Може ли сега лятото да не се пие Центрум матерна?

  • 2 452
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 539
Бремеността ми беше зимна.Доки ми каза да пия витамини,но аз правех друго-
ядях по 8 вида плод на ден-портокал,мандарина,лимон,киви,банан,грейпфрут,ябълка,круша и ако има нещо друго.

Моя съвет е да ядеш пресни плодове и зеленчуци вместо да се тъпчеш с химия.
Много добре казано, аз също не пия никакви химии и мисля, че това е най-добрата опция.Храня се природосъобразно, с много плодове и зеленчуци, което е напълно достатъчно.Беше ми намалял хемоглобина и се наложи да пия желязо, пих го месец и наблегнах на храните съдържащи желязо, за сега всичко е ок!
Същото е и при мен.

Против мултивитамините съм по принцип, само ако се налага някой конкретен витамин и то по предписние на лекар.
Изкуствените витамини не се усвояват толкова добре, колкото тези от плодовете и зеленчуците. Освен това усвояването на един витамин или микроелемент често пречи на усвояването на друг, така че тези комбинации от цялата менделеева таблица в едно хапче са абсурдни.
Но производителите използват незнанието на майките и им внушават, че без мултивитамини едва ли не няма да докарат нещата до успешен край.
Вече и повечето лекари спряха да изписват Матерна и други от сорта.

# 31

az sam v 6 -ti mesez , i skoro si govoreh s edna priatelka koiato iam dve deza .posavetva me da e spra tai kato se nadebeliava ot nei ai naistina zabeliazah 4e naedriavam mnogo ot kato e pia =Dali e viirano tova ?

# 32
  • Мнения: 1 420
Не съм пила никакви витамини по време на бременността ми. Но гледах да хапвам поне 5 различни плода всеки ден, отделно и салати доста хапвах. Единственото, което съм пила беше желязо в 8мия месец, по предписание на лекар, тъй като ми бехе нисък хемоглобина.


Изкуствените витамини не се усвояват толкова добре, колкото тези от плодовете и зеленчуците. Освен това усвояването на един витамин или микроелемент често пречи на усвояването на друг, така че тези комбинации от цялата менделеева таблица в едно хапче са абсурдни.

Абсолютна съгласна съм  Peace

# 33
  • Мнения: 9 050
Забременях през Януари и по принцип не съм голяма плодоядка. Ако се сетя да изям една ябълка през седмицата, пак е добре. Витамини изобщо не съм пила през цялата бременност. Пробвах тези на Хип. пийнах ги два пъти и понеже ми бяха гадни ги спрях. И плодове не съм яла повече, от колкото по принцип. Изследванията ми бяха чудесни. Бебето също.

Бреченност не е задължително равно на нужда от допълнително витамини. Може да нямаш нужда.

# 34
  • Мнения: 353
аз със първата си бременност не пиех никакви витамини и качих 10кг. А сега изпих 2 оп матерна на центрум и ела да видиш 23кг.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 408
Изобщо не съм употребявала.
Но се храня предимно със зеленчуци и плодове.

# 36
  • Мнения: 3 069
Колкото и плодове и зеленчуци да консумираш не можеш да запълниш всички депа и винаги ще има дефицит на нещо...
Моя съвет е да си ги пиеш!

# 37
  • Мнения: 8 242
Изобщо не съм пила витамини, нито по време на бремеността, нито сега, докато кърмя.. Не мисля, че е има особено смисъл, ако се храниш балансирано, да се тъпчеш с химия  Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 319
С изключение на желязо до началото на 9-тия месец не съм пила абсолютно нищо. Но ядях основно плодове, а за лимоните да не ти говоря... Дори се шегуват тук в махалата как съм могла само с плодове да родя такова едро бебе. Но пък от друга страна сега зъбите ми са в малко критично състояние заради липса на калций. Според мен когато всичко е с мярка няма проблем и че не си взела някое друго витаминче не е толкоз страшно когато изследванията са ти наред. Но трябва да знаеш, че всеки човек е индивидуален. 
Изобщо не съм пила витамини, нито по време на бремеността, нито сега, докато кърмя.. Не мисля, че е има особено смисъл, ако се храниш балансирано, да се тъпчеш с химия  Rolling Eyes
   Peace И аз съм на този принцип!

Общи условия

Активация на акаунт