Имате ли пълна вяра в някого или в нещо.

  • 1 647
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 569

 ooooh!
и за какво й вярваш - че ако я караш с 240 км в час ще останеш жив на 100 % във всички случаи?

На 80% в някои случаи.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Математика.

# 17
  • Мнения: 2 196
Нямам. Naughty

# 18
  • Мнения: 14 494

и на практика как я прилагаш тази вяра? не се заяждам  Hug- стана ми интересно

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

и на практика как я прилагаш тази вяра? не се заяждам  Hug- стана ми интересно
Не е нещо сложно и необяснимо като библията(и аз не се заяждам, но това ми хрумна първо като сложно нещо). Например в в рамките на естествените числа 2+2 винаги и 4 и вярвам, че няма да се промени, в евклидовата геометрия две успоредни прави никога не се пресичат и вярвам на това.
Т.е. вярвам на всичко, което няма противоречия, а това според мен е само математиката.

# 20
  • Мнения: 14 494
добре де, ами като имаш неприятности с някого /например/ как го прилагаш това 2+2? newsm78

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
добре де, ами като имаш неприятности с някого /например/ как го прилагаш това 2+2? newsm78
Аз отговорих за това, в което имам пълна вяра. Във всички други области не вярвам напълно.
Ако имам неприятности - не разчитам на никой напълно, каквото стане - или ще се оправя или по-лошо ще стане. Най-много да прогнозирам с вероятности кое е по-вероятно - добрият или лошият изход от ситуацията, след като анализирам обстоятелствата.

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 595
Аз на себе си толкова безусловно не вярвам, камо ли на други лица/материи Laughing.

# 23
  • Мнения: 2 070

и на практика как я прилагаш тази вяра? не се заяждам  Hug- стана ми интересно
Не е нещо сложно и необяснимо като библията(и аз не се заяждам, но това ми хрумна първо като сложно нещо). Например в в рамките на естествените числа 2+2 винаги и 4 и вярвам, че няма да се промени, в евклидовата геометрия две успоредни прави никога не се пресичат и вярвам на това.
Т.е. вярвам на всичко, което няма противоречия, а това според мен е само математиката.

Охооо, ако знаеш на какъв разговор присъствах на едни мг-истчета дето обориха незнам си ква си аксиома или там как се наричаха тези уж необоримите неща... Наполвина математици, наполвина физици. Ще дойде там поредния Галилей на математиците и ще се окаже, че това, в което сме вярваби досега е не особено така...

# 24
  • Мнения: 2 336
На Господ.
На хората нямам - дори на себе си.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 606
Избягвам да се заигравам с вери и 100%-тови  гаранции, не че нямам близки хора, напротив, преколено голям товар ми се струва да натовариш някого с толкова големи очаквания. Така че нямам.
Абсолютно съм съгласна! Peace

# 26
  • Мнения: 84
Да. И съм много горда, с това, че съм си надмогнала егото и съм успяла да повярвам някому. Т.е. признала съм пред себе си, че не съм аз най умната и разумната на света.
Приятел, с който вече 20 години преминаваме през какво ли не - купонясвахме, пътувахме по света, погребахме майките си, родиха ни се деца (на всеки по отделно Simple Smile ), работим заедно.
Защо му имам пълна вяра - ами просто защото за толкова години не ме е издънил. А и много пъти ме е спасил от това да не се издъня сама. По-мъдър е от мен - признавам Simple Smile
Предполагам, че ако майка ми и дядо бяха живи и те щяха да са в списъка.
Имам пълна вяра и в интуицията си.

# 27
  • Мнения: 32
Ами честно казано животът ме е научил да не вярвам на никой.Само в Господ и в себе си ,даже и за себе си по някога не съм сигурна....

# 28
  • Мнения: 620
Не! Naughty
Даже и на средния си пръст не може човек да има доверие вече... Thinking

# 29
  • Мнения: 1 952
Нямам, разбира се.
Би било прекалено глупаво и прекалено хубаво, ако вярвах на 100% в нещо или някого.

Общи условия

Активация на акаунт