streets of sofia

  • 2 846
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 128
Преди две години и мойто мъжле опозна нашите улици и шофиори....
Един ден докато бяхме в колата му казах,че съм надрискана от страх,а той ме погледна и каза,че е така откакто е слезнал от самолета.
Каза също,че държавата може да си спести и малкото пари който отделя за пътища и маркировка.....защото така или иначе никой не ги спазва Crazy
Карането в Бг е абсолютен ужас,страх,страх.....
Направо всичко това граничи с абсолютизма...

# 31
  • Мнения: 7 837
Не знам, доколко това е моментната реалност в София. Не ме учудват единствено инцидентите пред бившия мавзолей и банката. Там почти никой не ти дава предимство на левия завой. Аз съм виждала няколко  сблъсъци на това място. А колко му е да спреш и да дадеш предимство...

# 32
  • Мнения: 7 914
колкото и време да е събирано клипчето....извънредно нелепите ситуации са си факт.. мога да кажа само- добре че не ми се налага да карам в БГ( и ако ми се наложи  ще е за малко и добре, че няма да е в София ooooh!)

# 33
  • Мнения: 1 909
Честно казано, докато не дойдох тук, не бях разбрала, че карането на кола може да е и удоволствие, освен удобство. В София съм карала сума време и винаги съм била в страхотно напрежение -  но там просто трябва да влезеш в психиката на софийските шофиори, за да се класираш. И така ме учеха приятели, че трябва да се кара - да изхитриш другия, а не да му дадеш предимство, да го настъпиш и го тормозиш, за да кара по-бързо, да се паркираш така, че да не може да излезе лесно... ей такива дивотии.

Тук веднъж ми се наложи да карам посред бял ден в Монте Карло, при това чужда кола.
Движението там е неописуемо, на всеки няколко сантиметра спираш, пак тръгваш, на всичкото отгоре с тези суперспециални коли наоколо... пак бях под напрежение, естествено, но няма нищо общо. Съвсем друга психика #Crazy

# 34
  • Мнения: 4 700
колкото и време да е събирано клипчето....извънредно нелепите ситуации са си факт.. мога да кажа само- добре че не ми се налага да карам в БГ( и ако ми се наложи  ще е за малко и добре, че няма да е в София ooooh!)

Да не говорим, че на клипа са покаzани само станалите катастрофи. Не zнам колко дълъг ЩеШе да е ако покаzваха и кадри с отнемане на предимството. Неправилно паркиране........

# 35
  • Мнения: 332
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

не ни е порастнала работата в чужбината, просто сме видели какво е култура по пътищата - от страна на пешаходци и от страна на шофери.  Клипчетата изобщо не мисля , че са събрани тенденциозно, а това и в момента е реалност. Пример, сега можеше и да не пиша тук - вчера се прибираме с количката и бебето от парка Займов, един културен  Simple Smile шофьор ни даде път, на пешаходна пътека, означена и със знак, слизаме на платното, и друг шофьор, млад , необуздан левент, с мухи в главата, изпреварва сприалия шофьор  с бясна скорост, и з амалко да мине през нас и една жена, пресичаща до нас. Та, за всичко си е реалност, колкото и жестока да е тя. Тъжно е, че сами я правим такава.....

# 36
  • Мнения: 2 427
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

не ни е порастнала работата в чужбината, просто сме видели какво е култура по пътищата - от страна на пешаходци и от страна на шофери.  Клипчетата изобщо не мисля , че са събрани тенденциозно, а това и в момента е реалност. Пример, сега можеше и да не пиша тук - вчера се прибираме с количката и бебето от парка Займов, един културен  Simple Smile шофьор ни даде път, на пешаходна пътека, означена и със знак, слизаме на платното, и друг шофьор, млад , необуздан левент, с мухи в главата, изпреварва сприалия шофьор  с бясна скорост, и з амалко да мине през нас и една жена, пресичаща до нас. Та, за всичко си е реалност, колкото и жестока да е тя. Тъжно е, че сами я правим такава.....

Ооооооооо,ааааааааааааа,на мен с количката в Бг никой не ми спираше на пешеходна пътека Laughing.
Спомням си преди време майките в Майчинкия се оплакваха от това че в СФ няма свободни тротоари ,където да се движат с количките.Всичко окупирано от паркирани МПС-та Thinking.

# 37
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Тук е мястото да си зададем въпроса:На нас ли ни порастна работата в чужбина или ситуацията се е влошила напоследък Laughing?Щото си спомням че преди не ме е било чак толкова страх да пътувам из българските друмища. Laughing

не ни е порастнала работата в чужбината, просто сме видели какво е култура по пътищата - от страна на пешаходци и от страна на шофери.  Клипчетата изобщо не мисля , че са събрани тенденциозно, а това и в момента е реалност. Пример, сега можеше и да не пиша тук - вчера се прибираме с количката и бебето от парка Займов, един културен  Simple Smile шофьор ни даде път, на пешаходна пътека, означена и със знак, слизаме на платното, и друг шофьор, млад , необуздан левент, с мухи в главата, изпреварва сприалия шофьор  с бясна скорост, и з амалко да мине през нас и една жена, пресичаща до нас. Та, за всичко си е реалност, колкото и жестока да е тя. Тъжно е, че сами я правим такава.....

Ооооооооо,ааааааааааааа,на мен с количката в Бг никой не ми спираше на пешеходна пътека Laughing.
Спомням си преди време майките в Майчинкия се оплакваха от това че в СФ няма свободни тротоари ,където да се движат с количките.Всичко окупирано от паркирани МПС-та Thinking.

е, свободните места по тротоарите не са само бг проблем. помня, 4е с първата ми дъЩеря (бях млада и неудържима Laughing), така се бях нервирала в един момент, 4е си бях напе4атала листовки с детска коли4ка и инвалиден стол и написано неЩо от сорта "заради теб се наложи да рискувам живота си, минавайки по улицата" и редовно ги слагах по 4иста4ките на колите.

по темата : надявам се да не ми се налага да карам в София. имам 4увството, 4е 4аст от курса за вземане на книжка се състои в обу4ение "как да стана идиот". нямам друго обяснение на факта, 4е инак уж нормални и интелигентни хора, седнали зад волана, се превръЩат в нагли и прости елементи, потенциални убийци.

# 38
  • Мнения: 1 909
И на мен около това ми се върти мисълта - за психиката на българските шофиори. Адски агресивно и изнервено племе #Cussing out

Една голяма част, разбирам ги напълно, са изнервени, защото карат стари коли, от които всеки момент може да се очаква някаква изненада; всички са бесни заради разбитите пътища и ужасното движение (ама пък точно заради това уж трябва да са по-внимателни newsm78 ), други си имат други проблеми. От опит знам и колко е гадно да караш на втора почти из  цяла София и да дишаш ауспусите на всички наоколо. Сигурно и от отровите психиката се променя Thinking 

Кой знае защо обаче всички си избиват комплексите и проблемите на пътя, върху нещастните пешеходци и върху колегите си-шофиори.  #Crazy

# 39
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
И на мен около това ми се върти мисълта - за психиката на българските шофиори. Адски агресивно и изнервено племе #Cussing out

Една голяма част, разбирам ги напълно, са изнервени, защото карат стари коли, от които всеки момент може да се очаква някаква изненада; всички са бесни заради разбитите пътища и ужасното движение (ама пък точно заради това уж трябва да са по-внимателни newsm78 ), други си имат други проблеми. От опит знам и колко е гадно да караш на втора почти из  цяла София и да дишаш ауспусите на всички наоколо. Сигурно и от отровите психиката се променя Thinking 

Кой знае защо обаче всички си избиват комплексите и проблемите на пътя, върху нещастните пешеходци и върху колегите си-шофиори.  #Crazy

на мен ми се струва, 4е има бая нови, или поне, не толкова стари автомобили. и 4е колкото по_нова и по_скъпа е колата, толкова по_голям идиот е Шофьорът  Thinking

# 40
  • Мнения: 1 909
Това ми са впечатленията от едно време (преди.... хммм, 7-8 години)
Сега сигурно е различно (ама улиците май не са в по-добро състояние), интересно ще е да се направи пси-портрет и на днешните шофиорчета, да се види отде тези нерви и агресия и що не ходят да си ги избият във фитнеса, например  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 11 315
В момента съм в София. Според приятелите ми в момента е спокойно, защото е почивен сезон, а аз съм на нокти на всеки 5 метра.
Улиците са в безобразно състояние, инфраструктурата като цяло не е пригодена за потока коли. Бих казала, че тук са най-добрите шофьори, защото трябва да си малко луд, за да караш тук и да оцелееш. Най-големи проблеми създават провинциалните шофьори несвикнали на такъв трафик.

# 42
  • Мнения: 2 427
В момента съм в София. Според приятелите ми в момента е спокойно, защото е почивен сезон, а аз съм на нокти на всеки 5 метра.
Улиците са в безобразно състояние, инфраструктурата като цяло не е пригодена за потока коли. Бих казала, че тук са най-добрите шофьори, защото трябва да си малко луд, за да караш тук и да оцелееш. Най-големи проблеми създават провинциалните шофьори несвикнали на такъв трафик.

Мах,трафика е едно,анархията съвсем друго!Повечето чужденци,които вдигат ръце и отказват да шофират са свикнали на много по-големи натоварвания по улиците!
Може би Чумби е права за газовете.Такова обгазяване е в СФ специално че трови половин България.
Феям,да има нови коли напоследък,ама обшия фон какъв е,а?А? Laughing

# 43
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
В момента съм в София. Според приятелите ми в момента е спокойно, защото е почивен сезон, а аз съм на нокти на всеки 5 метра.
Улиците са в безобразно състояние, инфраструктурата като цяло не е пригодена за потока коли. Бих казала, че тук са най-добрите шофьори, защото трябва да си малко луд, за да караш тук и да оцелееш. Най-големи проблеми създават провинциалните шофьори несвикнали на такъв трафик.

Мах,трафика е едно,анархията съвсем друго!Повечето чужденци,които вдигат ръце и отказват да шофират са свикнали на много по-големи натоварвания по улиците!
Може би Чумби е права за газовете.Такова обгазяване е в СФ специално че трови половин България.
Феям,да има нови коли напоследък,ама обшия фон какъв е,а?А? Laughing

Владе, ти знаеШ, никога не съм крила какво мисля за "обЩия фон". с нетърпение 4акам завръЩането на една форумска мама, която е смятана за по_умерена от мен и която ми пусна 2 смс за дереджето в Бг, напълно покриваЩи се с моите отрицателни наблЮдения  Laughing
та, няма да се възползвам от разреШението и да я цитирам... Ше 4акам  Twisted Evil... ако иска да сподели като се върне  Wink

# 44
  • Мнения: 380
Аз съм в София в момента и за съжаление не виждам подобрение в поведението на шофьорите. Карат бързо,рядко виждам някой да ползва мигач...На някои кръстовища е такава паника, но причината е в липса на светофари. На магистралата за Пловдив си карат със 160-180 км в час, включват си антирадарите и намаляват като има полицаи. Доста младежи си купуват книжките(според думите на приятел който е полицай)...
Съжалявам ако звуча негативно, но това е което виждам тук по пътищата.
Дано се оправят нещата за в бъдеще Peace.

Общи условия

Активация на акаунт