Изумена от цена на кухня!

  • 70 413
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 462
Joy
А и Мартинели,не е кой знае какво,че да се хвали човек,но на фона на БГ продукцията е добре.Един магазин,който предлага различни италиянски фирми.
Joy Joy Joy

# 136
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Joy
А и Мартинели,не е кой знае какво,че да се хвали човек,но на фона на БГ продукцията е добре.Един магазин,който предлага различни италиянски фирми.
Joy Joy Joy
не става ясно кое му е смешното?

# 137
  • Мнения: 6 039
nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

# 138
  • Мнения: 4 300
Мен пък ми е чудно как така някои си мислят че всеки мъж може да сглоби кухня.
Моят например много обича да се прави на домашен майстор, хоби му е. Правили сме една етажерка двамата, ей така, за удоволствие- еми разликата е от земята до небето, най малкото машините, които се използват са различни от тези на професионалистите. За уменията, материалите не говорим изобщо.

# 139
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ако някой иска да си направи кухня сам, ще му коства много време нерви. Който иска да го прави. Най-малкото трябва да се направи точен чертеж с детайлите, които му трябват. Има фирми, които режат, скагат кантове. Но въпреки всичко, колкото и добре да е направено всичко, монтажът е най-важен, колкото и лесно да изглежда отстрани, хич не е така. Който иска може да се пробва, аз не бих. Stop

# 140
  • Мнения: 220
направо ме разбихте...

да сглобиш един шкаф се иска най-малко 2 висши образования и 4 години чиракуване при майстор дърводелец...

това че разни малоумници с два пръста челце сглобяват  мебели не ви е известно май...

нищо повече няма да кажа - само ще ви припомня приказката за лисицата и гроздето...

п.п. до сега винаги когато съм викал "майстори" да свършат нещо в къщи - винаги са го осирали / сори за думата, ама по-точна не можах да намеря /... затова вече не пускам майстори у нас и си правя всичко сам...

# 141
  • Мнения: 14 493
nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

това за кухните ли? защото аз гледах мебели за дневна, каталога си беше италиански и ми казаха, че ги карат от италия, освен това доста скъпи бяха за китайски? newsm78

# 142
  • Мнения: 5 462
nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

освен това доста скъпи бяха за китайски? newsm78
Е баш там е фатката де ...... Wink

# 143
 Здравейте на всички. Нова съм във форума, но тази тема ме вълнува доста, макар още да ми е рано да поръчвам кухня.
 С мъжа ми обикаляме магазините от време на време да разгледаме какво ново има и как се движат цените, но когато трябва да поръчваме, ще го направим не в някой от тези магазини, а при приятел мебелист и ще си купим само материалите.
 Колкото и да са поскъпнали, по този начин цената ти пада с поне 1000 лв, което за мен никак не е малко.
 Споделете вашето мнение по този въпрос... Simple Smile

# 144
  • Мнения: 2 768
Е, на моят мъж не му е хоби, а работа да прави мебели. Ама когато стана време да се монтират нашите мебели у дома, това направиха колегите му монтажници.
Също така не си скова сам шкафовете, във фабриката, която ръководи ги изработиха. Има разлика, все пак!  Wink
Въпросът не опира до това кой какво може, а как е най-добре да бъде свършена работата!

Последна редакция: чт, 20 сеп 2007, 14:33 от eta

# 145
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
та сметнете си сами колко излиза една кухня / според мен не повече от 1000 лв. / . другото е първенющина и фукане - мен кухнята ми я правиха примерно Мартинели и ми излезе 9000 лв....
Малена и Маркрит,коментара ми беше заради това изказване. освен,ако и вие не мислите ,че са за фукане тези мебели,в което се съмнявам.Аз не смятам,че човек изобщо трябва да се хвали с мебелите си,все пак са едни вещи. И дори китайски аз продължавам да смятам ,че са по-добри от 90 % от  българските.

# 146
  • Мнения: 5 462
Някъде да съм писала нещо положително за Мартинели ????????? newsm78

# 147
  • Мнения: 6 039
nadi_mishi, даже не съм чела изказването ти, което самоцитираш
просто отговорих на въпроса ти, кое й е смешно на  markrit, и предположих че е това. Тя всъщност може и за друго да се смее, не знам, да каже сама.

nadi_mishi, много време  вече Мартинели не предлагат италиански мебели, а китайски

това за кухните ли? защото аз гледах мебели за дневна, каталога си беше италиански и ми казаха, че ги карат от италия, освен това доста скъпи бяха за китайски? newsm78

за всичко,


ще ти дам един пример
преди 3 години продаваха килими на един португалски дизайнер.
По 1000 евро килима. Дотук добре. Цените в Европа са такива. Сега обаче същите килими, със същия дизайн се продават пак от Мартинели, с тази разлика, че вече подписът на дизайнера липсва, и е заменен с едно "М" в единия ъгъл на килима. Аз просто нямам думи. Това да измислиш десен на един килим е толкова просто, колкото да се гримираш. Как може такава наглост? Всичко се произвежда в Китай с краден дизайн. Мивки, плочки, прочутата керамика Бизаца /Bisaza/ и т.н.
а другото ми любимо е:
продават кожени килими телешка кожа с различни щампи. И понеже ги срам да кажат, че  са от Китай, казват, че са от ИНДИЯ. hahaha Кравата - свещеното животно в Индия, е закланоо, за да му одерат кожата за килим.  ooooh!Това ще стане, когато р.Ганг пресъхне и индийците се преполовят.

# 148
  • Мнения: 23 009
: Кравата - свещеното животно в Индия, е закланоо, за да му одерат кожата за килим.  ooooh!Това ще стане, когато р.Ганг пресъхне и индийците се преполовят.
Mr. Green

# 149
Поръчах си кухня от Designo.Производството е в Словения ,а има възможност да бъде и в Германия(малко по скъпа).Срокът за доставка е като за Българска кухня-2 месеца .Цената е прилична,дори много по- ниска от тази ,която ми дадоха български фирми .Бяха ми направили 5 варианта за проект.Работят прецизно и  за сега не можах да им намеря конкуренция,а да ви призная обиколих доста места.Ще пиша за резултата.

Общи условия

Активация на акаунт