Малката правда, голямата правда, природата и правата на човека

  • 3 270
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 070
Някъде из тези 12 страници може би съм си написала мнението.   Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156280.0

Защото ти питаш според мен именно за собственици на такива земи... То е ясно, че ако имам земя в резервата Боатин да речем едва ли ще мога да я продам...

По-резюмирано - може би нещо такова ще  е, Лени го е написала:

Ами за мен, с ръка на сърцето и честна пионерска мога да кажа:
ще настоявам да бъда включена във  всякаква инициатива, която прави земята ми спешъл.
защо? защото попадайки в такива статути цената на земята се покачва, а не пада.
после, според възможностите искам да имам по-специален тип бизнес - спокоен, луксозен, био-ориентиран.
с ограничен достъп.
ясно ми е, че това е бъдещето, курорти тип Китен умират, хората масово ходят в Гърция, Турция за да търсят повече прайвъси и по-малко чалга.Виждам го малко тип Хавай. Вървиш километри и не виждаш никой. няколко стари робски вили са направени хотел и тва е.

Харесва ми идеята да правя интересни неща. Интересно ми е , да показвам на децата си какво съм направила от земята си, как печеля,  да се гордеят с мен, да са спешъл,  а не .. " Ето, яхтата на баба, тази вечер съм ви поканила Десислава да ви попее, а утре ще ви заведа да си изберете нови телефони".

В общи линии ми е по-важно как печеля пари , а не колко пари печеля. Искам децата ми да се гордеят с мен. Горе долу такива мисли имам по темата ти , Борко.



Освен това съм много запозната с т.н. алтернативен туризъм - селски, етно, еко, какъвто го наречеш и според зависи - от това също се печелят пари, т.н. устойчиво развитие, при което хората и природата не си пречат... Ако имаш акъл разбира се.

Прекалено черно-бели си ги представил нещата .  Peace


# 16
  • Мнения: 2 759
Интересно ми какво ще направите, ако някой реши че половината от вашият хол или вашият дом е жизнено важен за дадена кауза?
                     Никой не ми иска хола. Обаче ми 'искат' тока, водата, колата и хиляда други работи, които предвид обстоятелствата реших да давам. Да ги давам сега, за да не ги вземат насилствено от децата ми утре. Можеш да прецакаш безнаказано много хора, но природата - абсурд Naughty.

# 17
  • Мнения: X
"Вие ако бяхте на мястото на собствениците как щяхте да постъпите. Ама честно с ръка на сърцето. Щяхте ли да гледате собствените си интереси или да мислите преди всичко да интересите на обществото като цяло. Помислете върху това и след това нападайте хора като Byrne които защитават своите интереси."
Не е така. Не винаги частните интереси, се покриват с обществените интереси. Именно затова има държава, която да регулира и съобрази интересите на отделния индивид с интересите на общността. Друг въпрос е, че в нашата страна всичко е относително, а в регулацията на дължавата се прилага двойствен стандарт.

# 18
  • Мнения: 459
Първо, в ПП Странджа не можеш за въртиш луксозен бизнес. Можеш да въртиш такъв в населено място, не в нивите, защото по принцип си е забранено, има статут на парк.

Второ, алтернативния туризъм не е достатъчно развит, за да печели цялото Черноморие. А и няма държава, при която цялата крайбрена ивица да е поз строга защита и развива алтернативен туризъм.
Селския туризъм представялва еднофамилна къща тип малко семейно хотелче в населено място, околко 5 лв на вечер.

До Лени и Дещовиди. Защо не направите общ бизнес, купете едно малко парцелче в Странджа /и без това е евтино/ и печелете. Махнете се от мръсната София и елате сред природата.

# 19
  • Мнения: 84
Имам 22 дка земи в Странджа. 15 - гори и 7 ниви. Опитвам се да ги продам от години, в редките случаи в които някой се е заинтересувал цената е около 100 лв. на дк, така че няма смисъл да ги продавам. 90% от земите в Странджа са такива - достъп имаш само с хеликоптер или при сухо време - с джип. Малкото пътища които има с в окаяно състояние. Терените с излаз на море са много много малко.
Проблемът с изваждането от Натура е, че така ще отпаднат държавните субсидии за собствениците. Които иначе биха били единствената далавера от тези земи.
И на въпроса - да, ако някой иска да ме купи земите - ще ги продам. Ако бяха до морето - да съм ги продала отдавна.
Това не значи, че не се ужасявам от това, в което се е превърнало Черноморието.

Напълно съм съгласна с идеите за селски туризъм, само че аз няма да се хвана с тази работа. Иначе да, с най голямо удоволствие бих си продала/предоставила земите именно за това.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 "Римската баня" гледали ли сте, чели ли сте  ?

# 21
  • Мнения: 2 759
                    Аз не съм. Линк или поне заглавието в оригинал?

# 22
  • Мнения: 4 841
Линк или поне заглавието в оригинал?

"Римска баня" е заглавието в оригинал
 Joy Joy Joy

Ето ти малко обобщено инфо:
Пиесата Римска баня е написана през 1974 и още тогава става една от най-обичаните творби на писателя Станислав Стратиев. 32 години след поставянето й за първи път в Сатиричния театър, изпълнената с абсурдни ситуации комедия ще бъде показана на същата сцена от режисьора Светослав Пеев. Пиесата представя фантастичните перипетии в дома на обикновен човек. Когато се връща от почивка, собственикът Иван Антонов заварва в хола си суматоха. В негово отсъствие, при ремонта на жилището му, съвсем случайно е открита добре запазена римска баня от времето на Помпилиан. Но това уникално откритие донася на Антонов повече неприятности, отколкото облаги. В дома му най-безцеремонно се настанява доцент по археология, който смята, че е направил откритието на живота си, а някакъв ”изкуствовед”-износител предлага изгодна сделка за пласирането на римската баня зад граница. Накрая се появяват адвокат, който иска да продаде апартамента с римски басейн на заможен клиент, и спасител, който ежедневно ”спасява” собственика. Ако никога не сте гледали едно от представленията с най-дълъг живот в репертоара на Сатирата, ето ви добър случай да го направите.
* * *

# 23
  • Мнения: X
                    Аз не съм. Линк или поне заглавието в оригинал?
Заглавието е в оригинал.  Wink

# 24
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ето какво намерих :

http://slovo.bg/satirata/titles/rimska.htm

Задължително го гледай, пиесата е страхотна. Аз съм я гледала като телевизионен театър, сниман доста отдавна . Смешно е, но и трагично ... няма промяна

# 25
  • Мнения: 2 759
                      Ъ! Мерси   bouquet!

# 26
  • Мнения: 698
трябва да има такъв механизъм, който да удовлетвори и двата интереса - тогава и хората ще са доволни, и паркът ще се поддържа, защото да, имаме красива природа, обаче само с ограждането и забраните тя не може да се запази.

 Peace  202uu

# 27
  • Мнения: 804
браво. много хубава теория. сигурно и внуците ти така ще смятат. всички са маскари, а дедовото си е дедово.
от 2 г. това е  втория път в който искрено се радвам, че не живея в тази страна с тези хора, които мислят по този начин.
не се заяждам, просто получих това, на което англичаните казват инсайт. благодаря ти, бабче.
И аз не се заяждам, още повече, че много пъти с теб сме били на едно мнение. Ти явно не си прочела добре поста ми, а и от километри ежедневните проблеми на хората изглеждат малко по-иначе. Как например си представяш един човек, който живее в откъснато от бога село, няма пари децата си да храни, а камо ли инвестиции да прави, да се хване и да прави бизнес по твоите критерии. Ами той човекът естествено ще предпочете да продаде земята, която не го храни на колкото може по-добра цена и ще си потърси щастието другаде.
Само за протокола - аз земи никога не съм имала, защото семейството ми няколко поколения назад са градски хора с градски имоти, от които голяма част са преминали в ръцете на радетелите на "голямата правда"; при нас се казва дядо, а не дедо - значи моите внуци ще казват "дядовото си е дядово".
Искрено се надявам да осъществиш мечтите си за страхотен бизнес, който отговаря на твоята същност и разбирания, само с "яхтата на баба ми" ще е малко трудно, но какво пък може и баба с яхта да се появи. Дано децата и внуците ти да се гордеят с това, което постигнеш в обетованата английска земя при широко-скроените англичани, далеч от родната ни простотия и тъпите ни мисли.

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Отивам с Лени и ДеЩоВиди. Laughing

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, но само от идеали не се живее. Трябва да има смислени закони, които да накарат хората да опазват природата и да имат и финансова изгода от това . Трябва стратегия за развитие на България . Какъв точно тип туризъм ще развиваме. Дали ще е свързан с големи скъпи хотели или малки спокойни китни хотелчета в планината и на брега, дали ще е свързан с хазарт и проституция или с лов, риболов...Трябва  да има виждане по въпроса и политическа  стратегия за развитие на държавата . Защото май не може всичко на куп

Общи условия

Активация на акаунт