Убийство на плода ли е аборта ?

  • 9 555
  • 203
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 386
"нещата с истинските имена", "убийство", "циганки"...
спрете се
 Crossing Arms
според мен въпросът е зададен коректно и аз лично отговорих "убийство е".
но другите въпроси са: върху тази тема не трябва ли да се говори с децата още преди да започнат да правят секс, дори преди първата им менструация? почти няма жена, независимо от възрастта й, която не го е премисляла хиляди пъти - преди и след. да, абортът е право на всяка жена и никога, никога не бих попречила на която и да било жена да го направи, защото дори в европа има достатъчно прецакани животи заради контрола на раждаемостта - млади момичета забременяли невръстни и нямащи право да контролират ситуацията... което обаче не прави абортът по-малко убийство. просто е убийство с обяснение.
абортът заради непознаване на средствата за контрацепцията обаче е ужасен! и всеки  път като прочета в поредната анкета, че хората се "пазят" полудявам!  #2gunfire
та в българия има жени, които приемат абортите за контрацепция!!!! и точно те трябва най-накрая да разберат, че още в първите седмици убиват една невинна душа. а би могло да не става така само на цената от 20 лв месечно за хапчета например!

# 196
  • Мнения: 1 425
Некоректна е анкетата:
Коректна анкета има 2 отговора:
1. убийство е,
2. не е убийство
А така има 1 отговор за хора които смятат че е убийство и 4 отговора където хората по-скоро смятат че не еубийство, но тъй като гласовете са разхвърляни между 4 опции - изглеждат по-малко.
Реално ее обратното - хората които смятат че не е убийство са повече.
Много плитка и елементарна манипулация (надявам се че е неволна).

# 197
# 198
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
ако темата е дали да бъде забранен аборта, разбира се, че бих гласувала С  Не ...жената има право на този избор, най- малкото защото не винаги всичко зависи от нея

# 199
  • Мнения: 836
Ще насилиш детето си да порастне преждевременно?Едва се сдържам да не сложа емотикона с облещените очи.Децата не са виновни,че започват да правят секс по-рано от нас.Акселерация.
Противоречиш си точно 3 пъти в 4-те изречения.

За какво насилие говориш? Порастването - поумняването, което имах предвид, ще стане от самосебе си, когато въпросното "дете", "акселерирало", "невиновно, че му се приискало секс в тази възраст", вземе че разбере, че трябва да е отговорно за постъпките си, защото те имат последствия.

И маММа не винаги ще търчи след него, да го води на доктори-гинеколози, щото пропуснала да му напомни за презерватива.

# 200
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз гледам от една изключително практична гледна точка по този въпрос.
Написах го и преди.
Една жена трябва да има избор кога, от кого и кога да има дете.
От подходящия мъж, в подходящото време и място.
Абортът е просто манипулация. Спекулирането с думи като "убийца", "убийство" ги намирам за безкрайно неподходящи и ограничаващи правото на избор.
Имам дъщеря. Ако стане грешка и забременее в неподходяща възраст и от неподходящ мъж, на секундата заминава в клиниката и окото ми няма да мигне. Аз нямам такива скрупули и никога не бих сринала живота на детето си по подобен начин.
Имам прекъсната бременност на 18 години. От неподходящ мъж.
Когато разбраха, майка ми и баща ми незабавно уредиха въпроса и никой не ме е питал, а и аз не съм имала и грам съмнение дали са прави.

# 201
  • Мнения: 2 161
Боже мой!Преждевременната зрялост на тялото няма нищо общо с поумняването.А поумняването има общо с отглеждането на деца.Постъпи с детето си както намериш добре.Не като майка си,като прабаба си ако искаш постъпи.На мен не ми пука как ти или някой друг ще нареди живота на детето си.Всъщност,интересува ме животът единствено на собствените ми деца.Писах в темата,защото исках да разбера дали наистина заклеймяващите аборта са някак фанатично настроени,някак сектантски настроени или просто една изграка,и другите подеха и те след нея.Аз и ти стоим на двя бряга и както е видно,никога няма да се срещнем.Да спрем до тук с комуникацията помежду ни,а?

# 202
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Малко факти:

Изкуствено предизвиканият аборт е във вид на медикаментозна или хирургическа намеса. Прилага се до 20-та седмица от бременността

цитата е от тук :

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%82

Писах, че няма да публикувам, но ще го направя ...  чувствителните по темата да не отварят линковете

Развитие на бебето ,  :

десета Г.С.

двадесета


Вижте филчетата отстрани
 

# 203
  • Мнения: 7 821
Време и е на тази тема. Задържа се известно време без излишни емоции, но и сега нещата излязоха от контрол.

Общи условия

Активация на акаунт