Повишен пролактин

  • 15 730
  • 64
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 245
Здравей мила envoice,

Дай Боже и аз това казвам за всички да има по едно сладко и пухкаво бебенце Wink))))))

# 61
  • Мнения: 4 700
Оф, де да беШе само стреса..... Ами тоя аденом какво да го правя?
Цеци, пиле, какво да ти кажа. И аz не zнам какво не ми е наред, ама така си трупам килца, че ми иде да се гръмна. То поне да си хапвах като хората, ми то вода пия и пак дебелея..  #Cussing out

# 62
  • Мнения: 10
Здрасти Flying, не се тревожи толкова за пролактина. Това, че е малко над горната граница не е страшно , ако си имаш редовен цикъл и овулация. За геникологичните изследвания бих ти препоръчала д-р Мазнейкова. Работи в Майчин дом и има частен кабинет срещу МА. Много е внимателна и се занимава с проблемни бременности. Успех и стискам палци!

# 63
  • Мнения: 245
Здрасти Vess,

Чувала съм за нея и моя приятелка е ходила при нея, каза че е очарована от отношението и.
Нние в сряда ще правим още една спермограма и тярбва да търсим проблема....
Но надежда винаги има Wink
Целувки на всички  Hug

# 64
С "М" се сещам само за Мезим форте, но то е храносмилателни ензими, а не за киселини. И на мен са ми правили гастроскопии и знам, че имам ГЕРБ (гастро езофагиална рефлуксна болест). Много е неприятно, защото освен болката има и още доста "екстри"-тежест, киселини, уригване, гадене, запек и т.н. Имам го от три години тоя проблем, но преди беше само от време на време и с хапчета за 1 месец се парираха нещата. Сега обаче от началото на годината съм зле със стомаха и непрекъснато на различни комбинации от лекарства без особен ефект. Една позната ми каза да пробвам да пия на гладно сок от суров картоф-150мл. Сутринта пробвах, но успях да преглътна само няколко лъжици и щях да се издрайфам. Отврат е!!! Аз съм играла доста време баскетбол и ми казаха, че от спорта и това, че съм слаба ми се е смъкнал стомаха в малкия таз и тези проблеми ще си ги имам и занапред. От 3 месеца почнах да ходя на фитнес да подобря малко моториката на стомаха и червата. А сега издирвам и добър иглотерапевт. Явно трябва да намаля лекарствата и да търся по-нетрадиционни средства, защото с хапчетата пак ще го закъсам като сега. Ти спортуваш ли нещо?
Здравей Vesss.
Аз съм мъж, но търсейки в google.com информация свързана с ГЕРБ, попаднах на твойто мнение.
Значи от повече от 11 години имам стомашни проблеми, през 1997, получих мелена на дуоденална язва (кръвоизлив на дванадесетопръстника) след това точковидни ерозий на лигавицата на дванадесетопръстника, после на стомаха, след това ми откриха Helicobacter pilory, после стрес гастрит и засега съм с ерозивен езофагит с рефлуксни промени ГЕРБ - III.
Пробвал съм какви ли не илачи..
Най-сериозно от химийте се оказа Probitor (20мг. Омепразол).
Фамотидина действа на доста по-различен принцип от Омепразола, затова явно не ми действа вече на мене, но доскоро вършеше перфектно работа ..
Обърнах интернет с главата надолу да изнамера причини и начин на лечение - така синтезирано както аз ще ти го напиша не го намерих никъде.. Не се доверявам вече на дофтори, понеже или са абсолютни некадърници, или за да те излекуват искат да ти вземат покрива от главата.. За съжаление така е в България - последиците от комунизма доведоха този хаос и батак във всичко и в здравеопазването също..
Та на въпроса, който се отнася и за мене следва да се ВЪЗПРИЕМАТ няколко ВАЖНИ пункта в съзнанието като КРАЙНО необходими и повярвай Жизненоспасяващи..:
1.) Начин на живот - лягане(21:00ч.-21:30ч.), сън(08:00ч.) ставане(05:00ч.-05:30ч.), физкултура (30мин.-60мин.)
2.) Предварително направени природосъобразни и лечебни чайове и напитки от предишмия ден (в краен случай веднага след ставането от сън ги приготвяш): чай от няколко билки в приблизително следното съотношение:
**ЦВЯТ НЕВЕН - 2 части
**ЖЪЛТ КАНТАРИОН - 2 части
**БЯЛ РАВНЕЦ - 1 или 2 части (леко нагарча, но ако не ти е неприятно нека да са 2 части)
**РИГАН - 2 части
**ЛАЙКА - 1 част
**ДЖОДЖЕН - 1 част
**подсладител - мед или глюкоза или захарин (не захар!)
Приговяш си сместта предварително в голям книжен плик и хубаво размесваш и смилаш билките, докато станят еднородна маса ..
Купуваш си за около 2 - 3 месеца нужното количество моркови, зеле и картофи, които се изцеждат и се прави една течност с приятен вкус, а ако не ти харесва можеш да прибавиш и магданоз или копър за аромат (магданоза и листа и дръжки са изключително полезни за укрепване на кръвопреносната система и на стените на сърцето). Софа го правиш така:
**100-150мл. сок от моркови (не повече!)
**50мл. сок от картофи (ако ти понася може и да е повече, но не по-малкпо)
**50-100мл. сок от прясно зеле
Това всичкото ти е за един прием, а всеки ден трябва да пиет от соковете 30мин. преди храна по една такава смес, значи лесно можеш да сметнеш общото количество за 2-3 месеца, като умножиш по 3 приема всеки ден.
И най-накрая, но не на последно място - стремиш се да се научиш да избягваш стреса и всички конфликтни моменти, чрес самообладание и самостоятелни упражнения - това ще ти помогне много, за да не се връща ужасния ГЕРБ отново след като цели 2-3 месеца стриктно си го лекувала.. НЕ ЗАБРАВЯЙ:
Това което са ти казали докторите да не употребяваш(кафета, черни чайове, всичко люто, кисело-доматен сок,цитрусови сокове,  горчиво, пикантни подправки, както и силно-ароматни такива, ВСИЧКО пържено, целулозни храни, както и тежки - боб е добре да се избягват, алкохол-НИКАКЪВ, бира-АБСОЛЮТНО НЕ, пресно мляко с внимание, особено, ако е на гладно, по-добре - кисело, разбито на айрян) - не го употребявай, поне 6 месеца бъди стриктна - за да имаш отново шанса да живееш пълноценно, без болката и непрекъснато сменяните лекарства и дискомфорт. Аз започвам именно сега с всичко това, като и обръщам внимание на душевното си състояние, чрез подреждане на приоритетните неща около себе си в живота си. Ако желаеш да си пишеме потърси ме на Лично съобщение. Николай

Общи условия

Активация на акаунт