От колко години - зъбни шини?

  • 10 999
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Записвам се да следя темата.
Дъщеря ми е на 9 г., а в края на месеца има записан час за ортодонт. Ще докладвам тогава какво са ни посъветвали.

# 16
  • Мнения: 2 700
С шини се фъфли известно време и ако децата му се подиграват дотам ще са шините.Чудя се дали да не изчакам до 12г.

Да, фъфли се, но дори слагането им нощно време има ефект. Дъщеря ми сутрин излиза с шината, но вечер не е с нея. Очевидно си я сваля в училище. Но тези 12 часа през нощта /от връщането й в къщи нататък/ са достатъчни да повлияят положително. Според мен не чакай. Както някой по-горе беше писал, по-лесно се влияе, отколкото се коригира.

# 17
  • София
  • Мнения: 3
Моята дъщеря е почти на шест и след преглед при ортодонт, ни казаха че трябва да носи шини. Има обратна захапка и е хубаво по-отрано да се започне с корекцията, така че и горната челюст да й се развие както трябва. А също е важно да държи езика си на небцето, а не да избутва долните зъби напред.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 358
Моята е на седем и след 20 дни ще слагаме шините. Обясниха ни , че на тази ранна възраст не се слагат брекети. А преди това ходих в друг кабинет и ми искаха 800лв за някакво апаратче(може би брекети) но добре, че поразпитах по-подробно.

# 19
  • Мнения: 119
Знаете ли добър ортодонт в Ст.Загора и дали могат да ми се изправят зъбите при положение ,че съм почти на 30год.?

# 20
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Моята дъщеря е на 12 и половина и от няколко седмици е със шини на зъбите....но все се чудя...дали има смисъл и ще постигнем ли нещо?А кога?Не и е кой-знае колко крива усмивката...но все пак би било хубаво да се коригира малко

Дъщеря ми също беше на 12 г,когато й сложиха шини.Много криви зъбки имаше,но сега.........Даже се наложи вадене на здрав зъб,защото кучешкия беше излязъл чак горе във венеца.Сега е с много хубава усмивка.И това само за няколко месеца.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 13
Дъщеря ми е на 8 г.Горните четири млечни паднаха,но само 3 излязоха.....Сложихме горни шини с цел да излезе четвъртгия,но от известно време забелязох,че на венеце където е този липсващ зъб има синина....като съсирено или не знам...Правихме снимка....има зародиш,а и ортодонта нищо не казва.........Май ударих на ортодонт-дърво...Ако няко има подобен проблем,моля за отговор.

Общи условия

Активация на акаунт