Не мога да панирам кашкавал

  • 2 418
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Благодаря ви за съветите. Всичко изброено съм спазвала винаги, освен това, че се завършва с яйце задължително  Thinking
Ъхъм, толкова ми е акълът значи  ooooh! Ще пробвам другата седмица и ще ви съобщя резултатите. Е, и ще почерпя, че вече ви обещах  Hug

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 Тарталета и аз нивгаш не съм могла да го панирам тоз кашкавал. Правя това, което Блонди казва и Пипинка допълва.
Но паниран кашкавал като Моренка не мога  Tired
Ставаме 2. Не се сърди  Hug

# 17
  • Мнения: 500

А има и друг вариант за панировка - 2 разбити яйца , малко бира и брашно . Всичко се разбърква до гъстичка смес , топиш кашкавалчетата и пържиш . Става малко като смес за бухтички  Laughing и също е много хубаво .

И аз така,но и на мен ми се е случвало да се разтече,но зависи от кашкавала.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
А има и друг вариант за панировка - 2 разбити яйца , малко бира и брашно . Всичко се разбърква до гъстичка смес , топиш кашкавалчетата и пържиш . Става малко като смес за бухтички  Laughing и също е много хубаво .

Да, това е точно патафри, става супер, става и за банани, за риба, за сирена, за морски, много е вкусно. Фен съм  Simple Smile Доколкото знам обаче е добре да се сложи само белтъка, който преди  това да се разбие на твърд сняг със сол. И после няма грешка  Hug

Слагат се и жълтъците, но те се разбиват отделно с бирата. Аз я правя по следната рецепта: разбивам 2 белтъка на твърд сняг. Отделно разбивам двата жълтъка с 1 ч.ч. бира и брашно, колкото да се получи гъста каша - като за кекс - може и съвсем малко по-гъста. Слагам сол и черен пипер, понякога и малко червен пипер за по-златист цвят на панировката. Накрая прибавям и разбитите белтъци, но вече не разбивам с миксера, а с лъжица и разбърквам съвсем леко, за да не спаднат белтъците. И понеже никога не мога да преценя какво количество продукти ще мога да панирам с тази смес, изсипвам вътре в нея всичките продукти /парчета кашкавал, сирене, рибни филенца, рулца от раци, печени чушки/ и след това гребвам с една голяма лъжица парче, примерно кашкавал, заедно с кашата и така се разпределя равномерно за цялото количество продукти за паниране. Кашкавала предварително е натопен първо в студена вода и след това в брашно и така го изсипвам в панировъчната смес.

# 19
  • Мнения: 2 161
Леко глупав въпрос-щом трябва да се пържи на силен огън,може ли това да стане във фритюрник?

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ставаме 2. Не се сърди  Hug

Мооооля те, за какво да се сърдя. Яд ме е на мене ми  Laughing Ама щом не съм сама, ще бъда по- благосклонна към неможенето си  Crazy
 Hug

Леко глупав въпрос-щом трябва да се пържи на силен огън,може ли това да стане във фритюрник?

Не може да не може сигурно  newsm78 Ама сякаш не ми се рискува с два литра олио  Whistling Ами ако пак ми се разтече?! Tired

# 21
  • Мнения: 1 698
Аз вчера доста успешно панирах кашкавал. Не беше дори много твърд. Топнах парченцата за кратко в много студена вода, после в царевично брашно. Накрая в смес от яйце, бира и царевично брашно. Станаха много хубави.
Ще ви ги покажа след мъничко, да кача снимката. Wink

http://mimesg.multiply.com/photos/photo/21/11

Ето я, не ми се занимаваше да правя хапки, че и време нямах. Sunglasses  Пържих  ги в тиган със сгорещено олио.

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 13:54 от mimes

# 22
  • Мнения: 6 029

Леко глупав въпрос-щом трябва да се пържи на силен огън,може ли това да стане във фритюрник?

Не може да не може сигурно  newsm78 Ама сякаш не ми се рискува с два литра олио  Whistling Ами ако пак ми се разтече?! Tired

леле представяш ли си мазалото....

аз вчера панирах един кашкавал... нищо не се разтече... за втори път правя такова нещо е нямам фалове.. много малко го държах в тигана.. може би ако дълго го държиш... затова се разтича.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Не, не го държа никак дълго  Tired Колкото панировката да придобие лек загар  Flutter

# 24
  • Мнения: 6 029
ми не си го обяснявам:) освен да те викна в нас на "пробно пържене" Mr. Green

# 25
  • Мнения: 460
нарязваш кашкавалана ,след това го овалваш в галета .слагаш го за 1 час/например,а може и по-малко/ във хладилника и после го вадиш и започваш стандартната процедура! Peaceуспех!!

# 26
  • Мнения: 6 029
нарязваш кашкавалана ,след това го овалваш в галета .слагаш го за 1 час/например,а може и по-малко/ във хладилника и после го вадиш и започваш стандартната процедура! Peaceуспех!!

ми аз не правих нищо подобно.... и стана перфектно.

# 27
  • Мнения: 460
нарязваш кашкавалана ,след това го овалваш в галета .слагаш го за 1 час/например,а може и по-малко/ във хладилника и после го вадиш и започваш стандартната процедура! Peaceуспех!!

ми аз не правих нищо подобно.... и стана перфектно.
е,ми всеки си е хванал някакъв метод и си го ползва,така че не могат нещата де са еднакви! Grinning

# 28
  • Мнения: 3 211
аз пък си купувам готов замразен, само го топя в разбито яйце и пържа в сгорещено олио, но после намалям на бавен огън иначе прегаря отвън, а вътре е замръзнало

# 29
  • Мнения: 834
Мисля, че мазнината ти е много, просто пробвай с по -малко мазнина.

Общи условия

Активация на акаунт