във Варна - всеки път, без изключение, ми се вдигат нервите невероятно. Просто ми идва да спра колата и да не карам никога повече там, толкова е зле. #Cussing out Такива тъпанари като в България не съм виждала никъде в САЩ. И в Чикаго, където казват, че карали зле и в Ню Йорк, където има много движение и определено площта е недостатъчна за многото коли. А тук, в нашия мидуест, си карат много добре и такива изцепки като в любимата ми Варна няма. Така че е вярно, че трябва да се кара внимателно навсякъде, но ако другите не внимават, колкото и да си внимателен, нищо не ти помага. Както казват, "Тук почива шофьорът с предимство". На такова нещо не трябва и не може да се привиква, не ми разправяйте, че било тенденциозно.

# 21
  • Мнения: 2 427
Абсолютно!!!
Съгласна със всичко до тук казано!!!
Значи,аз имам книжка изкарана за 20 дена в БГ!!!
И срам не срам ви казвам че АЗ и до сега кола не мога да карам като свят!ЗАРАДИ тъпия инструктор,който вместо да ме учи и да ми вдъхва доверие ми лкрещеше през цялото време.Защото в БГ така се прави.Да шашнеш новобранеца.Спираше ме непрекъснато някъде и започваше неистово да крещи 30 мин."Сега разбра ли си грешката,а разбра ли я,ай ся кы како напрай"След 30 минутно викане до прегракване"Абе,шегувам се бээе,точно така трябваше да минеш,браво!Аз искам да те науча да караш и под напрежение".И тем подобни простотии.И това защо-защото е частник,който си плаща бензина.Като ме спре някъде 30 мин да вика,вместо аз да карам нормално по улиците,ей ти Киро на кирия."Шсъ научиш,кат земиш книжка,то с каране съ учи!"................
С Фло наемаме кола от летището.Голф Пиле,нов новиничък с найлоните.Тръгваме към Шумен ,в лентата за изпреварване се движи някакъв с 60.И не се мърда.След като мъжа ми най-накрая се принуди да му бипне и онзи отново не промени хода,съпруга ми решава че ще го изпревари от дясно.Обаче,онзи точно като по филмите-хоп,застава пак пред нас.Просто тъпанара не ни пуска и това е.С нова кола-ще ми дишаш праха!След това го оставя,изпреварваме го и започваме да се движим с около 130.След малко въпросния тиквеник ни изпреварва с последна газ и пак се клёпва пред нас с 60км в х.
Тъъъкмо изчезна по едно време,отклони на една отбивка,хоп,следващия тъпанар.Същия като предния.КОШМААААААРРРРР.......... #Cussing out

# 22
  • Мнения: 2 563
Пускано е. Аз пък няма да се въздържа от коментар.  Laughing
Две неща. Едното, катастрофи стават навсякъде по света. Американците, например,  по мое мнение са изключително лоши шофьори, и ситуации като сниманите са ежедневие. Второ, ако записваш основните кръстовища в някой от големите градове по света в продължение на месеци, със сигурност накрая ще имаш възможност да направиш 3 минутен клип с най-фрапиращите моменти.
И за да не съм голословна. До преди две години живеех в София, шофирах ежедневно, често на местата, които са снимани. Такива ситуации са изключение, а не ежедневие.
Поздрави.

За тия две години (аз точно тогава живях в София) градът се промени към още по-зле, визирам ситуацията с пътища, коли и пешеходци. Не стават всеки ден такива луди катастрофи, но си е зле. И при нас се кара лудо, но такова неспазване на правила като в София не съм виждала в САЩ.

# 23
  • Мнения: 2 427
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

# 24
  • Мнения: 2 563
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

Специално за София аз мога да сравнявам - за двете години, които изкарах там (2005 - 2007), мога да кажа, че стана по-лудо заради свръх натовареното движение и непрестанния приток на нови и нови коли в движението.

# 25
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
гледах го клипчето с много прекьсвания. Rolling Eyes....
не 3нам 3а колите, но мьжьт ми иска само с такси да се придвижва в София.....а3 сьм карала в София, не сьм имала проблем, слава Богу, но това беше преди 4-5 години.....мьжьт ми е идвам в София и преди да се 3апо3наем,  и след това и ка3а, че с толкова много автомобили, бе3 сьответната инфраструкрура, маркировка и интелигентни шофьори няма да я бьде столицата, ако се продьлжава сьс сьщите темпове.....

# 26
  • Мнения: 945
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

Аz пък мисля, че на нас ни порасна работата. Когато всеки ден вижда тоzи хаос в един момент той те асимилира и ти преставаш да zабеляzваш. Като варенето на жабата (ако я сложиш в гореща вода слачА веднага, но ако я сложиш в студена и подргяваш, се сварява бано...).
Аz докато живеех в БГ не zабеляzвах счупеното стъкло във входа на блока, zа мен беше нормално да е така. Ама сега го виждам... Виждам и мръсотията, и олЮщените сгради, и zлите хора. Ама сега мога да сравнявам, а преди... и по добре, че не съм го виждала всичко това, че нямаше да бъда щастлива.

# 27
  • Мнения: 1 783
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

Аz пък мисля, че на нас ни порасна работата. Когато всеки ден вижда тоzи хаос в един момент той те асимилира и ти преставаш да zабеляzваш. Като варенето на жабата (ако я сложиш в гореща вода слачА веднага, но ако я сложиш в студена и подргяваш, се сварява бано...).
Аz докато живеех в БГ не zабеляzвах счупеното стъкло във входа на блока, zа мен беше нормално да е така. Ама сега го виждам... Виждам и мръсотията, и олЮщените сгради, и zлите хора. Ама сега мога да сравнявам, а преди... и по добре, че не съм го виждала всичко това, че нямаше да бъда щастлива.
Е, какво тогава, да се примиряваме с простащината ли? Нали това е едно от нещата, които карат хората да си заминават от България? Освен това, едно е счупеното стъкло на входа, друго е ситуацията по пътищата, където нещата са буквално на живот и смърт. Хич не ми е пораснала работата, искам само спазване на законите за движението и да знам е някой пиян глупак няма да ме помете по пътя, както си карам спокойно, спазвайки закона!

# 28
  • Мнения: 3 098
и след това и ка3а, че с толкова много автомобили, бе3 сьответната инфраструкрура, маркировка и интелигентни шофьори няма да я бьде столицата, ако се продьлжава сьс сьщите темпове.....
Прав е 4овека.

# 29
  • Мнения: 2 427
Аргумента пък с натовареното движение изобщо не ми го изтъквайте за София Crossing Arms!В  Торино сме над 1 млн.парчета и всяко домакинство разполага с кола на глава пълнолетен.Всички карат.Малко са тези които опират до градския транспорт.Да караш в Торино е наистина предизвикателство за нервната система.От задръствания луд можеш да станеш.Половината ти ден минава в потока.Да не говорим за други много по големи градове от нашия.Освен че автопарка в Бг е едва ли не незаконен според новите нормативи на ЕС и карането е като в Бомбай,не само превозните средства.На клипа ясно се вижда защо стават инцидентите.Не само заради малоумни пешеходци,които пресичат все едно са на гола поляна,но и защото скоростта на този който ги блъска не е адекватна за населено място,йок на пъпа на СФ!А сблъсъците на колите:Червенооооо,най-елементарното правило от целия правилник.На червено се спира,не се дава пълна газ.Ако хванеш тракториста бай Борис от Долни Богоров и го питаш със сигурност ще ти каже че на червено е задължително да спреш,ако желаеш и утре да дръпнеш сифона на туйлетната.

# 30
  • Мнения: 1 128
Преди две години и мойто мъжле опозна нашите улици и шофиори....
Един ден докато бяхме в колата му казах,че съм надрискана от страх,а той ме погледна и каза,че е така откакто е слезнал от самолета.
Каза също,че държавата може да си спести и малкото пари който отделя за пътища и маркировка.....защото така или иначе никой не ги спазва Crazy
Карането в Бг е абсолютен ужас,страх,страх.....
Направо всичко това граничи с абсолютизма...

# 31
  • Мнения: 7 837
Не знам, доколко това е моментната реалност в София. Не ме учудват единствено инцидентите пред бившия мавзолей и банката. Там почти никой не ти дава предимство на левия завой. Аз съм виждала няколко  сблъсъци на това място. А колко му е да спреш и да дадеш предимство...

# 32
  • Мнения: 7 914
колкото и време да е събирано клипчето....извънредно нелепите ситуации са си факт.. мога да кажа само- добре че не ми се налага да карам в БГ( и ако ми се наложи  ще е за малко и добре, че няма да е в София ooooh!)

# 33
  • Мнения: 1 909
Честно казано, докато не дойдох тук, не бях разбрала, че карането на кола може да е и удоволствие, освен удобство. В София съм карала сума време и винаги съм била в страхотно напрежение -  но там просто трябва да влезеш в психиката на софийските шофиори, за да се класираш. И така ме учеха приятели, че трябва да се кара - да изхитриш другия, а не да му дадеш предимство, да го настъпиш и го тормозиш, за да кара по-бързо, да се паркираш така, че да не може да излезе лесно... ей такива дивотии.

Тук веднъж ми се наложи да карам посред бял ден в Монте Карло, при това чужда кола.
Движението там е неописуемо, на всеки няколко сантиметра спираш, пак тръгваш, на всичкото отгоре с тези суперспециални коли наоколо... пак бях под напрежение, естествено, но няма нищо общо. Съвсем друга психика #Crazy

# 34
  • Мнения: 4 700
колкото и време да е събирано клипчето....извънредно нелепите ситуации са си факт.. мога да кажа само- добре че не ми се налага да карам в БГ( и ако ми се наложи  ще е за малко и добре, че няма да е в София ooooh!)

Да не говорим, че на клипа са покаzани само станалите катастрофи. Не zнам колко дълъг ЩеШе да е ако покаzваха и кадри с отнемане на предимството. Неправилно паркиране........

# 35
  • Мнения: 332
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

не ни е порастнала работата в чужбината, просто сме видели какво е култура по пътищата - от страна на пешаходци и от страна на шофери.  Клипчетата изобщо не мисля , че са събрани тенденциозно, а това и в момента е реалност. Пример, сега можеше и да не пиша тук - вчера се прибираме с количката и бебето от парка Займов, един културен  Simple Smile шофьор ни даде път, на пешаходна пътека, означена и със знак, слизаме на платното, и друг шофьор, млад , необуздан левент, с мухи в главата, изпреварва сприалия шофьор  с бясна скорост, и з амалко да мине през нас и една жена, пресичаща до нас. Та, за всичко си е реалност, колкото и жестока да е тя. Тъжно е, че сами я правим такава.....

# 36
  • Мнения: 2 427
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

не ни е порастнала работата в чужбината, просто сме видели какво е култура по пътищата - от страна на пешаходци и от страна на шофери.  Клипчетата изобщо не мисля , че са събрани тенденциозно, а това и в момента е реалност. Пример, сега можеше и да не пиша тук - вчера се прибираме с количката и бебето от парка Займов, един културен  Simple Smile шофьор ни даде път, на пешаходна пътека, означена и със знак, слизаме на платното, и друг шофьор, млад , необуздан левент, с мухи в главата, изпреварва сприалия шофьор  с бясна скорост, и з амалко да мине през нас и една жена, пресичаща до нас. Та, за всичко си е реалност, колкото и жестока да е тя. Тъжно е, че сами я правим такава.....

Ооооооооо,ааааааааааааа,на мен с количката в Бг никой не ми спираше на пешеходна пътека Laughing.
Спомням си преди време майките в Майчинкия се оплакваха от това че в СФ няма свободни тротоари ,където да се движат с количките.Всичко окупирано от паркирани МПС-та Thinking.

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

не ни е порастнала работата в чужбината, просто сме видели какво е култура по пътищата - от страна на пешаходци и от страна на шофери.  Клипчетата изобщо не мисля , че са събрани тенденциозно, а това и в момента е реалност. Пример, сега можеше и да не пиша тук - вчера се прибираме с количката и бебето от парка Займов, един културен  Simple Smile шофьор ни даде път, на пешаходна пътека, означена и със знак, слизаме на платното, и друг шофьор, млад , необуздан левент, с мухи в главата, изпреварва сприалия шофьор  с бясна скорост, и з амалко да мине през нас и една жена, пресичаща до нас. Та, за всичко си е реалност, колкото и жестока да е тя. Тъжно е, че сами я правим такава.....

Ооооооооо,ааааааааааааа,на мен с количката в Бг никой не ми спираше на пешеходна пътека Laughing.
Спомням си преди време майките в Майчинкия се оплакваха от това че в СФ няма свободни тротоари ,където да се движат с количките.Всичко окупирано от паркирани МПС-та Thinking.

е, свободните места по тротоарите не са само бг проблем. помня, 4е с първата ми дъЩеря (бях млада и неудържима Laughing), така се бях нервирала в един момент, 4е си бях напе4атала листовки с детска коли4ка и инвалиден стол и написано неЩо от сорта "заради теб се наложи да рискувам живота си, минавайки по улицата" и редовно ги слагах по 4иста4ките на колите.

по темата : надявам се да не ми се налага да карам в София. имам 4увството, 4е 4аст от курса за вземане на книжка се състои в обу4ение "как да стана идиот". нямам друго обяснение на факта, 4е инак уж нормални и интелигентни хора, седнали зад волана, се превръЩат в нагли и прости елементи, потенциални убийци.

# 38
  • Мнения: 1 909
И на мен около това ми се върти мисълта - за психиката на българските шофиори. Адски агресивно и изнервено племе #Cussing out

Една голяма част, разбирам ги напълно, са изнервени, защото карат стари коли, от които всеки момент може да се очаква някаква изненада; всички са бесни заради разбитите пътища и ужасното движение (ама пък точно заради това уж трябва да са по-внимателни newsm78 ), други си имат други проблеми. От опит знам и колко е гадно да караш на втора почти из  цяла София и да дишаш ауспусите на всички наоколо. Сигурно и от отровите психиката се променя Thinking 

Кой знае защо обаче всички си избиват комплексите и проблемите на пътя, върху нещастните пешеходци и върху колегите си-шофиори.  #Crazy

# 39
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И на мен около това ми се върти мисълта - за психиката на българските шофиори. Адски агресивно и изнервено племе #Cussing out

Една голяма част, разбирам ги напълно, са изнервени, защото карат стари коли, от които всеки момент може да се очаква някаква изненада; всички са бесни заради разбитите пътища и ужасното движение (ама пък точно заради това уж трябва да са по-внимателни newsm78 ), други си имат други проблеми. От опит знам и колко е гадно да караш на втора почти из  цяла София и да дишаш ауспусите на всички наоколо. Сигурно и от отровите психиката се променя Thinking 

Кой знае защо обаче всички си избиват комплексите и проблемите на пътя, върху нещастните пешеходци и върху колегите си-шофиори.  #Crazy

на мен ми се струва, 4е има бая нови, или поне, не толкова стари автомобили. и 4е колкото по_нова и по_скъпа е колата, толкова по_голям идиот е Шофьорът  Thinking

# 40
  • Мнения: 1 909
Това ми са впечатленията от едно време (преди.... хммм, 7-8 години)
Сега сигурно е различно (ама улиците май не са в по-добро състояние), интересно ще е да се направи пси-портрет и на днешните шофиорчета, да се види отде тези нерви и агресия и що не ходят да си ги избият във фитнеса, например  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 11 315
В момента съм в София. Според приятелите ми в момента е спокойно, защото е почивен сезон, а аз съм на нокти на всеки 5 метра.
Улиците са в безобразно състояние, инфраструктурата като цяло не е пригодена за потока коли. Бих казала, че тук са най-добрите шофьори, защото трябва да си малко луд, за да караш тук и да оцелееш. Най-големи проблеми създават провинциалните шофьори несвикнали на такъв трафик.

# 42
  • Мнения: 2 427
В момента съм в София. Според приятелите ми в момента е спокойно, защото е почивен сезон, а аз съм на нокти на всеки 5 метра.
Улиците са в безобразно състояние, инфраструктурата като цяло не е пригодена за потока коли. Бих казала, че тук са най-добрите шофьори, защото трябва да си малко луд, за да караш тук и да оцелееш. Най-големи проблеми създават провинциалните шофьори несвикнали на такъв трафик.

Мах,трафика е едно,анархията съвсем друго!Повечето чужденци,които вдигат ръце и отказват да шофират са свикнали на много по-големи натоварвания по улиците!
Може би Чумби е права за газовете.Такова обгазяване е в СФ специално че трови половин България.
Феям,да има нови коли напоследък,ама обшия фон какъв е,а?А? Laughing

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
В момента съм в София. Според приятелите ми в момента е спокойно, защото е почивен сезон, а аз съм на нокти на всеки 5 метра.
Улиците са в безобразно състояние, инфраструктурата като цяло не е пригодена за потока коли. Бих казала, че тук са най-добрите шофьори, защото трябва да си малко луд, за да караш тук и да оцелееш. Най-големи проблеми създават провинциалните шофьори несвикнали на такъв трафик.

Мах,трафика е едно,анархията съвсем друго!Повечето чужденци,които вдигат ръце и отказват да шофират са свикнали на много по-големи натоварвания по улиците!
Може би Чумби е права за газовете.Такова обгазяване е в СФ специално че трови половин България.
Феям,да има нови коли напоследък,ама обшия фон какъв е,а?А? Laughing

Владе, ти знаеШ, никога не съм крила какво мисля за "обЩия фон". с нетърпение 4акам завръЩането на една форумска мама, която е смятана за по_умерена от мен и която ми пусна 2 смс за дереджето в Бг, напълно покриваЩи се с моите отрицателни наблЮдения  Laughing
та, няма да се възползвам от разреШението и да я цитирам... Ше 4акам  Twisted Evil... ако иска да сподели като се върне  Wink

# 44
  • Мнения: 380
Аз съм в София в момента и за съжаление не виждам подобрение в поведението на шофьорите. Карат бързо,рядко виждам някой да ползва мигач...На някои кръстовища е такава паника, но причината е в липса на светофари. На магистралата за Пловдив си карат със 160-180 км в час, включват си антирадарите и намаляват като има полицаи. Доста младежи си купуват книжките(според думите на приятел който е полицай)...
Съжалявам ако звуча негативно, но това е което виждам тук по пътищата.
Дано се оправят нещата за в бъдеще Peace.

Общи условия

Активация на акаунт