Изумена от цена на кухня!

  • 70 414
  • 178
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 039
марктит,
"о да, страшно съм високомерна, изобщо не стъпвам по земята и повечето хора ги смятам за нищожества"

разбира се, като нямаше какво да кажеш, те улесних, с последното изречение за крайния квартал - избощо не знам къде живееш и не ме интересува. ама манталитетът ти е такъв
аз имам приятели и от околните села, не от квартали, така че не ми обяснявай, от сой ли съм или от соя!!!

nadi_mishi, аз говоря от личния си опит с клиенти, не сравнявам с приятели и познати, не правя извадка от форума и от хората, които се разписват в темите. истината е, че хората, които си купуват апартаменти от 100 000 евро и нагоре, дават за обзавеждане над 150 000 лева. За жалост не мога да пусна тук снимки на такива клиенти. Но във Варна са много, повярвай ми. За мен, и 50 000 лева са голяма сума, но като караш кола за 30 -40-50 000, нормално е цена от 2750 лева за кухня да ти се стори нормална, даже ниска. Но такива хора отиват и си поръчват мебелите във фирми, където цената започва от 10 000 , а не от  1000 лева

моята кухня е мдф лак.

# 91
  • Мнения: 188
Боже eta  ooooh!  ти ме уби   Cry ..... такива красоти показа

Страхотни неща правите, ако имах финансовата възможност веднага бих ви наела.

Ама засега ще си остана само с подсмърчането  Cry
С наема, кредита за новия апартамент, и разходите да го направим за живеене, ще си остана само с възхитата  Confused
 
Браво   bouquet 

# 92
  • Мнения: 2 957
eta и мен направо ме застреля  Grinning
Винаги съм била голяма фенка на мебелите ви   bouquet
За съжаление и аз не мога да си ги позволя,но е просто удоволствие дори само да ги гледам!

# 93
  • Мнения: 2 768
Е, чак да ви застрелям не беше целта  Laughing
Исках да покажа, че и тука можем да правим качествени и красиви мебели.

За съжаление, не можем да се мерим с Европейските мащаби на производство. Там всичко е манифактурирано, на едно място се правят вратичките, на друго се боядисват, трета фабрика прави касите и т.н.

При нас всичко е от А до Я, което допълнително бави и оскъпява процеса.

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 23:58 от Дивиана

# 94
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен тази цена не ми се вижда изумително висока.Ако кухнята е с добро качество,хубави механизми,обков,добър монтаж и гаранция след това и т.н. цената си е съвсем прилична.


ЕТА,знам,че в България се произвеждат страхотни мебели,но не предполагах,че има фирми,достигнали такова високо ниво като вашата!Поздравления!
  bouquet

# 95
  • Мнения: 5 539
Вчера ми казаха цена от Димат Омега 2 750 лв. за малък кухненски бокс (макс. 4 линейни метра) от ПДЧ с най-основните механизми. ooooh!
Не съм заявявала екстри,алуминиеви кантове,специални плотове и др.Посъветвайте ме това нормална цена ли е,защото на мен ми се струва доста висока и то на ниво оферта.Чакам от още две фирми цени-
Корина и Chuchuline Мебели,за да направя сравнение. newsm78
Не ми се дават толкова пари за кухненски "килер",ако имах нормална кухня може би нямаше да се замисля. Naughty

Не знам за София, но миналата година по това време ПДЧ-то в Бургас вървеше ориентировъчно до 500 лева линейния метър кухня /включва горен и долен ред/. Не че всички фирми изчисляват цената на метър, всъщност ценообразуването е твърде абстрактно Laughing На нас за 4 л. м. МДФ ни дадоха цена 2300 в една малка неизвестна фирма. С допълнителните джаджи, мивки и т.н. стана към 3000.
Ако цената, която ти дават от големите и известни фирми ти е висока, потърси по-малките фирми. Тук във форума ще намериш съвети към кого да се обърнеш.

# 96
  • Мнения: 455
Сега събираме оферти за кухня и цените които ми дадоха от две фирми са - 3900 - 4000 лв. за кухня 4,60 линейни метра и още 1,80 долни шкафове. МДФ врати, матово стъкло, механизми, монтаж - всичко в тази цена. Корпуса е от ПДЧ. Уреди в кухнята нямам освен една съдомиялна, мивка и хладилник. Не са включили само дръжките на вратите защото не били сигурни от кой вид ще изберем. На мен ми се струва добра цена.

# 97
  • Мнения: 2 768
 Grinning
Ето една работна снимка и замисъла на проекта.

Представлява нещо като щанд.
Нямам още на моя комп снимка от крайния резултат, по късно мога да покажа, ако ви е интересно.

# 98
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И в Плевен  има  фирма за мебели (доста известна), но вместо да подобряват, влошават качеството. Sad

Последна редакция: вт, 24 юли 2007, 00:01 от Дивиана

# 99
  • Мнения: 544
Вчера ходих до някои фирми, за да разбера с точност колко ще ми излезе кухнята.Тя е 5.2м и ми предложиха от МДФ-3000лв без разни механизми, ходих и при един майстор дърводелец- той ми каза 1800лв, но това е за ПДЧ, чакам от още едно място да ми кажат цената, но си мисля, че за тези метри тази цена е ниска newsm78

# 100
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Моята кухня ще е 3.5м, цената е 3200лв. Ще е комбинация между МДФ лак и МДФ фурнир. Няма да има специални механизми. Към края на месеца трябва да е готова.

# 101
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Миналата седмица си поръчахме шкафчета за кухнята-3550 лв,МДФ,с разни механизми,аспиратор,като в цената влиза транспорт(Русе-Разград) и монтаж.

# 102
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Grinning
Ето една работна снимка и замисъла на проекта.

Представлява нещо като щанд.
Нямам още на моя комп снимка от крайния резултат, по късно мога да покажа, ако ви е интересно.
Разбира се,покажи Simple Smile
В Плевен никой не ви предлага,нали!?

# 103
Здравейте! Като жена,която е преминала през всички етапи на обзавеждането искам да ви кажа,че извадих невероятен късмет с фирмата която ми направи мебелите. Попаднах на едни момчета, които са истинска находка в днешно време, след като минах през няколко фирми за мебели и си скъсах нервите. Ходих на гости на моя приятелка в новият й апартамент и като видях обзавеждането, направо онемях. Все едно че влизах в супер изискан италиански дом от сп. Брава каза. Нещо невероятно красиво, перфектно изработено до най-дребния детайл. Всичко /кухня, спалня,детска стая, антре/ беше изпипано със стил, класа и много вкус. Помислих си, че е дала сумати пари за италиансо обзавеждане, но си заслужава. Но, се оказа че всичко това е дело на 2 момчета, които наистиа са истинско "съкровище" и са много ценни. Така се решиха и моите проблеми с обзавеждането, веднаг щом се свързах с тях. Работят изключително качествено, бързо и правят всичко, каквото поискате с много желание и усет. Оказа се, че ги познават доста хора в София и че работят за много известни хора и фирми. На всичкото отгоре цените им са напълно достъпни, като се има в предвид качеството и материалите, с които работят. Наистина тези момчета са със златни ръце. Не искам да звучи като реклама, но мисля, че такива хора  като тях са много ценни в днешно време. Ако някой има интерес, ще ви дам координатите. Фирмата се казва "Студио Кока".

Надявам се, да съм полезна на тези от вас, на които им предстои обзавеждане, ремонт или каквато и да е смяна на мебели.

# 104
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Я по-добре пусни снимки на апартамента си. Wink

Общи условия

Активация на акаунт