направление за раждане

  • 10 777
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
Дали са ти обменна карта,но ти питай и за направлението,въпреки,че няма да те върнат като отидеш да раждаш,може да се занесе и на следващия ден!Обменната карта е по-важна!
Peace

# 16
  • Мнения: 52
Направление за раждане се издава ако преносиш,т.е ако ти мине термина и с това наравление те пращат в болница .Иначе преди термин със започнала родова дейност отиваш в болницата без него и те приемат за раждане.45-дни преди термин се издава обменна карта  Нея носиш като отиваш да раждаш а също и  на консултациите при гинеколога.

# 17
  • Мнения: 258
Я да се запиша да следя темата, че и аз съм в същата ситуация като Херелинка. Момичета, ако имате нова информация, казвайте! Hug.

# 18
  • Мнения: 236
Аз имам и направление за хоспитализация (онези позовите бланки на НЗОК) и обменна карта.На нея си пише карта за профилактика на бременността.

# 19
  • Мнения: 258
Аз вече си имам направление за хоспитализация на бремеността, но обменна карта, на която да пише карта за профилактика на бременността - не. Но пък имам направление на бременна до родилно заведение. Чудя се това има ли статут на обменна карта или не newsm78,  защото в него си ги има различните изследвания, които са ми правени, прегледи и т.н. Моля ви помагайте Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 4 899
Аз имам "Обменна карта" или другото й наименование е "Сведение за бременна от женска консултация" - в нея пише, че лицето еди кое си се изпраща за раждане в еди-коя си болница, коя бременност е това, особености при протичане на бременността, размери на таза, положение и предлежаща част на плода, изследвания, термин, кръвна група. Има дата на издаване на документа, подпис и печат на доктора.
А другото е "Направление за хоспитализация". Моето не е розово, а е пуснато на принтер, но пак е в два екземпляра с подпис и печат на доктора, както и печат на самата поликлиника и на двата екземпляра. И данните са въведени в едни квадратчета - ЕГН на пациента, трите имена по ЛК, здравен район на пациента, РЗОК №, дата на раждане на пациента, семеен или не, изпраща се за прием и някакъв код, насочваща диагноза: Спонтанно раждане при едноплодна бременност, както и регистрационен номер на лечебното заведение, УИН на лекаря (каквото и да значи това   newsm78), име и фамилия на лекаря, име на лечебното заведение в което работи, има и дата на издаване на документа. Надолу има още много непопълнени квадратчета, които явно ще бъдат попълнени в самата болница.

Не знам дали помогнах. Дано да е така. Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт