Какво давате при червено гърло?

  • 89 617
  • 76
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 446
Здравейте!
Какво ви изписват при червено гърло на децата?
Вчера моите дигнаха Т и двамата, днес ги заведох при личната и тя видя, че им са червени гърлата и изписа Суметролим. Всеки път изписва Суметролим и вече се чудя не може ли с нещо по-леко да се разминат  newsm78

# 1
  • Мнения: 46 520
Нищо.
Само веднъж изписа някакво спрейче за пръскане, но не го намерихме и не давах нищо.

# 2
  • Мнения: 2 082
лайка,сок от лимон,мед и от време на време пръскам с биопарокс.в неделя вечерта ми вдигна Т,вчера имаше,днес не е вдигала,но се оплаква ,че я боли гърлото.засега с това се лекуваме...ако намериш гранофурин,може да ги намажеш

# 3
Последния път не исках да давам АБ и се оправи с Тантум верде и температуропонижаващи само.

# 4
  • Мнения: 14 133
Нищо, ако е не е съпроводено с кашлица.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 546
Не разбрах колко са големи децата. на нас добре ни понася Тантум верде и...грануфорин. Peace

# 6
  • Мнения: 24 467
Ако е само зачервено гърлото нищо не давам. Ако е налице и температура- зависи- колко е висока и от колко време се поддържа. По принцип започвам лечение, ако три дни поред поддържа такава над 38,5- 39 градуса. Задължително правя бактериална проба /гърлен секрет/ преди да започна да давам АБ.

# 7
  • Мнения: 3 116
Ами ако няма температура Витамин Ц, лимон, мед и хранителни добавки (Колактив и ЗЕ). Aко има температура над 38 градуса включвам температуропонижаващи.

Ако обаче има температура повече от 3 дни, ходим на лекар Wink

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Обикновено нищо. Но често пък стигаме до АБ- няколко дни поддържа много висока Т, започва кашлица, възпаляват се ушите...

# 9
  • София
  • Мнения: 13 206
Пръскам Тантум верде. Моята дъщеря има кофти сливици. Започне ли да й гъгне гласа ми е ясна работата. Почвам да пръскам спрея и чакам. Ако се оправи, оправи.. ако не... прави си ангината

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 446
Почти на 2 години са.
Ами единият вчера сутринта и до обяд дигаше до 38градуса  и това беше. Сега няма. А другия снощи дигна 39 и нещо, днес има пак, но не чак толкова висока.
Смятам да изчакам с даването на Суметролим. Ще пръскам с Тантум верде и ще давам лимони, мед, чайчета и т.н.

# 11
  • Мнения: 5 228
При зачервено гърло давам Фитолор - това е екстракт от ружа, много помага на дъщеря ми.

# 12
  • Мнения: 1 178
Честичко гъргарка със сребърна вода и паралелно накапване в нослето и пиенеnewsm10

# 13
  • Мнения: 2 070
давам фитолор много помага,аз дори се изненадах.ние 4ести4ко имама за4ервено гърло но не сме пили АБзаради това педито казва из4акваме 3 дни и ако се наложи тогава засега се разминаваме.последно сму4ихме и ефизол през 3 4аса и панадол за температура.

# 14
  • столицата
  • Мнения: 3 797
ние сме по-големи, но напоследък цялото семейство предпочитаме исландски лишей- хапчета за смучене. Имат няколко вкуса, само ментовия не е подходящ за малки деца според предписанието. Но да не се задавите. Моята дъщеря ги харесва, защото са като бонбони , а и имат ефект

# 15
  • София
  • Мнения: 797
Ние последният път минахме само със смукане на ефизол и тантум лимон, но е на 3г. и половина.

# 16
  • Мнения: 1 976
Почти на 2 години са.
Ами единият вчера сутринта и до обяд дигаше до 38градуса  и това беше. Сега няма. А другия снощи дигна 39 и нещо, днес има пак, но не чак толкова висока.
Смятам да изчакам с даването на Суметролим. Ще пръскам с Тантум верде и ще давам лимони, мед, чайчета и т.н.
При толкова малки деца Тантум верде на спрей не е подходящ!!!!! Използва се Тантум верде за гаргара, като естесвено вие няма да го ползвате за това, а ще мажеш гърлата с марличка или можеш да капваш с капкомер директно в гърлото. Аз лично трудно се справям са тази процедура и разчитам най-вече на мед с лимон и мъъъничко сода.

# 17
  • Мнения: 2 070
Да ви кажа мами днес 4етох за тези ила4и дето препоръ4ваме за гърло.ми нарушавали естествената флора в устната кухина.така4е по умерено с тях .Ама то като си помисля пък АБ КАКВО ПРАВИ С ЦЕЛИЯ ОРГАНИЗЪМ  #2gunfireДА СА 4УДИ НА КВО ДА ВЯРВА 4ОВЕК

# 18
  • Мнения: 1 178
Да ви кажа мами днес 4етох за тези ила4и дето препоръ4ваме за гърло.ми нарушавали естествената флора в устната кухина.така4е по умерено с тях .Ама то като си помисля пък АБ КАКВО ПРАВИ С ЦЕЛИЯ ОРГАНИЗЪМ  #2gunfireДА СА 4УДИ НА КВО ДА ВЯРВА 4ОВЕК

Мдаа, за да нарушим "комфорта" на нежеланите гости - промяна на PH например . И гърлото вече не е чак толкова гостоприемен домакин  smile3521

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Почти на 2 години са.
Ами единият вчера сутринта и до обяд дигаше до 38градуса  и това беше. Сега няма. А другия снощи дигна 39 и нещо, днес има пак, но не чак толкова висока.
Смятам да изчакам с даването на Суметролим. Ще пръскам с Тантум верде и ще давам лимони, мед, чайчета и т.н.
При толкова малки деца Тантум верде на спрей не е подходящ!!!!! Използва се Тантум верде за гаргара, като естесвено вие няма да го ползвате за това, а ще мажеш гърлата с марличка или можеш да капваш с капкомер директно в гърлото. Аз лично трудно се справям са тази процедура и разчитам най-вече на мед с лимон и мъъъничко сода.

Само нещо искам да кажа по повод мазането на гърло с марличка!! МНОГО ВНИМАВАЙТЕ, МНОГО!!!! Сега ще ви кажа как се маже гърло с марличка, защото има огромна опаснот марлята да се изпусне и детето да се задуши. Особено малко дете, което не спира да мърда при тази процедура... Марличката хубаво се увива на пръста с бинт, все едно правите превръзка. После краят на бинта се връзва около китката. Така няма опасност да изпуснете марлята. Едно време майка ми ни мажеше гърлата с нишадър с един тампон памучен намотан на молив. Това не трябва да се прави. Това дето го написах ми го каза аптекарката ни, която като чу как възнамерявам да мажа на детето гърлото ми се накара едно хубаво и ми обясни как да го правя безопасно. Ако мажете с нещо, което може направо на пръста да се задържи - най-добре!

# 20
  • Oslo
  • Мнения: 659
Ползвам Биопарокс от 1-2 години и обикновено с него приключва всичко. Доволна съм много.

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 446
А Биопарокса става ли за 2годишни деца?
Иначе и на мен ми е помагал, когато ме е боляло гърлото.

# 22
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Само при зачервено гърло, без висока Т. над 38С и детето не е отпаднало, както правилно писаха повечето мами, нищо не се прави, но се държи "под око".
 Обичайно е при децата, сливиците като предна бойна линия и Лаборатория на Имунната система, лесно да се зачервяват. Това на първо четене означава че се водят "ариегардни бойни действия"

# 23
  • Мнения: 3 410
Аз пръскам с един спрей от алое, прополис и още няколко антисептични билки и ефекта е много добър - повече от три години си оставаме само дотам  - възпалението не слиза надолу.

# 24
  • Мнения: 4 806
ще си позволя да продължа с едно допълнително питане:
ако след 2 дни зачервено гърло се появи кашлица (суха) и сополки, какво се дава?
Температура засега няма.
Гърлото боли, особено при кашлицата.
Детето е жизнено, има апетит.

Забравих да упомена - в момента приема:
капки Арника Хил
Проспан сиропче
Вит Ц

# 25
  • Мнения: 948
Обикновено давам "Мукоплант" на д-р Тайс или "Хустагил".

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За Гърлото давам Ангин хил( хомеопатично). 3 пъти по едно хапче да се изсмучи, като 15 мин. преди и 15 мин. след това нищо не се приема.Ефектът е страхотен. Успешно се лекуват и ангини.За подсилване на имунната система -цитросепт.Също гаргара с капки цитросепт във вода е много ефикасно.

# 27
  • София
  • Мнения: 903
Тъй като при нас повечето болести започват със зачервено гърло вземам мерки веднага, за да не се усложнят нещата. Давам хомеопатични - Меркуриус и Пирогениум, редувам през 2 часа по 5 гранули от всяко. За смучене - Исла мус  ( но него го започнах като бяхме на 3, не знам дали твоите няма да се задавят, че са още малки). Преди това мажех гърлото с Хексорал, но Исла муса действа много по-бързо. Това е. Обикновено за 2-3 дни минава.
 Дори, когато има температура лечението е пак такова + температуропонижаващо средство.

П.П. Чувала съм ( не знам дали е вярно), че Суметролима е "детския бисептол" и имал доста странични ефекти - не бил особено подходящ за употреба. Нашата педиатърка ни го е изписвала само веднъж и то защото гърлото й беше страшно червено и от 3 дни имаше Т.

# 28
  • Мнения: 5 362
Обикновено давам Мукоплант на д-р Тайс,Ефизол,Вит.С.

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Обикновено давам Мукоплант на д-р Тайс,Ефизол,Вит.С.

От каква възраст е подходящ Ефизол? Струва ми се много малка за него  newsm78

# 30
  • Мнения: 2 070
проблема с ефизола е на й-ве4е да не се задави детенцето.акосму4ете други бонбонки без проблем зана4и и ефизол става.ние пробвахме за първи път на три годинки.

# 31
# 32
  • Мнения: 410
За гърлото само и аз пръскам Тантум верде, може би от както е на 2,5 г.
Ефизол смуче.

Сега сме така...
Исках да му взема,даже взех Тантум за смучене, но нашият е много труден на нови неща. просто казва не и до там.
А бонбони не смуче и не яде такива.
Така че нямам много избор.

Чай пием до пръсване иначе. Но когато боли гърлото зная, че не трябва да има мед.

С гранофурин майка ми (зъболекар) ни мажеше като малки.
Просто моя човек няма да ми даде да му бръкна в гърлото!

Суметролим и ние сме пили. Пак е по-добре от АБ.

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      При зачервено гърло, по препоръка на педиатърката, им давам през 4 часа по 5мл Панадол / но не повече от 4 пъти дневно/ за ден и половина + по ампулка вит.С на ден. Ако има подобрение оставаме само с вит.С още няколко дни и чайчета. Иначе продължаваме с Осцилококцинум 3 дозички през 6 часа + витамините. И ако за тези 3 дни не са се пооправили докторката им изписва Оспамокс.
     

# 34
  • София
  • Мнения: 676
Само за зачервено гръло, особено първите дни, не давам нищо. Ако нещата се усложнят, на големите пръскам Орофар или мажа с Пулмекс, а бебето мажа с Пулмекс Бейби, не давам нищо през устата.

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
За Гърлото давам Ангин хил( хомеопатично). 3 пъти по едно хапче да се изсмучи, като 15 мин. преди и 15 мин. след това нищо не се приема.Ефектът е страхотен. Успешно се лекуват и ангини.За подсилване на имунната система -цитросепт.Също гаргара с капки цитросепт във вода е много ефикасно.
Цитат
Тъй като при нас повечето болести започват със зачервено гърло вземам мерки веднага, за да не се усложнят нещата. Давам хомеопатични - Меркуриус и Пирогениум, редувам през 2 часа по 5 гранули от всяко.

 Самолечението, особено с комбинирани хомеопатични л-ва крие опасности!  Peace

# 36
хомеожен за гърлото - хомеопатично, действа безотказно

# 37
  • Мнения: 285
Тантум верде или Bioparox! Него го пръскам и в носа! Успех!   bouquet

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз давам чай от лайка и Цитросепт. Също и правя и фрешове.

# 39
  • Мнения: 119
Аз също! Peace

# 40
къде намирате сребърна вода и доволни ли сте от нея

# 41
  • Мнения: 1 149
За зачервено гърло много помага редуването на "Гранофорин"/приготвят го в аптеките/ и "Тантум верде--промивка за уста".Нашата педиатърка препоръчва с клечка за уши се мажат венците и езичето.Редуват се двете и още на другия ден ефектът е отличен Peace

# 42
  • Мнения: 595
Моето дете днес се съдра и посиня  от рев-не можаха да и вземат кръв от пръстчето-не даде Sad явно и студения въздух следтова си каза думата Cry и сега е със червено гърло и посменен глас.Четох ви и и взех биопарокс,вит.С и ефизол.Дано помогне,че в понеделник сме за пръв път на градина.

# 43
  • Мнения: 6 164
Енгистол - хомеопатично. И Тантум Верде.

# 44
  • Мнения: 753
тантум верде

# 45
  • Мнения: 189
аз давам нурофен и витамин це

# 46
  • Мнения: 1 178
къде намирате сребърна вода и доволни ли сте от нея
ИМа я в почти всяка аптека за около 2.80 лв. Доволна съм!  Mr. Green

# 47
  • София
  • Мнения: 5 074
Помага много и като се обтрие гърлото със сода бикарбонат. Няколко пъти дневно.

# 48
  • София
  • Мнения: 1 654
Мажем го с Коларгол, слагаме от капките и в нослето.

# 49
  • Мнения: 73
3 пьти на ден парацетамол  и ефизол 3дни и краи

# 50
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мажем го с Коларгол, слагаме от капките и в нослето.

Мажете червеното гърло с капките за нос Коларгол?! Това за сефте го чувам. Как става номерът? Никога не бих могла да намажа гърлото на детето с нещо  Stop

# 51
  • Сливен
  • Мнения: 894
 сиропче Фитолор Peace

# 52
  • Мнения: 872
Давам сироп "Фитолор", има и "Фитолор" за смучене, и от него,
"Тантум верде" за смучене,спрея сме го ползвали веднъж,
"Ефизол",
витамин С,
чайчета ...

# 53
  • Мнения: 337
Мами, я кажете на големи 20 + годишни магарета какво давате, че не съм мигнала, уж си мазах гърлото със сода, ама нищо. Този март пих 3 вида антибиотик, докато проклетника ми Джи пи не нацели правилния. Не ми се тъпче пак, черния дроб и бъбреците ми не са за един ден. Кажете, ако знаете нещо дето помага и на вас. С този гранофолин колко пъти се маже гърлото и въобще с хомеопатичните продукти как се дейста, че нещо не съм на ти с тия работи. newsm78

# 54
  • Мнения: 1 929
Мами, я кажете на големи 20 + годишни магарета какво давате, че не съм мигнала, уж си мазах гърлото със сода, ама нищо. Този март пих 3 вида антибиотик, докато проклетника ми Джи пи не нацели правилния. Не ми се тъпче пак, черния дроб и бъбреците ми не са за един ден. Кажете, ако знаете нещо дето помага и на вас. С този гранофолин колко пъти се маже гърлото и въобще с хомеопатичните продукти как се дейста, че нещо не съм на ти с тия работи. newsm78

тантум верде таблетки

# 55
  • Мнения: 274
Разтварям капсулката Коластра от продуктите на Аква Сорс и прахът да полепне по гърлото.Невероятен ефект има.

# 56
  • Мнения: 30
Аз също давам Енгистол само не знам дали е правилно,ако може  Мisty -видях,че и ти го ползваш да ми кажеш как го даваш.Благодаря!

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мами, я кажете на големи 20 + годишни магарета какво давате, че не съм мигнала, уж си мазах гърлото със сода, ама нищо. Този март пих 3 вида антибиотик, докато проклетника ми Джи пи не нацели правилния. Не ми се тъпче пак, черния дроб и бъбреците ми не са за един ден. Кажете, ако знаете нещо дето помага и на вас. С този гранофолин колко пъти се маже гърлото и въобще с хомеопатичните продукти как се дейста, че нещо не съм на ти с тия работи. newsm78
Прави си гаргара с цитросепт и  едновременно приемай и капки със сок.Има страхотен ефект поне при детето ми.

# 58
  • Мнения: 337
Мерси за съветите, аз никога не съм купувала цитросепт и дори от форума научих за него. В аптеката ми дадоха да прегледам листовката на лекарството. Направи ми впечатление, че той се използва за какво ли не. Може да споделите вие как го използвате и при какви ситуаций ви е помогнал. Blush

# 59
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
малкия от вчера е с червено гърло , вчера вечерта имаше 37,5, дадох му Тайлол Хот/половинка, защото е малък/, пръснах Биопарокс, давам и Мултисаностол и сироп за гърло Фитолор. ДНес няма температура, но след обяд му спадна гласа/ или по-скоро му е леко прегракнал/. Давам и есберитокс/още преди да се разболее/...
Чудех се кое е по-добро - Тантум Верде или Биопарокс? и може ли да се комбинира, като ги пръскам отделно, през няколко часа newsm78

# 60
  • Мнения: 5 178
Едното педи ми изписа Тантум Верде спрей, но другото веднага каза, че предизвиквал алергични реакции и не става за малкия...
За мен обаче става

# 61
  • Мнения: 1 800
Орофар спрей

# 62
  • Мнения: 385
Мерси за съветите, аз никога не съм купувала цитросепт и дори от форума научих за него. В аптеката ми дадоха да прегледам листовката на лекарството. Направи ми впечатление, че той се използва за какво ли не. Може да споделите вие как го използвате и при какви ситуаций ви е помогнал. Blush
Само да ти кажа в никакъв случай директно на езика,защото горчи нечовешки, само разтворен в сок или вода.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Цитросепта го ползвам за зачервено гърло прави се гаргара и се приемат капки през устата разредени в сок. Определено има ефект.

# 64
купих сироп за кашлица,но ми е много съмнителен казва се "БЕБА"пишете нещо за него

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
купих сироп за кашлица,но ми е много съмнителен казва се "БЕБА"пишете нещо за него

Не съм го чувала. Защо ти е съмнителен? Някой ти го изписа, препоръча или какво?

# 66
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
последното боледуване ни изписаха;Суметролим,за гърлото тантум верде спрей,за хремата коларгол.

# 67
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Този Суметролим "за гърлото" кога ще спрат да го изписват, бееее  Tired

# 68
по въпроса със сиропа за кашлица "БЕБА" даде ми го аптекарката , каза че е от ружа , много ефикасен , но нямаше нищо писано на български и е произведен в Багдад

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз за пръв път го чувам това"Беба". Пиши дали е ефикасно.

# 70
  • Мнения: 753
Този Суметролим "за гърлото" кога ще спрат да го изписват, бееее  Tired

на моето дете последния път също му изписаха това, но на 3-ия ден от приема започна да повръща и получи разстройство, после прочетох и в указанията му, че има такива после реакции след прием, и го спрях веднага....
Тарталета би ли разяснила мнението си за този Суметролим, моля.

# 71
  • Мнения: 1 929
да,кажете за Суметролим !

# 72
  • Мнения: 5 001
За мен най-доброто средство е гаргара с нишадър(чаша топла вода+1 ч.л. нишадър) по 3-4 пъти на ден.Когато бях дете боледувах всеки месец почти от гнойна ангина.Щяха да ми режат сливиците....Моята кръстница(Бог да я прости)-лекар вътрешни болести, научи майка ми на този трик и ме спаси от операция.От тогава та до ден днешен при зачервено гърло така се лекуваме цялото семейство.

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Суметролима е Бисептол,който уж не е антибиотик,но действа на същия принцип.

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Доколкото аз знам, Суметролим е химиотерапевтик,а не АБ. Механизмите на действие са същите.

 ПОКАЗАНИЯ: Инфекции на пикочните пътища, възпаления на средното ухо, обостряне на хроничен бронхит, микробиологично потвърдена пневмония, стомашно-чревни инфекции, тифоидна треска, дизентерия, холера, бруцелоза, остър и хроничен остеомиелит, токсоплазмоза.
Показанията сами по себе си изключват даването при червено гърло, нали?!

# 75
  • Мнения: 3 929
Мами, я кажете на големи 20 + годишни магарета какво давате, че не съм мигнала, уж си мазах гърлото със сода, ама нищо. Този март пих 3 вида антибиотик, докато проклетника ми Джи пи не нацели правилния. Не ми се тъпче пак, черния дроб и бъбреците ми не са за един ден. Кажете, ако знаете нещо дето помага и на вас. С този гранофолин колко пъти се маже гърлото и въобще с хомеопатичните продукти как се дейста, че нещо не съм на ти с тия работи. newsm78
Прави си гаргара с цитросепт и  едновременно приемай и капки със сок.Има страхотен ефект поне при детето ми.
А как се прави гаргара при 2-годишно дете? Имам цитросепт, но умът ми не го побира, как ще си направи гаргара.

# 76
  • Мнения: 1 030
За дете около 2 г, гаргарата отпада, спрейчетата като Тантум верде и Биопарокс от каква възраст стават?

Общи условия

Активация на акаунт