Силна памет или здрава логика?

  • 2 684
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 769
Друг е въпроса, дали си съгласен с тях, но пак по пътя на логиката, нямаш кой знае какъв избор. Mr. Green Joy Joy Joy
Значи ли че на мен ми куца логиката, когато в първи (или втори) курс реших на изпита да пиша за Ницше собствено мнение (в което нещо не бях съгласна с някои негови постановки) и затуй ми писаха скромно 4?  Joy Joy Joy

# 46
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Имам фотогравска памет.
Помня страници с точките и запетайките.
Обаче с математиката съм скарана.
Бързо помня езици и нямам проблеми с граматиката и правописа.

# 47
  • Мнения: 4 546
Аз пък нивга не зубря по езиците.
е думите как ги учиш?  newsm78 то това си е чисто зубрене, а за друг начин да учиш думи не се сещам. в граматиката е ясно, че има логика.

# 48
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не обичам да уча. Винаги търся логика и следствие. Нищо че съм завършила езикова гимназия, после учих математика. Разбрах, че езиците не са ми стихията.
Не случайно е казано, че висшето е не за да знаеш много, а да знаеш къде да си потърсиш необходимата информация.

# 49
  • Мнения: 8 769
Аз пък нивга не зубря по езиците.
е думите как ги учиш?  newsm78 то това си е чисто зубрене, а за друг начин да учиш думи не се сещам.
Честно казано, не знам. Никога не сядам с тетрадката, казвайки си-сега ще уча думи.
Правя упражнения-изречения с думи, разкази, употребявайки новите думи, граматически упражнения-пак с новите думи, напр....
Не мога да седна с речника и да чета-така нищо не запомням.
Само когато се взема новият урок, си ги пиша, разбира се, после си ги прочитам по веднъж и започвам с упражненията... Не знам това за зубрене ли се счита...но без логиката на употребата им не мога да ги запомня

# 50
  • Мнения: 6 993
Аз пък нивга не зубря по езиците.
е думите как ги учиш?  newsm78 то това си е чисто зубрене, а за друг начин да учиш думи не се сещам. в граматиката е ясно, че има логика.

И досега не мога да си отговоря на тоя въпрос. Но е факт, че и аз никога не съм зубрила по език. Думите по френски ги свързвах с тези на английски. А английския не знам как съм го научила newsm78 , но не съм го зубрила. Може би дейно участие имат картинките в учебниците Thinking Думите по италиански...въобще целият италиански - все едно пак е френски, ама с по-разбъркан правопис. И там лесно помнех думи...

# 51
  • Мнения: 8 769
Думите по френски ги свързвах с тези на английски. А английския не знам как съм го научила newsm78 , но не съм го зубрила. Може би дейно участие имат картинките в учебниците Thinking Думите по италиански...въобще целият италиански - все едно пак е френски, ама с по-разбъркан правопис. И там лесно помнех думи...
Когато знаеш един език, после е много лесно с друг, няма спор. Grinning

# 52
  • Мнения: 3 835
Друг е въпроса, дали си съгласен с тях, но пак по пътя на логиката, нямаш кой знае какъв избор. Mr. Green Joy Joy Joy
Значи ли че на мен ми куца логиката, когато в първи (или втори) курс реших на изпита да пиша за Ницше собствено мнение (в което нещо не бях съгласна с някои негови постановки) и затуй ми писаха скромно 4?  Joy Joy Joy

Не знам дали ти куца логиката, но нямам обяснение, как си я изкарала тая четворка. Явно въпреки всичко си била убедителна. ooooh! Mr. Green Joy

# 53
  • Мнения: 6 993
Не знам дали ти куца логиката, но нямам обяснение, как си я изкарала тая четворка. Явно въпреки всичко си била убедителна. ooooh! Mr. Green Joy
Даам, мен ме скъсаха по старофренска лит., защото си казах собственото мнение, защото разбира се, не бях прочела кьорав анализ. Не било правилно, при положение, че си давах и доказателства защо така мисля и т.н.
На поправката ми дава да чета от някаква книжка от библиотеката - същото стихотворение. Щях да умра, но забелязах, че отстрани има бърз анализ и насоки за по-дълбок. Прочитам ги най-старателно и ги развивам. И той пак - "Това, което ми говорите, е абсолютно неточно" и аз  Shocked Идеше ми да му кажа как няма да е точно, като е написана критика в книгата Joy Ма не му казах, пусна ме, все пак.

# 54
  • Мнения: 4 546
Аз пък нивга не зубря по езиците.
е думите как ги учиш?  newsm78 то това си е чисто зубрене, а за друг начин да учиш думи не се сещам.
Честно казано, не знам. Никога не сядам с тетрадката, казвайки си-сега ще уча думи.
Правя упражнения-изречения с думи, разкази, употребявайки новите думи, граматически упражнения-пак с новите думи, напр....
Не мога да седна с речника и да чета-така нищо не запомням.
Само когато се взема новият урок, си ги пиша, разбира се, после си ги прочитам по веднъж и започвам с упражненията... Не знам това за зубрене ли се счита...но без логиката на употребата им не мога да ги запомня
то и аз така ги помня , като ги свързвам с нещо. обаче така много малко думи уча и ми е доста беден речника. не мога да помня всичките текстове или упражнения, каквото ми се запечата в главата това е.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт