Интересно - за памперсите

  • 4 402
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 903
Людмиле, да беше се вслушал в мненията на посредствените майки тук, преди да пребиеш детето със скъпа проходилка  Mr. Green

# 76
# 77
  • Мнения: 394
ей, стига сте му се връзвали на Людмил. аз за себе си избрах ЕБХ, ама ми е странно какво толкова му се връзвате на човека. ако не го нападате напрекъснато, няма да има и постове, които ви дразнят.

# 78
  • София
  • Мнения: 17 592
Бог да благослови този който е измислил памперсите!!!

Има и по-ужасни от валящи се в собствените си... фекалии и урина, травматизирани, "учени" бебета, но не са много.

# 79
  • Мнения: 5 362
Запозната съм. Не е за мен  Peace
Присъединявам се към мнението.
 Peace

# 80
  • Мнения: 294
Всичко хубаво, обаче не мога да си представя как едно новородено ще го слагаш да се изхожда, когато има нужда, че те пишкат постоянно! Да не говорим и къде ще го слагаш... За по-порастнали деца може, но аз без памперси не бих се оправила, страхотна помощ са си.
Аз ще ти отговоря-като по цял ден седиш клекнала и го държиш,защото бебетата пишкат и акат през най-много половин час.Laughing
Тия методи ми се виждат,ама наистина безсмислени още родило се и прас започваме с обучението-кога ще ака кога ще пика,кога ще яде,кога да пие вода кога-не.Я си оставете децата на спокойствие бе хора.Като му се яде да яде,а не като стане 12 и то задължително трябва да яде,или другото тъпо-10 минути след хранене-вода,ама няма иска няма не иска.
Това си е чисто издевателство срещу детето.Аз съм ЗА всичко което е улеснение за майката и за детето.Сега пак ще се намери някой да ме пооплюе,ама аз нямам намерение да си будя детето в 1 през нощта,защото тогава видите ли то ще ака... Wink
Peace
чувала съм, че така тренирани деца си имат проблеми с напишкване като пораснат

# 81
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Запозната съм. Не е за мен  Peace
Присъединявам се към мнението.
 Peace
И аз Peace

# 82
  • Мнения: 630


А ЕБХ е един начин на общуване, знаете ли как се радва бебето, когато го разбирате и то с ваша помощ прави нещо самостоятелно. Heart Eyes Тази работа "в екип" с бебето създава интуитивна (даже телепатична) връзка между него и родителите. Примерно Мирена усеща кога се е събудил, аз пък усещам какво иска от мен. Това е част от идеата на Attachment Parenting (Свързано родителство) 1.

Ние ползвахме в първите месеци пелени, заради изобилието от безплатна гореща вода. Интернета и компютъра са нужни засега за да изкарвам нужните пари и за да имаме връзка с външния свят. А и да правя сайтове, да пиша статии и да ръчкам хората Laughing Вярвам един ден и това няма да е ну
жно. Hug "Hope some day you will join us and the world will live as one"

____________________________________________________
1 - При него се изисква всеотдайност и саможертва от родителите -- понякога се налага да жертват кариера/любима професия или да сменят местоживеенето за да могат да се отдадат на децата. Такива родители изграждат силна връзка на близост, доверие и любов с детето чрез носене във слинг (усет за детето), заедно спане, общо хранене, ЕБХ, общи разходки, кърмене на бебето, съвместна игра, отдаване на нужното доверие и любов на детето, близко общуване с природата, пеене на песни, разказване на приказки и т.н. Обратнотото на този подход е Detachment parenting (Откъснато родителство), където интересите, удобствата и навиците на родителите са по-важни. За пример: бебето посуква биберон-залъгалка за да мирува, поставя се в кошче с играчки за да не пречи, носи памперс, защото не се цапат мебелите и не се налага някой да следи сигналите и нуждите му, стои отделено от майка си в количка, защото е по-удобно тя да върши други неща, като пазаруване. Бебето обикновено се отбива рано, защото майката трябва да ходи на работа и евентуално се праща на ясли/детска градина или се връчва на бабата/дядото, защото родителите нямат достатъчно време за него. Нещата в семейството рядко се правят заедно с детето, защото бащата/майката са все заети или работят в различно време. И т.н.
Людмил, не знам как ти остава време да общуваш с бебето след като изцяло го посвещаваш на тоалетните му нужди?! Да, може би спестяваш от памперси, но пък ти се налага адски много да переш, така че подпомагаш перилната индустрия. Всеки решава сам как ще гледа собственото си дете, но аз не живея в твоя идеален свят и за мен е много по-ценно и важно духовното общуване с бебето, а не непрекъснатото му следене кога ще се изпишка. да не говорим за това какви психологически проблеми можеш да му създадеш с твърде ранното приучване към гърне. Детето достига психофизическа зрялост, която е необходима за контрол над собствените си телесни нужди, на около 2 годишна възраст. Не знам след като си такъв природозащитник, защо се опитваш да прескочиш природата?

Общи условия

Активация на акаунт