за ученето на "чужд" език и децата ни

  • 1 960
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
А Ще могат ли децата постоянно да практикуват научените еzици, zа да не ги zабравят после? За двата еzика в къЩи ясно, а другите?
А и с толкова учене Ще им остава ли време zа игра? Не е лоШо и някакъв спорт да се zанимават...

забрави за пианото/цигулка  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 909
Ами балета? Mr. Green

Нищо им няма - на тази възраст, с колкото повече неща се занимават, толкова по-добре, стига да е организирано във формата на игра и да се забавляват, като едновременно с това и научават нещо.

Ако имат наоколо деца, говорещи езиците (както при нас има много с испански и италиански, например), по-скоро даже ще е от полза.

# 17
  • Мнения: 3 461
А Ще могат ли децата постоянно да практикуват научените еzици, zа да не ги zабравят после? За двата еzика в къЩи ясно, а другите?
А и с толкова учене Ще им остава ли време zа игра? Не е лоШо и някакъв спорт да се zанимават...

забрави за пианото/цигулка  Mr. Green

Как забравих за пианото doh За годините, може би си права, че са малки, но на тази възраст са като попивателни. Всичко е под формата на игра и му е много забавно, даже сега през ваканцията ме пита, защо няма френски.

# 18
  • Мнения: 3 804
А Ще могат ли децата постоянно да практикуват научените еzици, zа да не ги zабравят после? За двата еzика в къЩи ясно, а другите?
А и с толкова учене Ще им остава ли време zа игра? Не е лоШо и някакъв спорт да се zанимават...

не ,използват ги в интернет в различни детски сайтове и игри

# 19
  • Мнения: 3 367
много благодаря на всички които се включиха..
говоря за 1/седмица к по никой на4ин няма да ги лиши от игра,струва ми се малко недостатъчно от гледна точка на езико-усвояване дори(един от против аргументите ми)..ходи и на плуване 1/седмица и толкоз..пак остават 5 следобеда дето подлудваме местната книжарница и библиотека..
3 ми се струва малко да си седи на д..то(втори от против аргументите ми),ина4е ифо поема..казаха е може да се разхожда ако много и писне Laughing
*
бистраз.,според мен дете родено в определена страна няма шанс да не е "перфектно" в езика и,дори да си седи у дома с мама до у-ще възраст. На Ния произношението не мога да стигна никога,с предлозите грижа няма (аз още бъркам),а я гледа пакистанка по цял ден и у дома говорим бг..

Последна редакция: вт, 17 юли 2007, 14:31 от anette1104

# 20
аз като се замисля, освен ако нямат 4ужд език в детската градина, други варианти не виждам. свободно време за водене и взимане нямам. в квартала Ще нау4и някой арабски и испански диалект, може и малко китайски (не знам от коя китайска провинция)
някоя бейбиситърка е добра идея, ама тукаШните преподават най_ве4е бразилейро
ей не е лесно да си родител  smile3516

# 21
  • Мнения: 3 367
аз като се замисля, освен ако нямат 4ужд език в детската градина, други варианти не виждам. свободно време за водене и взимане нямам. в квартала Ще нау4и някой арабски и испански диалект, може и малко китайски (не знам от коя китайска провинция)
някоя бейбиситърка е добра идея, ама тукаШните преподават най_ве4е бразилейро
ей не е лесно да си родител  smile3516
е това е и моя проблем,търча като на състезание след работа и уикендите..тук  занимавки има много и всякакви,но все за седящи си у дома майки,по поне 1/седмица се карам с някой по темата(оня ден с една леля за танци,ма тя обеща да спретне неделна група)..иска ми се поне 3/седмица да не сме у дома следобед и да правим нещо "смислено",сега има басейн и е лесно,но зимата ми се разказва играта да съчинявам..
аз на език в у-ще и градина много не вярвам,може да е различно тук,но аз в бг забравих език вместо да науча..

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
аз като се замисля, освен ако нямат 4ужд език в детската градина, други варианти не виждам. свободно време за водене и взимане нямам. в квартала Ще нау4и някой арабски и испански диалект, може и малко китайски (не знам от коя китайска провинция)
някоя бейбиситърка е добра идея, ама тукаШните преподават най_ве4е бразилейро
ей не е лесно да си родител  smile3516

 и дори и да го намеря, би ограни4ило и без това ниЩожното време заедно  Rolling Eyes.
колкото в у4илиЩе, толкова. догодина, голямата, 2 месеца в Англия. по_догодина, във Франция. и после, ако има желание, може да мисля за възможности за у4ене на език на място, където този съответният език се говори.

# 23
  • Мнения: 1 783
аз като се замисля, освен ако нямат 4ужд език в детската градина, други варианти не виждам. свободно време за водене и взимане нямам. в квартала Ще нау4и някой арабски и испански диалект, може и малко китайски (не знам от коя китайска провинция)
някоя бейбиситърка е добра идея, ама тукаШните преподават най_ве4е бразилейро
ей не е лесно да си родител  smile3516
е това е и моя проблем,търча като на състезание след работа и уикендите..тук  занимавки има много и всякакви,но все за седящи си у дома майки,по поне 1/седмица се карам с някой по темата(оня ден с една леля за танци,ма тя обеща да спретне неделна група)..иска ми се поне 3/седмица да не сме у дома следобед и да правим нещо "смислено",сега има басейн и е лесно,но зимата ми се разказва играта да съчинявам..
аз на език в у-ще и градина много не вярвам,може да е различно тук,но аз в бг забравих език вместо да науча..
Ами сигурно е така, ти имаш повече опит с по-голямо дете. Аз не съм сигурна още как ще се развие Мартин, особено като се има предвид, че ще живеем в България следващите 2 години. Но четвърти език със сигурност не сме отписали. Баща му казва, че задължително трябвало да е китайски Simple Smile,

# 24
  • Мнения: 994
Моите засега са двуезични. Е, разбират малко испански, че дори и руски (гледат руски филми), но сериозно не са изучавали никакъв "чужд" език.  Не съм мислила да ги записвам на алианс, защото си  е губене на време (лично мнение).

Имам един познат от смесено семейство. Майка му е гъркиня, баща му американец. Като малък е имал френска бавачка. Така е научил френския - 2 годишен с бавачката, която му е говорила само на френски. В училище е научил и немски. А сега говори и български, защото се ожени за българка Simple Smile. Изключително му се отдават езиците. Има 2ма братя и 2 сестри.  Сестра му, която е 1 година по-малка и е закачила и тя от френската бавачка говори свободно френски, но другите деца, които са по-малки знаят само английски. Дори и гръцки не говорят за разлика от 2мата големи (майка им се уморила да ги учи).

Едни приятели тук също наеха френска бавачка за 2 годишното им - проговори френски. Сега са на вълна испански - има мексиканка за бавачка - пак само на испански.

Та този подход е по-удачен за мен (стига да можеш да си го позволиш финансово).

# 25
  • Мнения: 1 783

Та този подход е по-удачен за мен (стига да можеш да си го позволиш финансово).


това е най-важното, аз не бих могла, или поне така си мисля сега.

Общи условия

Активация на акаунт