Отговори
# 165
  • Мнения: 534
благодаря момичета Hug
що се касае за консултациите, няма никакъв проблем - със здравно осигуряване, регистрации на трудови договори и тем подобни се занимавах до преди 2 години - откакто минаха към НАП, покрай това с куп други неща, а основното ми задължение е обезщетенията за безработица, така че питайте на воля пък докъдето мога ще отговарям Peace
специално за болничните нямам претенции, че съм най-веща, но понеже аз самата вече съм в болнични достатъчно изтормозих колегите да ми обясняват, така че за това си позволявам да ви казвам и за тях... Simple Smile

# 166
  • Sofia
  • Мнения: 409
Moonlight с малко закъснение ДА ТИ Е ЖИВ  И ЗДРАВ БАТКОТО!
ИВЕ аз пак ще ти пиша на личния за да те тормозя с тези болнични, за да не отегчавам останала аудитория  Embarassed
Стела Мария звъннах на нашия ммайстор но е зает и чак края на септември се освобождава  Confused но ще пита негови колеги и ще ми каже...Поздравления за апартамента ти! много е хубав и със стил! надявам се и ние някой ден да можем да ви се похвалим,но едва ли ще е скоро!
Anaise и аз съм с ниско кръвно събота не съм излизала и бях с 80-30!!! ужас като парцал - САМО АЙРЯН със сол оправя нещата! поне при мен...

лека нощ на всички! а за утре и лек и по-прохладен ден за всички!

# 167
  • Мнения: 43
vencho, тези упражнения за бременни изглеждат много добре, обаче тук какви ли не фокуси правих и не успях да ги zoom-на така, че да се четат. Може ли да ми ги изпратиш на е-майла, има го в профил ми. Ще ми се да се пораздвижа малко, защото нещо взех да психявам, а и напоследък изпитвам някакъв непреодолим глад за сладко и се тъпча ли тъпча... ама не, щото толкова ми се яде сладко, колкото...  незнам как да го обясня, то е все едно като ожаднее човек- как му се пие вода постоянно. Ей такова някакво. На моменти чак лудвам, ако не хапна някоя вафличка  Embarassed Та поне и упражнения да взема да правя, да ми е чиста съвеста  Grinning
Ако не те затруднява, ще съм ти много благодарна!  Hug

# 168
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Заслугата за разясняването.онтосно осигуровките е на Ивето и на Тони Илиева

# 169
  • Мнения: 277
mei, готово. хайде, почвай да чистиш съвестта от вафлички. и аз отивам да направя това Simple Smile

# 170
  • Мнения: 57
Иве,от два дни съм със същите болки-ниско долу или около пъпа,но само вечер и незнаех какво да правя,ама щом другите мами пият нош-па и аз ще почна да пия вечер преди лягане иначе бях решила да звъня на моя лекар,но той е отпуска и не ми се искаше.Лека и прохладна нощ на всички Hug

# 171
  • Мнения: 277
mei, сори, ама ми го върна. пробвах и от служебния, и от yahoo, но и при двата случая казва, че има проблем с твоята поща. би ли проверила дали правилно е изписала. можеш да ми пратиш друга на лични ако имаш. големината е около 1 MB, да нямаш някви ограничения

# 172
  • Мнения: 70
Здравейте момичета Simple Smile, как сте в тези жеги, адски са  Confused!
Та за болките, понеже на мен са ми слабо място и аз страдам от тях, контракции са ако наподобяват менструални болки и също едни втвърдявания на матката, които понякога не са болезнени, но са неприятни, аз вече от месец и половина пия нош -па и магнезий по схемата 3X2 и сега от една седмица пробвам да ги намаля на 2x2, но си имам и болки и втвърдявания, а и на всичкото отгоре и кръста ме боли, много неприятно Sad. Аз утре съм на Доплер и в ЖК, след това ще докладвам.
Стела Мария, поздравления за прекрасния дом който имате, страхотен е наистина Simple Smile. Също съм ЗА да се видим, само трябва да решим кога и къде.
Венчо, какво да ти кажа, нормално е мъжете да се компелксират, още повече пък и твоя е бил на по-добра позиция преди, аз сега е в ситуация в която ти си по-добре, имаш по-добро заплащане и т.н...Дано да отшумят тези проблеми по-скоро, защотото на теб в момемнта не ти е до тях. В крайна сметка, мисли за бременността си, най-важното е с нея всичко да е ОК!

# 173
  • Мнения: 1 144
Момичета, четох за болките през втория триместър - били два вида. Едните, които са контракции, не бива да се търпят и за тях се взима ношпа, защото трябва да се предотврати свиването на мускула. Това са болките, които са със стягане. Другите, които са еднократни и като рязко пронизване и не се повтарят, само единични са, до три пъти на ден това били болки от разтягане на матката и за тях не е задължително да се пие ношпа. При мен са контракции, но аз имам и ниска плацента и затова задължително трябва да пия ношпа и магнезий, а адски мразя хапчета и се ужасявам от тях.

За всеки случай обаче питайте лекар нека определи какви са вашите болки, от кой вид.

Ох, отивам да си лягам, много ми е жега... Избрахме климатиците, чудя се само защо чаках досега...

Munieca благодаря ти много, пиши, ако можеш да препоръчаш някой майстор. Лека и прохладна нощ!!!

# 174
  • София
  • Мнения: 5
Сега вече разбирам защо съм имала еднократни,остри болки,които преминават след 1-2 секунди Simple SmileОт разтягането на матката е.Иначе,аз засега нямам никакви контракции и не пия нищо освен желязо и витамини.

Качвам нови снимки,за да сравним коремчетата Wink

# 175
  • София
  • Мнения: 210
Добрютру, аз пак застъпвам на нощния си пост. Иначе ми се размеква мозъка и никаква работа не мога да свърша.
kalinuccia,аз съм в Института по балканистика. Специалист съм по Турция и точно сега имам зверски много работа, заради изборите, които приключиха преди дни. Луди хора са тия турци  newsm78
На мамите, на които им предстои да плуват в морето и басейни - мойто доки ми разправяше за някакви глобули, които се слагат вечерта след плуването. Не помня името, но ще питам в петък, когато съм на преглед.
Не знам как е при вас, но да чукна на дърво, от близо година нямам никакви проблеми с гъбички. Предната бременност, а и след това, отглеждах печурки като за световно. Имам чувството, че колкото повече се вманиачавах на тема хигиена, толкова по-зле ставаше положението. Всяко ходене до тоалетна извън къщи се превръщаше в изпълнение "ала Монк", а лятната почивка на море и мисълта за плуване в басейн или дори морето ме докарваше до лудост. Ужасна работа.

Виждам, че днес е имало масов изблик на чувства, заради завръщането на медиците ни.  welcome bg И аз си поревах здраво,  но пък след това ме обхвана ярост към нашите журналисти. Следих отразяването по нашите и чуждите ТВ и нямаше как да не ми направи впечатление, че например по ББС нещата изглеждаха някак достойно, и докато нашите се блъскаха по входовете, хората включиха от затворената ВИП зала интервю по телефона с г-жа Фереро-Валднер. Надявам се да не обидя никого с думите си, но начина, по който се гледа на отразяването на различни събития е под всякаква критика. Кому е нужно да се прави тази истерия с репортерите и тичането след различни хора само и само, за да зададеш глупав и абсолютно безмислен въпрос.  #2gunfire
Както и да е. Важното е, че тези хора си дойдоха. Днес си говорихме с мъж ми, че от мнооого време насам това е първото наистина хубаво нещо, което ни се случва като държава. Толкова нещастия се случиха - Индиго, Лим, войниците в Ирак, зверските катастрофи и убийства, че това прекрасно събитие днес ме изпълва с оптимизъм. Дано онзи горе  Praynig гледа благосклонно на нас и лека по лека да почнат да се пооправят нещата.
Лека и прохладна на спящите, а аз ще впрегна творческия си ентусиазъм в работа.

# 176
  • Мнения: 534
добро утро майчета,
ей днес май-май ще е по-хладно Thinking, а дано!
Станала съм рано, защото ще дойдат за размерите за дограмата от 07:00ч. до към 08:30ч. - кога точно не зная, но трябва да съм с измити очи, все пак Wink
Стела-Мария, на какъв климатик сте се спрели...ние сме в лудо търсене на климатик и не можем да си изберем, имаме една "Тошиба"- втора употреба я взехме и сме доволни, но сега искаме малко по-мощен и нов...гледаме, гледаме с моя мъж - те бол и всякакви мнения, разбира се...Ако сте правили някакво проучване, сподели, моля те Peace
чао от мен за сега и хубав ден желая на всички!

# 177
  • Мнения: 1
Добро утро на всички Simple Smile Много е хубаво, че се усеща по хладен въздух нали Simple SmileИве за климатици бих ти препоръчала Panasonic ние си сложихме такива ноември за отопление предимно/не сме си представяли колко ще са удачни за лятото въпреки че сме със сеевроизточно изложение предимно/, защото се нанасяхме в ново жилише и не се надявахме на парно.Е имахме и парно в крайна сметка, но си се отоплявахме с климатици и съм мнооого доволна. Настройваш ги час два преди да се прибереш от работа да се включат и като се прибереш е топличко, а освен това и доста евтино ни излезе на фона на сметките за парно. А пък сега в тези жеги са незаменими наистина. Имат си самопочистваши филтри така, че не се грижиш за нищо само пускаш и спираш.Малко са по скъпички, но си заслужават определено и понеже сложихме само като за начало в хола и спалнята сега си мислим да сложим живот и здраве и в детската още повече, че тя е с югозападно изложение Simple Smile

# 178
  • Мнения: 114
Добро утро и от мен момичета.   bouquet
Цяла вечер не съм спала  Sad-такова главоболие ме мъчеше,чак ми идеше да се гръмна #2gunfire.Горкият ми мъж-3 пъти ставаше да ми прави студени компреси.Нищо не помага:ни парацетомоли(натрових се),ни компреси,ни масажи, ни нищо.Смятам днес да търча при GP-то да види какво става с мен.Аз мисля,че е от кръвното .
Пожелавам на всички ви приятен ден изпълнен с хубави емоции и с по-малко нерви.

# 179
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Добро утро и от мен момичета!
Иве, ние си купихме климатик Фуджитцо, малко е скъпичък, но пък е много хубав, с 3 години гаранция.
xixi и аз не можах снощи да спя, но по-скоро това беше от жегата. По-малко притеснения и повече течности. Стискам ти палци  Peace всичко да е наред.
Аз днес съм на преглед и корема ми от сега се е свил от притеснение, а на всичкото отгоре днес във Варна дават да е още по-горещо.
Пожелавам на всички прохладен и изпълнен с емоции ден.

Общи условия

Активация на акаунт