Чия е инициативата при бебеправенето?

  • 3 063
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 165
И аз да се включа. Не сме говорили много. Решихме, че искаме дете и аз си следях овулацията (цикълът ми беше редовен). Директно си го уведомявах кога е подходящия ден, като не съм му отказвала близост, ако не е бил ДЕНЯТ. Както ти е казала Nigella - това, което си преживяла е повече от нормално (учила съм малко тия неща и даже много често се случва, като повечето хора не го забелязват.) Ако всички оплодени яйцеклетки ставаха деца, населението щеше е много по-многобройно. Изчаквах поне 10 дена закъснение, за да направя тест. Точно, за да не се разочаровам. Имехме и неуспешен опит - падна един ембрион (втори лунарен месец) месец и половина преди успешната бременност. Не ми сложиха карантинен период, така че продължихме веднага с опитите. Детенцето го направихме, когато приятелят ми не беше добре, но помърморих, че изтърваме овулация него ден и човека се стегна. Мисля, че ако много говориш за бебеправене и само за това, мъжете се изнервят (може и да ги е страх нещо, знам ли). Просто бъди активна в такива дни като преди това се разберете дали искате наистина дете.
Успех. Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 1 946
Благодаря ви много, момичета, за съветите и подкрепата! Какво ли щях да правя, ако го нямаше форумчето?!  newsm78

Още съм му малко ядосана, но сякаш вече ми минава.. Не, всъщност най-много ме вбеси това, че половин час по-късно той се държеше сякаш нищо не е станало, съвсем нищо.. Наистина ли не обръща внимание на нещата, които казва? За пръв път, откакто сме заедно се чувствам наранена от думите му.

Колкото до женитбата, Славундер, за мен това е без значение.. но докато още си мислехме, че съм бременна и ще си имаме детенце, той беше доста настоятелен в това. (А и аз нямах нищо против.  Joy) Но откакто загубихме оплодената яйцеклетка, ембрион или каквото е било.. не сме повдигали въпроса.. За мен това е нещо на втори план. Като загубих бременността си, още повече ми се прииска бебе.. и не мога да спра да мисля за това.  Предполагам това е и причината той да се изнервя.. че изведнъж загубих желание за нещата, които преди ми харесваха..

Не знам кога ще се реша да поговорим. Днес определено още не съм напълно излекувана от вчера..  Confused

# 32
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Ще се включа и аз със скромното си мнение.Мога да кажа че след година и няколко месеца неуспешни опити почти съм вдигнала ръце вече, просто се нося по течението и ако стане.Приятеля ми постоянно се натъжава че не стане и пита "Кога ще стане?Защо не става?Много искам бебче" и т.н. От което аз още повече се вманиачавам в темата за бебешок и направо мира не си намирам.В началото инициативата дойде от мен, той все му било рано, не бил готов ( а е с 10 год по-голям от мен), но след време реши че момента е дошъл и сега много дава зор.Хубавото в случая, е че секса го правим за удоволствие когато искаме и когато можем, не го правим по график, нямам и намерение да го правя така - по задължение:)
Това е от мен  Wink

# 33
    Разбира се че е на таткото. Laughing Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен. Simple Smile
при нас инициативата е от двете страни,но повече моя.
Забелязах че сутрин съпругът ми е по-активен от мен,а аз вечер.Та сега се сещам за една стара приказка "краставиците се берат рано сутрин докато са още свежи и твърди". Wink  Joy
Така че може и вие да опитате да бебеправите сутрин,когато сте си отпочинали и двамата. Grinning

УСПЕХ  Hug

# 35
  • София
  • Мнения: 2 104
Инициативата за бебеправенето определено си е моя. Уморен,не уморен- яйцеклетката може да се излови само в един-два дни. Аз следя тялото си и когато получа сигналите от него, атакувам. Много беше смешно последния месец,защото всичко ми се обърка и 10-ина дни преди  реалното ову всеки ден му казвах "Май днес е деня". Съпротива до сега не съм срещнала. Този секс по график много ме изнервя, обаче това е единствения начин да се получи нещо.
 А знаеш ли, той мъжа ти едва ли знае кога точно настъпва овулацията. Може да си мисли,че става ей така-стреляш и готово. Ако ти е много неудобно,просто когато усетиш, че идва момента-измисли нещо,изкуши го- има си женски хитринки. Може да не му казваш,че правите бебе. Ако известно време не се получи- тогава поговори с него,обясни му за овулацията и за фертилните дни. За да стане бебе не е необходимо всеки ден да правите секс, а да го правите в точния момент.


Да бе, всички бебета така са направени Stop
Не е правилния подход да си обременяваш мозъка само с фертилни дни и овулации. Води до вманиачаване.
Това си е мое мнение, разбира се.

# 36
  • Мнения: 2 422
Разговора е неизбежен Naughty как така ще ти вика за нищо. Twisted Evil
Мъжете са от странна порода. Shocked хем го искат хем ?????????? не знаят кво искат #2gunfire

# 37
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Разговора е неизбежен Naughty как така ще ти вика за нищо. Twisted Evil
Мъжете са от странна порода. Shocked хем го искат хем ?????????? не знаят кво искат #2gunfire
Подкрепям. Защо казват,че искат а после все едно нищо не са казали  newsm78
Моя случай пък е обратния, не спира само за това да мисли милия и само ми вика да ходя по лекари да видя що не става.То пък и това не е по-добрия вариант.Абе няма оправия.Не може да разбере,че няма как с щракане на пръсти да стане  #Crazy

# 38
  • Мнения: 410
neka ti dam moeto mnenie-ne mu kazvai koga sa dnite a raboti po vaprosa.az imah problem s moya maj-mnogo iska bebe ama kato mu kaja''sega e vremeto'' i toi se chuvstva kato izpolzvan,che go iskam samo za tia dni.......neznam,no veche si malcha i samo az si znam koga sa dnite

# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
Саксофон, моят съвет е да го държиш малко в неведение относно овулации и т.н. Мъжете просто се спичат.  Thinking Опитвай се да го съблазняваш в подходящите дни и не се пазете. Аз съм решила да действам по начина, по който те съветвам. Ние още не сме почнали опитите, но живот и здраве и това ще стане съвсем скоро.
Не се вманиачавай.
УСПЕХ!    bouquet

# 40
  • Мнения: 22 436
Ако наистина искате дете, 2пъти в месеца ми се струват определено малко.
Не че не е възможно и от 1път да забременееш, но то трябват някакви безумни изчисления.
Опитай се да стимулираш приятелят си по някакъв начин и да правите по-често секс. Така ще има по-бърз резултат поне според мен.

# 41
  • Мнения: 304
Ами при нас мъж ми каза - давай да правим бебе (аз отдавна чакам тая реплика) и от там нататък инициативата е моя. Той не знае нито кога ми е овулацията нито кога трябва да ми дойде... според него в началото на месеца винаги съм в цикъл и толкова. Аз си следя нещата, аз си се умилквам като е време за секс, пък той не отказва. Но и ние все пак от скоро опитваме, де. По едно време се усети, че май креватната гимнастика е по-начесто от обикновено и почна да се подхилква леко изнервено, ама не съм го оставяла да се отдава на тези настроения а и не е попречило на нежните занимания.
Работата е за двама, ама от жената според мен зависи да си следи тялото и да дава да се разбере кога трябва да се действа.

# 42
  • Мнения: 1 209
При нас инициативата е и на двамата!!!... Praynig

# 43
  • Мнения: 3 294
и при нас е така  newsm17

# 44
  • Мнения: 130
Инициативата беше моя. Мъжете (с малки изключения) са наистина много странни в отношението деца. Наистина не трябва да му казваш за ову... дните Naughty Би било хубаво да го съблазняваш честичко и да го убедиш да се празни вътре- пък каквото стане.

Общи условия

Активация на акаунт