Кърмили ли сте някога друго бебе?

  • 1 941
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 481
Естествено, че бих накърмила друго бебе, ако ситуацията го налага!
Ако става въпрос за нещо по-дългосрочно, мисля, че бих се цедила... за да не се привържа прекалено много.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 103
 и на мен ми е прекалено интимно, не бих могла...ако обаче имах много кърма и можех да цедя - с удоволствие...

# 17
  • София
  • Мнения: 12 229
      Не, но не бих имала нищо против. Виж моите мадами трудно бих си ги дала на друга, а и предвид че вече сме на годинка май няма и да пожелаят. Иначе в болницата веднъж им дадох изцедена кърма от друга близнашка мама с която бяхме заедно, защото това ми беше първия ден с тях след реанимацията и още не ми беше слязла изцяло кърмата. Повече не се наложи  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 321
И аз нямам нищо против.За сега само съм давала изцедена кърма на друго мамче. Peace

# 19
  • Мнения: 11 004
Ако се налага спешно, бих опитала. Иначе не мога да си представя друга майка да кърми дъщеря ми.

# 20
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Joy Не само, че съм кърмила, но и снимков материал имам  Blush Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=144996.msg2774359#msg2774359
[/quote
]
Нещо не мога да намеря снимката.
А иначе бих накърмила друго дете, стига майка му да е съгласна.

# 21
  • Мнения: 888
И аз не успях да отворя снимката!  Confused

А иначе пробвах 1 път да накърмя едно бебенце в Родилното, което не искаше да се храни от майка си, която имаше проблеми с гърдите...и понеже моето бебче лакомо папкаше, а и явно имах мляко, тя ме помоли да опитаме дали ще суче малката, само че тя изобщо не пожела; пробвах да и цръкна в устенцата, но нищо не се получи, никакър интерес не прояви, а имах голямо желание; доколкото знам, детенцето за съжаление и след изписването не е искало да суче, но майчето доста време- мисля около 6 месеца се цедеше, за да и дава кърма! 
За кратко време бих кърмила, защо не- стига да има кърма, но за дълъг период- надали- ангажимент си е сериозен, а и аз съм с две малки маймунки...няма да се справя дълго... Thinking

# 22
# 23
# 24
  • Бургас
  • Мнения: 613
Много е готина Simple Smile
Иначе по темата: бих накърмила друго бебе, но не бих дала Мария да бъде накърмена от някой друг.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 457
Много хубава снимка  Grinning Heart Eyes

Да, кърмила съм друго бебе - племенника ми и то само за 5 мин.  Grinning Със сестра ми си разменихме бебетата, защото в началото моята мома не искаше изобщо да засуче. Мислех, че след като сестра ми има много кърма, ще засуче по-лесно от нея, но НЕ - момата отказа и на леля си  Laughing

# 26
  • Мнения: 875
и аз не съм, но с удоволствие бих. като видя малко бебче, което плаче и не могат да го успокоят ми идва да го гушна и да го накърмя веднага.

# 27
  • Мнения: 4 915
Кърмила съм веднъж. Бебе на приятел на съпруга ми, на около 10-на дни. Повикаха ме да помогна на майката, че бебето не успявало да засуче - плоски зърна. Засука от мен, майката бе ентусиазирана да го види, че все пак желае и умее да "дърпа" от гърда.

Не ми беше странно, а мило. А голямата щерка - тогава на около 1,6 г., изревнува доста.  Laughing

# 28
  • Мнения: 789
Не съм, но като видя някое малко бебче дето са му тикнали шишето с АМ, ми се иска. Но само ми се иска, не бих го направила.
Иначе готина снимка  Peace

# 29
  • Мнения: 2 614
Да, кърмила съм, и пак бих кърмила! Кърмих сина на една приятелка. Бяха и казали (педиатъра, разбира се) че детето не можело да засуче и се изплъзвало ОТ зърното, прозвуча ми странно, но нищо не казах. И друга форумска мама и предложи аз да го пробвам - е, засука и то не веднъж сука, и не се изплъзваше!След тези няколко опита, незнайно защо направихме пауза, и аз не му бях давала 2-3 месеца да суче, и следващия път като пробвахме той беше забравил  Sad

А Калина веднъж я бях предложила на приятелка, която постоянно беше със запушени зърна.Тя като видя "мъми" и веднага се насочи, но като "подуши" че не е нейното и се отдръпна, после никоя сила не можеше да я накара да засуче от друга майка!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт