За питбулите - кучетата от кадифе и стомана

  • 27 485
  • 109
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 521
ХМ в България имам два ротвайлера, но никога след като излязоха от бебешката си възраст не съм ги разхождала сред хора без намордник, и двата са обучени, кротки и живеят с 15 годишен котарак, но не мисля, че съм в състояние да предвидя реакцията им в някои случаи, а да не говорим, че и на кила ме водят Whistling .

# 31
  • София
  • Мнения: 2 858
За съжаление разбрах и какво е да ти скочи питбул. Водеше го един лигльо на 20 години, който си избиваше комплексите. Кучето скочи върху мен, добре че моето добиче беше наблизо и ме защити.
моите почитания в тази жега, и съжалявам за отклонението от темата, но мен куче ме е хапало, защото съм си защитавала моето... то горкото като се наведа да взема камък и си мисли, че ще мятам да тича и да си играем  Embarassed и ако разчитам на него да ме защитава  Rolling Eyes ....  Mr. Green ама пусто, следващия път си взимам пит

# 32
  • Мнения: 660
Не ми разправяйте, че питбулите подлежат на дресировка и се подчиняват на стопаните си. Това не може да се твърди за нито едно куче, колкото и добре да е тренирано - все пак са животни.
Смятам, че тази порода трябва и тук, в БГ, както на други места, да се забрани със закон. (Булонките дали са забранени някъде като опасна порода?  newsm78) Преди 2 седмици разхождаме нашето куче в парка и то се заигра с едно бебе  -питбул (4-5 месечно може би). Е да ви кажа, питбулчето почти веднага обърна играта на опити да задави нашето куче - все към гърлото посяга. А беше 2 пъти по-малко на размери. Разхождаха го една жена с двете си малки деца.  #Crazy #Crazy На нас не ни беше приятно, извикахме си кучето, а питбула продължаваше да го гони и да се опитва да му захапе врата. Стопанката му сигурно 100 пъти го викаше - никаква реакция. Ще кажете - било е малко, не е научено и прочие. Глупости!

А имам приятели от централен столичен квартал, които имаха съсед с питбул, който нощем го пускал из квартала да си се разхожда сам! Хората бяха се видяли в чудо!!!  Най-накрая му видяха сметката, след не знам колко ухапвания, стрес и разправии със собственика. #2gunfire #2gunfire #2gunfire И аз да бях, и аз бих му светила маслото! Не са нормални кучета тези, който каквото иска да ми говори!  Naughty

# 33
  • UK
  • Мнения: 3 959
Болонките хапели. Колко хора са умрели от ухапване от болонка, като ще ги сравняваме?

# 34
  • Мнения: 503
Не ми разправяйте, че питбулите подлежат на дресировка и се подчиняват на стопаните си. Това не може да се твърди за нито едно куче, колкото и добре да е тренирано - все пак са животни.

Извинявай, казваш, че и ти гледаш куче, така ли?...

# 35
  • София
  • Мнения: 15 467
Веднъж бях свидетел в парка как 2 питбула се втурнаха след едно много по-голямо куче от тях (не знам каква беше породата - високо, с дълга тънка муцуна и дълга козина). За по-малко от 30сек. го направиха почти на парчета  Sick Стопанинът им ги налагаше с дебел дървен прът, но резултат нулев.
Пак ми кажи, че не са опасни  ooooh!
Питбулите са бойни кучета и се бият със всяко мъжко куче, ако стопанина им ги остави да се сбият. Той отговаря за тях, те хора не нападат ,ако не са научени от стопанина на това.

# 36
  • Мнения: 46 520
Питбулите са бойни кучета и се бият със всяко мъжко куче, ако стопанина им ги остави да се сбият. Той отговаря за тях, те хора не нападат ,ако не са научени от стопанина на това.

или

... в ситуация на афект, стопанинът не може да направи НИЩО ...

Ако се е сбило с друго куче и по някакъв начин успеят да го спасят, насочва агресията си към каквото види.

# 37
  • София
  • Мнения: 15 467
Питбулите са бойни кучета и се бият със всяко мъжко куче, ако стопанина им ги остави да се сбият. Той отговаря за тях, те хора не нападат ,ако не са научени от стопанина на това.

или

... в ситуация на афект, стопанинът не може да направи НИЩО ...

Ако се е сбило с друго куче и по някакъв начин успеят да го спасят, насочва агресията си към каквото види.
Не е така, едно стисване за "топките" го охлажда моментално или при женските дръпване за опашката нагоре.Нашия питбул пък не нападаше други кучета, но едно хъски непрекъснато го нападаше. Едно тупване по носа го охлаждаше.Сега хъскито го няма, но нашия е на каишка и с намордник, не защото се бие, а защото се отрови с отрова за мишки, нахвърляна заради котки и едва го спасихме. Но не ми се мисли, ако го нападне друго куче, как ще се пази.

# 38
  • Мнения: 4 111
Мъжът ми каза, че е гледал скоро по тв - питбул изнасилил 2 годишно детенце. Не е чул всичко подробно, бил е на работа тогава.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 819
Насълзиха ми очите от толкова крайни мнения. Имах Стафф, което си е модификация на пита. Казваше се Майкъл и беше най-големия лигльо на земята. Няма лоши кучета - има лоши стопани.

Майки никога не нападаше първи. Два пъти се случи друго куче да го нападне и си отнесе последствията. Първия път беше немска овчарка, която му скочи в гръб, а втория - каракачанка, която мина под телена ограда, дойде в нашия двор и го нападна. След тези два случая Майки много упорито започна да притичва по-набързо покрай дворовете, където живеят тези кучета.

Беше мил и гальовен, обичаше си удобствата, а след двата боя, които изяде изобщо започна да избягва други кучета - беше го страх. Много мразеше дъщеря ми, защото нейната поява го изхвърли от спалнята ми, но единствения начин по който показваше, че не я харесва беше, че я игнорира напълно и се държеше все едно я няма - нищо, че тя го дърпаше, скубеше, бъркаше му в устата, очите, ушите.

След като ви го описах можете да ми кажете - ако не ви бях казала породата - щяхте ли да предположите, че говоря за стаф????

# 40
  • Мнения: 1 798
Мъжът ми каза, че е гледал скоро по тв - питбул изнасилил 2 годишно детенце. Не е чул всичко подробно, бил е на работа тогава.
Изнасилил?  ShockedМоже би си объркала думата...

# 41
  • Мнения: 27 524
Съгласна съм донякъде, но като сложим на везните, че: питбулите са бойни кучета, че им е в кръвта да убиват, че нямат чувство за болка почти и че са ужасно силни, което ги прави доста опасни, ако им щукне нещо, а все пак е животно, не бих гледала, нито бих им се доверила.

# 42
  • Мнения: 46 520
Не е така, едно стисване за "топките" го охлажда моментално или при женските дръпване за опашката нагоре ...

Чудно ми е как ще го стигне, за да му стисне топките, не съм видяла човек, който да тича, толкова бързо, колкото куче  Rolling Eyes

# 43
  • София
  • Мнения: 1 819
Никол, които са на поне средно интелигентно ниво и отглеждат подобно животно знаят какъв ужаас изпитват повечето хора от този тип кучета и ги държат на каишка. А като е близо до теб виаги можеш да го узаптиш.

# 44
  • София
  • Мнения: 15 467
че нямат чувство за болка почти и че са ужасно силни
Блонди Heart Eyes,  боли ги и тях , като всяко живо същество.Знаеш ли колко пъти е квичал, ако е легнал под дивана и не съм го видяла и го настъпя? И ако стопанина иска, би могъл да го удържи, колкото и да е силно. А и те не стават повече от 19-24 килограма.А една немска овчарка е 50-60 кг. Нашия например си е лигня, даже Криси го разхожда.Но се съобразяваме и с характера му, не знам защо е решил, че легнал човек е в опасност и ,ако някой лежи, той не пуска никой да припари до него. Тогава легналия става и той се кротва.

Общи условия

Активация на акаунт