Изумена от цена на кухня!

  • 70 417
  • 178
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 6 039
все пак , наистина, редно е да имам сайт, но не мога да му измисля дизайна вече 100години

за фирми, свързани с производсто и някакъв вид дизайн- сайтът говори страшно много.

# 121
  • Мнения: 533
Е защо да сме го разпънали на кръст? Факт е , че звучи странно. За мен лично е необяснимо как 2ма души се оправят с поръчка на материали, доставки, проектиране, изработка, счетоводство и всичко останало. Но това не означава, че не е възможно - затова снимките можеха да ни направят по-доверчиви.

Студио Кока е готино име ...за тийн. кафе или студио за татуировки върви, примерно:)
И на мен ми е чудно как двама души се справят.В нашата фирма работиме десет човека и едвам смогваме.Що се отнася за сайта , непростимо е една фирма която е отдавна на пазара и предлага някакъв вид стока и услуга да няма  каталог или сайт.Фирмата в която работя аз е от три месеца , но почти сме готови с каталога.Нали се сещате че за тези месеци не могат да се направят стотици мебели.

# 122
  • Мнения: 1 015
Пробвай в Хоп Мебели, те поддържат най-ниските цени в момента!

# 123
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Офф за любопитни: Искам да споделя, че Malenna е архитект и върши чудеса с интериора и екстериора и там каквото подхване. Пу, пу! Способна е момата, заслужава да се похвали!   bouquet

# 124
  • София
  • Мнения: 6 011
Офф за любопитни: Искам да споделя, че Malenna е архитект и върши чудеса с интериора и екстериора и там каквото подхване. Пу, пу! Способна е момата, заслужава да се похвали!   bouquet


Не искам да ти развалям изненадата,но това повечето тук го знаем отдавна.Наистина е много способна-виждала съм снимки на сътворено от нея.Плюс това има и един друг много голям плюс-умее да ти даде съвет и да ти каже,че грешиш без да те обижда и без да те унижава,въпреки своя талант и знания. Hug

# 125
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Госпожа, да бяхте погледнали малко по-нагоре в страницата, не да ми разваляте изненадата.  perko
За останалото сте особено права. Peace


А по темата, мога да споделя, че ще платя много лъвове за кухня. Като за материалите и изработката си струват. А много е ясно, че за същото пространство може да се намери и кухня за наполовина пари. Всичко зависи от материалите и изработващите. В крайна сметка, в кухнята се преживява една не малка част от живота и си заслужава да се вложат възможните повече средства, за да чувствате максимален комфорт и да готвите/храните с удоволствие...

# 126
Здравейте!И аз днес не се стърпях за да се включа в темата.Вчера в една българска фирма(Реа 4) ми дадоха оферта за 11000 лв.за кухня.Има барплот ,вратичките са МДФ,общата дължина е към 4 м.От тях работният плот е към 3м,предвиден е технически камък и само неговата цена е 3600 лв.(цената на 1 л.м е 400 лв в магазина.За фирмата рчазбрах само добри неща .Работят много качествено,но все пак мисля,че цената е прекалено висока.Днес отидох в една немска фирма и ми дадоха оферта между 5-6000 лв.Разбира се от техническия камък се отказах.Какво бихте ме посъветвали.По принцип съм склонна да платя повече пари за кухнята си ,защото прекарвам доста време там,но как сега кажете да избера БЪЛГАРСКОТО!

# 127
  • Мнения: 220
говорите за едни фантастични цифри.... все едно слушам жена ми - кухнята на леля ми Данчи, е еди каква си и е 6000 лв.  после ние мъжете все сме си мерили пишките...

а дали е практична... няма значение... дали е само за изложбена зала и умира от самота, кухнята де...

та само искам да ви кажа някои цени - цифрички...

обков - най-обикновена панта, седностатистическа, марка Данко - 0,65 лв.
дръжка - от 1 до 2 лева - разнообразие огромно....

ПДЧ - около 10 лв на квадрат / българското /, рязане по зададени модели - по 0.80 лв. на детайл... кантиране - кант 0.8 мм - 0.36 лв., кант 2 мм. - 0.90 лв. кантиране - около 1 лв. на м. л. - кант ПВС

плот 40-50 лв. на л. м.

ролки за чекмеджета - 1.20 - 1.30 лв. / на една позната майстора й казал че стрували по 14.00 лв. - не че няма и такива цени в Практикер... /

кошниците от неръждавейка са по-скъпички ама има и по 40 - 50 лв....

та сметнете си сами колко излиза една кухня / според мен не повече от 1000 лв. / . другото е първенющина и фукане - мен кухнята ми я правиха примерно Мартинели и ми излезе 9000 лв....

п.п. цените са като за най-обикновен средностатистически клиент в голям български град...

# 128
  • София
  • Мнения: 4 053
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня Laughing По подобие на една реклама:
   Панти-65 ст.' дръжка-2лева, плот-50 лева; скъсаните нерви- безценни! Joy

 За това има различни професии-всеки да прави каквото може. А ние затова обменяме мнения- кои могат и кои -не.

# 129
  • Мнения: 220
Цитат
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня

това със сглобяването на кухня може да го направи всеки мъж, който има желание и ръцете не са му  censored

ако вашите половинки не могат - значи не сте се оглеждали добре като сте избирали...

п.п. е ако сте си намерили чичко - паричко и това е решение на проблема....

# 130
  • Мнения: 1 672
моята кухня ми излезе 2000 лв. дълга е 3.80м. долни шкафове и толкова горни

# 131
  • Мнения: 2 768


мда, типично нашенски манталитет - да се праскаш, че разбираш от всичко и като резултата е сговнен да махнеш с ръка, че нямаш претенции Stop

# 132
  • Мнения: 303
Цитат
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня

това със сглобяването на кухня може да го направи всеки мъж, който има желание и ръцете не са му  censored

ако вашите половинки не могат - значи не сте се оглеждали добре като сте избирали...

п.п. е ако сте си намерили чичко - паричко и това е решение на проблема....

На теория всеки може, но на практика време и сили имат само хора които не си дават много зор в работата и обикновено не изкарват достатъчно.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 078


мда, типично нашенски манталитет - да се праскаш, че разбираш от всичко и като резултата е сговнен да махнеш с ръка, че нямаш претенции Stop


Съгласна.
Не всеки е майстор-дърводелец и т.н.Какво значи всеки мъж може да сглоби?Не всеки е роден всичкоможещ.Жена му сигурно е късметлийка - прави всичко у тях и излиза без пари,а и модерно,практично и т.н. Ама защо ли се заглежда в кухнята на леля й Данчи?

# 134
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Цитат
Какво значение има колко струват материалите, като не мога сама да си ги сглобя на кухня

това със сглобяването на кухня може да го направи всеки мъж, който има желание и ръцете не са му  censored

ако вашите половинки не могат - значи не сте се оглеждали добре като сте избирали...

п.п. е ако сте си намерили чичко - паричко и това е решение на проблема....
Joy
ако кажа на мъжа ми да сглоби кухня,ще си помисли че съм получила слънчев удар Simple Smile
Той горкия се скъсва от работа,остава и да тръгне да майстори вкъщи. За това си има майстори и фабрики. Със сигурност ще направи проекта,но другото е абсурдно.Та нали всички работим ,за да си позволим удобства и спокоен живот,а не да се мъчим да строим и да сглобяваме. Остава да ме накара да му скроя 2-3 костюма и да ги мина на шевната машина.
Не е задължително мъжа да е чичко-паричко,за да изкарва пари и да осигурява добър живот на семействто си.
А и Мартинели,не е кой знае какво,че да се хвали човек,но на фона на БГ продукцията е добре.Един магазин,който предлага различни италиянски фирми.

Общи условия

Активация на акаунт