От колко месеца може да се слага бебето в столче за кола/кошница?

  • 15 479
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 928
Зависи от столчето. Ако е за новородено (0-13 кг) - от самото раждане  Peace

# 61
  • Мнения: 593
Мен пък ме беше страх да го сложа в кошницата от първия месец, това стана по-късно към 4-я. Иначе и нашата беше от 0 до 10месеца. Все ми се струваше че тежеста на тялото му пада само в/у дупето.

# 62
  • София
  • Мнения: 44 115
Аз имам един въпрос малко встрани от темата! Embarassed Кошницата/столчето може ли да е на предната седалка? Не знам дали сега не са променили нещо иначе доколкото знам може и моето е там!
 Благодаря!  bouquet

ако има въздушна възглавница - Абсолютно НЕ се слага столчето!
А и по закон не съм сигурна, но май нямаш право, така или иначе отзад е по-сигурно.

# 63
  • София
  • Мнения: 4 588
От първия ден скед изписването си стои през деня предимно в кошницата. Peace

# 64
  • Мнения: 3 069
Подариха ни я на 40-я ден и веднага започнахме да я плзваме.Слагах една възглавничка и пкривах с пелена за да не му е много голям наклона.

# 65
  • Мнения: 2 677
Има си специални модели за новородени.

# 66
  • Мнения: 2 849
От първия ден можеш да го слагаш в кошницата .

# 67
  • Мнения: 1 092
От първия ден можеш да го слагаш в кошницата .
Подкрепям newsm10

# 68
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
От първия ден можеш да го слагаш в кошницата .
 
  Виж ако е столче,а не кошница тогава от 7-ия месец.

# 69
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ако кошницата е от 0-13кг. ползвай без никакви проблеми.   
 
 

# 70
  • Мнения: 2 323
....да де, но кошниците за кола не случайно са  "за кола", а не "шезлонг" - съвет към авторката - нека шезлонга си е отделна вещ, а столчето за кола да се ползва само по предназначение - безопасност в колата....

Така е. Авторката пита дали да го ползва като шезлонг у дома. Моето мнение е: Не за дълго време.
Кошницата за кола е "за кола" - тоест, за пътуване. Когато се налага - тогава. Не за постоянно лежане у дома в него. За у дома има бебешки креватчета и шезлонги, а те са хоризонтални, а не "вдлъбнати" като кошниците (формата им е за защита на тялото при евентуална катастрофа, не за удобство на детето).

Неслучайно и детските матраци са твърди - детенцето е добре да спи в хоризонтално положение, именно заради неукрепналите кости.

При новородени в кошниците има опасност от затрудняване на дишането заради прегънатата позиция на тялото и достъпа на въздух до дробчетата.

Който ползва кошницата у дома, да го прави с мярка, а не да оставя бебето по цял ден в нея.


Никога не съм се замисляла, защото и ние ползвахме столчето само в колата, т.е. не за дълго. В тази насока ако мислим, какво бихме казали за количките с адптори за закачането на столче за кола, това като решение за кратко ли да го броим... newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 44 115
....да де, но кошниците за кола не случайно са  "за кола", а не "шезлонг" - съвет към авторката - нека шезлонга си е отделна вещ, а столчето за кола да се ползва само по предназначение - безопасност в колата....

Така е. Авторката пита дали да го ползва като шезлонг у дома. Моето мнение е: Не за дълго време.
Кошницата за кола е "за кола" - тоест, за пътуване. Когато се налага - тогава. Не за постоянно лежане у дома в него. За у дома има бебешки креватчета и шезлонги, а те са хоризонтални, а не "вдлъбнати" като кошниците (формата им е за защита на тялото при евентуална катастрофа, не за удобство на детето).

Неслучайно и детските матраци са твърди - детенцето е добре да спи в хоризонтално положение, именно заради неукрепналите кости.

При новородени в кошниците има опасност от затрудняване на дишането заради прегънатата позиция на тялото и достъпа на въздух до дробчетата.

Който ползва кошницата у дома, да го прави с мярка, а не да оставя бебето по цял ден в нея.


Никога не съм се замисляла, защото и ние ползвахме столчето само в колата, т.е. не за дълго. В тази насока ако мислим, какво бихме казали за количките с адптори за закачането на столче за кола, това като решение за кратко ли да го броим... newsm78

същото - има си кошове за новородени,  кошницата само ако трябва да се отиде до някъде с колата и за кратко разстояние с количката....

# 72
  • Мнения: 2 323
Да... newsm78 тази тема ме накара да се замисля по-сериозно. Не ми е опряло до гърба това, затова не съм и обмисляла сериозно Peace

# 73
  • Мнения: 393
  Още от изписването,като се прибира бебчето вкъщи.Но не в столче,а кошница от 0 до 13 кг.

Общи условия

Активация на акаунт