Имате ли пълна вяра в някого или в нещо.

  • 1 642
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте. Имате ли пълна вярна в някого или в нещо и ако да - в какво или в кого. Ама наистина пълна вяра. Толкова че ако сте на ръба на пропаст и този човек ви каже да прекрачите една крачка и че няма да се пребиете вие да му повярвате въпреки че ви е страх. Аз например имам абсолютно пълна вяра само в трима човека и то дори единия не е напълно човек - Ийсус Христос, майка ми и баща ми. Толкова. Към всеки друг имам винаги едно на ум. На съпругата си вярвам доколкото човек може да вярва на една жена по принцип - т.е. донякъде, ама не прекалено... При вас как е.

Последна редакция: чт, 19 юли 2007, 13:32 от borisfx

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Нямам.

# 2
  • Мнения: 534
На себе си(нали говорим за хора все пак)

# 3
# 4
  • Мнения: 212
Е може ли човек да живее без вяра на този свят. Нали трите основни стълба на които се крепи живота са Вяра, Надежда и Любов.....

# 5
  • Мнения: 2 792
 Избягвам да се заигравам с вери и 100%-тови  гаранции, не че нямам близки хора, напротив, преколено голям товар ми се струва да натовариш някого с толкова големи очаквания. Така че нямам.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Е може ли човек да живее без вяра на този свят. Нали трите основни стълба на които се крепи живота са Вяра, Надежда и Любов.....

Ти питаш ли или проповядваш?

# 7
  • Мнения: 212
Ти питаш ли или проповядваш?
Аз да проповядвам??? Това да го видя не мога да го повярвам. Просто питам. Тук не говорим за Вярата в Бог или нещо подобно. За Вярата по принцип става въпрос. Вяра в нещо без значение какво - може и кучето ти ако искаш.

# 8
# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 1 062
Категорично да.
В майка ми и съпруга ми.

Чувствам се щастлива, че имам това богатство - вяра на 100%.

Не всеки го притежава.

# 11
  • Мнения: 3 569
Вярвам на немската марка

# 12
  • Мнения: 14 489

 ooooh!
и за какво й вярваш - че ако я караш с 240 км в час ще останеш жив на 100 % във всички случаи?

# 13
  • Мнения: 3 521
Вярвам на майка ми Peace.

# 14
# 15
  • Мнения: 3 569

 ooooh!
и за какво й вярваш - че ако я караш с 240 км в час ще останеш жив на 100 % във всички случаи?

На 80% в някои случаи.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Математика.

# 17
  • Мнения: 2 196
Нямам. Naughty

# 18
  • Мнения: 14 489

и на практика как я прилагаш тази вяра? не се заяждам  Hug- стана ми интересно

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

и на практика как я прилагаш тази вяра? не се заяждам  Hug- стана ми интересно
Не е нещо сложно и необяснимо като библията(и аз не се заяждам, но това ми хрумна първо като сложно нещо). Например в в рамките на естествените числа 2+2 винаги и 4 и вярвам, че няма да се промени, в евклидовата геометрия две успоредни прави никога не се пресичат и вярвам на това.
Т.е. вярвам на всичко, което няма противоречия, а това според мен е само математиката.

# 20
  • Мнения: 14 489
добре де, ами като имаш неприятности с някого /например/ как го прилагаш това 2+2? newsm78

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
добре де, ами като имаш неприятности с някого /например/ как го прилагаш това 2+2? newsm78
Аз отговорих за това, в което имам пълна вяра. Във всички други области не вярвам напълно.
Ако имам неприятности - не разчитам на никой напълно, каквото стане - или ще се оправя или по-лошо ще стане. Най-много да прогнозирам с вероятности кое е по-вероятно - добрият или лошият изход от ситуацията, след като анализирам обстоятелствата.

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Аз на себе си толкова безусловно не вярвам, камо ли на други лица/материи Laughing.

# 23
  • Мнения: 2 070

и на практика как я прилагаш тази вяра? не се заяждам  Hug- стана ми интересно
Не е нещо сложно и необяснимо като библията(и аз не се заяждам, но това ми хрумна първо като сложно нещо). Например в в рамките на естествените числа 2+2 винаги и 4 и вярвам, че няма да се промени, в евклидовата геометрия две успоредни прави никога не се пресичат и вярвам на това.
Т.е. вярвам на всичко, което няма противоречия, а това според мен е само математиката.

Охооо, ако знаеш на какъв разговор присъствах на едни мг-истчета дето обориха незнам си ква си аксиома или там как се наричаха тези уж необоримите неща... Наполвина математици, наполвина физици. Ще дойде там поредния Галилей на математиците и ще се окаже, че това, в което сме вярваби досега е не особено така...

# 24
  • Мнения: 2 336
На Господ.
На хората нямам - дори на себе си.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 605
Избягвам да се заигравам с вери и 100%-тови  гаранции, не че нямам близки хора, напротив, преколено голям товар ми се струва да натовариш някого с толкова големи очаквания. Така че нямам.
Абсолютно съм съгласна! Peace

# 26
  • Мнения: 84
Да. И съм много горда, с това, че съм си надмогнала егото и съм успяла да повярвам някому. Т.е. признала съм пред себе си, че не съм аз най умната и разумната на света.
Приятел, с който вече 20 години преминаваме през какво ли не - купонясвахме, пътувахме по света, погребахме майките си, родиха ни се деца (на всеки по отделно Simple Smile ), работим заедно.
Защо му имам пълна вяра - ами просто защото за толкова години не ме е издънил. А и много пъти ме е спасил от това да не се издъня сама. По-мъдър е от мен - признавам Simple Smile
Предполагам, че ако майка ми и дядо бяха живи и те щяха да са в списъка.
Имам пълна вяра и в интуицията си.

# 27
  • Мнения: 32
Ами честно казано животът ме е научил да не вярвам на никой.Само в Господ и в себе си ,даже и за себе си по някога не съм сигурна....

# 28
  • Мнения: 620
Не! Naughty
Даже и на средния си пръст не може човек да има доверие вече... Thinking

# 29
  • Мнения: 1 952
Нямам, разбира се.
Би било прекалено глупаво и прекалено хубаво, ако вярвах на 100% в нещо или някого.

# 30
  • Мнения: 600
хм, на мама и на брат ми.  newsm78 май и на себе си не вярвам чак толкова

това с математиката ми хареса Mr. Green

# 31
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Т.е. вярвам на всичко, което няма противоречия, а това според мен е само математиката.

Охооо, ако знаеш на какъв разговор присъствах на едни мг-истчета дето обориха незнам си ква си аксиома или там как се наричаха тези уж необоримите неща... Наполвина математици, наполвина физици. Ще дойде там поредния Галилей на математиците и ще се окаже, че това, в което сме вярваби досега е не особено така...
В това няма лошо. Ако успеят да ме убедят - ще им повярвам.

# 32
  • Мнения: 917
на себе си вярвам  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3 423
Напоследък вярвам на Любка Ментата,
Минчо Празников и всичките им стажанти.

# 34
  • Мнения: 216
На съпруга си и то заслужено Laughing Laughing Laughing

# 35
  • Мнения: 417
На съпруга си вярвам най- много.

# 36
  • Мнения: 698
Абсолютно не. Дори и в себе си нямам пълна вяра.  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 185
На майка си.

# 38
  • Мнения: 4 733
Не, на никого.

# 39
  • Мнения: 1 732
Вярвам на майка ми и баща ми.
Толкова.

# 40
  • Мнения: 2 212
През целия ми живот абсолютна вяра съм имала само в родителите ми.
Безграничната ми вяра в даден човек трае толкова колкото трае и мисълта за вечната любов към него...Любовта и вярата могат да са безкрайни за едно определено време (разбирай докато съм Флюбена)  Blush

# 41
  • Мнения: 5 622
Разбира се, че НЕ. Днес е така, утре по друг начин. И това важи и за самата мен.

Изключвам майка ми, защото имам абсолютна вяра в нея по дифолт  Peace

# 42
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На съпруга си вярвам най- много.
Завиждам ти Confused

# 43
  • Мнения: 803
Има един човек, на когото вярвам повече отколкото на себе си. И това не е "милото".
Тя никога не ме е разочаровала, познаваме се от 8 години. А аз себе си съм се разочаровала много пъти, така че и на себе си нямам много вяра. Crazy

# 44
  • Мнения: 13
Да. Вярвам в Господ.
Вярвам на майка ми и на мъжа ми.

# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Няма такъв човек или нещо ...всичко се променя

# 46
  • Мнения: 619
Във тези, които си изброила Simple Smile и в моя мъж.Знам, че са тези ,които ми мислят доброто;)

# 47
  • Мнения: 918
Не бих ангажирала, с толкова големи очаквания, дори себе си.

# 48
  • Мнения: 3 622
Имах приятелка в която имах вяра в продължение на 15 години. Но уви тя предаде доверието ми и оттогава мисля чу освен моето семейство в друг нямам пълна вяря

# 49
  • Мнения: 118
Определено не, дори и в себе си. Честно не вярвам да има човек, който да има вяра в някого на 100%. Винаги съществува процент съмнение. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт