ТЕ СЕ ПРИБИРАТ УДОМА!

  • 13 605
  • 466
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 7 837
Не че много обичате Щатите, но ето част от интервюто на посланика ни Елена Поптодорова  Simple Smile

Цитат
- На финала акцентът за заслугите за разрешаването на казуса падна повече върху ЕС и Франция, а САЩ някак си остават в сянка.

- Вижте, това е видимата част, но има и много невидима. Имахме експертната помощ на правния съветник на ведомството и дирекцията по Близкия изток Джонатан Шуорц, който е преминал всички преговори по случая "Локърби" и по взрива в дискотека "Лабел" в Берлин. Той познаваше всички онези за нас непознати клопки на начина, по който се води дело в Либия и с Либия. Този човек ни е консултирал непрекъснато. Самият той е идвал няколко пъти в България. Тези неща не беше нужно да имат такава публичност, но в замяна на това свършиха много работа. Може би сега вече може да се каже и че в петък започнахме разговори с посланик Дейвид Уелч, помощник държавен секретар, който е главен преговарящ от американска страна с Либия. Петък, събота и неделя този човек непрекъснато разговаряше по телефона с външния министър на Либия Абдулрахман Шалкам и със заместника му Обейди. И ми се обаждаше да ми съобщи хода на тези дискусии, които аз, разбира се, съобщавах във Външно. Америка имаше нужните възможности. Ето, ЕС вдигна ембаргото срещу Либия изведнъж, докато Америка започна стъпка по стъпка - в зависимост от това дали Либия изпълнява изискванията. Едно от последните неща, които останаха, бе пълното възстановяване на дипломатическите отношения. Кадафи отчаяно иска Конди Райс. Нямаше да я получи, докато не бъде решен случаят с българските медици. Това самата тя го е декларирала пред мен. Кадафи иска US посланик в Джамахирията и ще го има в най-скоро време, а Райс ще посети Либия, но според мен това няма да стане преди края на годината. Но това бяха двата последни лоста за въздействие над Триполи.

# 376
  • Мнения: 3 423
Гледах Милен Цветков вчера.
Попита кому благодарят медиците.
Мъжът на телефона, дето е уж вътре
в играта, се запъна и смени темата.
Милен Цветков попита пак. Мънкане.
Дали наистина благодарят някому, а?

# 377
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Те благодариха ли изобщо на някой?

# 378
  • Мнения: 7 837
Трябваше да има пресконференция днес. Мина ли?

# 379
  • Мнения: 2 563
Те благодариха ли изобщо на някой?

Дано са благодарили на дамите и господата, които водиха преговорите. Не очаквам да ми благодарят на мен, на Родината, на българския народ и т.н. Не заслужаваме.

# 380
  • Мнения: 9 905
не  е минала пресконференцията/ПКФ, както я наричат по БНТ/ - първо трябваше да е в 15, после в 16 и все още не е почнала, или БНТ нещо се мотлявят с прякото включване.

а, май сега почват.

# 381
  • Мнения: 2 821

А, май ще почва....

# 382
  • Мнения: 4 076
M-Tel си е частна компания,която може да дарява на когото каквото си иска.Неин проблем.
Другото,ако е вярно,не е много лицеприятно.Щедро правителство имаме,но с нашите пари.В качеството на какви да бъдат обезщетявани?Те са работили,работят техните семейства,следователно е редно да се издържат така,както всички нас.Заемайки работни места в "структурите на болниците на МВР",те и техните семейства ще лишат от работа други българи.Стипендии за децата им-за какво?Това вече намирисва на едновремешните Борци против фашизма и капитализма с безкрайните им привилегии до живот.Безплатните почивки могат да ги дарят собственици на хотели,ако желаят,но не и правителството с парите от нашите данъци.Интересно ми е също да разбера колко струват хонорарите на БГ и либийския адвокат,както и пътуванията на близките им до Либия.Почти съм сигурна,че цифрите са големи и не са платени от роднините.А ако е вярно,че са били предупредени за бъдещите събития(така четох)и въпреки това са избрали да останат...
Голяма е радостта ми от завръщането им,но крайно време е правителството да спре да се изхвърля и злоупотребява.

# 383
  • Мнения: 1 017
M-Tel си е частна компания,която може да дарява на когото каквото си иска.Неин проблем.
Другото,ако е вярно,не е много лицеприятно.Щедро правителство имаме,но с нашите пари.В качеството на какви да бъдат обезщетявани?Те са работили,работят техните семейства,следователно е редно да се издържат така,както всички нас.Заемайки работни места в "структурите на болниците на МВР",те и техните семейства ще лишат от работа други българи.Стипендии за децата им-за какво?Това вече намирисва на едновремешните Борци против фашизма и капитализма с безкрайните им привилегии до живот.Безплатните почивки могат да ги дарят собственици на хотели,ако желаят,но не и правителството с парите от нашите данъци.Интересно ми е също да разбера колко струват хонорарите на БГ и либийския адвокат,както и пътуванията на близките им до Либия.Почти съм сигурна,че цифрите са големи и не са платени от роднините.А ако е вярно,че са били предупредени за бъдещите събития(така четох)и въпреки това са избрали да останат...
Голяма е радостта ми от завръщането им,но крайно време е правителството да спре да се изхвърля и злоупотребява.
Много точно, нещо взеха да се Оливат май...

# 384
  • Мнения: 2 563
M-Tel си е частна компания,която може да дарява на когото каквото си иска.Неин проблем.
Другото,ако е вярно,не е много лицеприятно.Щедро правителство имаме,но с нашите пари.В качеството на какви да бъдат обезщетявани?Те са работили,работят техните семейства,следователно е редно да се издържат така,както всички нас.Заемайки работни места в "структурите на болниците на МВР",те и техните семейства ще лишат от работа други българи.Стипендии за децата им-за какво?Това вече намирисва на едновремешните Борци против фашизма и капитализма с безкрайните им привилегии до живот.Безплатните почивки могат да ги дарят собственици на хотели,ако желаят,но не и правителството с парите от нашите данъци.Интересно ми е също да разбера колко струват хонорарите на БГ и либийския адвокат,както и пътуванията на близките им до Либия.Почти съм сигурна,че цифрите са големи и не са платени от роднините.А ако е вярно,че са били предупредени за бъдещите събития(така четох)и въпреки това са избрали да останат...
Голяма е радостта ми от завръщането им,но крайно време е правителството да спре да се изхвърля и злоупотребява.

Аз пък се кефя, че ще им дадат и пари, и работа ще им намерят и т.н. Редно е, дължим им го.

# 385
  • Мнения: 1 017


Аз пък се кефя, че ще им дадат и пари, и работа ще им намерят и т.н. Редно е, дължим им го.
[/quote]

Защо ИМ го дължим?

# 386
  • Мнения: 4 076
Аз пък се кефя, че ще им дадат и пари, и работа ще им намерят и т.н. Редно е, дължим им го.
И защо им го дължа?Пратила съм ги там против волята им,нещо съм ги наранила,обидила?Дай тогава да се издължим към мизерстващите пенсионери,към стотиците болни без средства за лечение,към дечица,които няма кой да прати на почивка или да даде стипендия,към тези,дето се бъхтят за никакви заплати...откъде средства за толкова издължаване?А животът е ценен за всеки.
Добре са дошли и да са благодарни,че виновни или не,толкова хора застанаха зад гърба им.И да се оправят в свободния живот така, както всички ние.

# 387
  • Мнения: 4 309
Защо не отговориха на директния въпрос дали ще съдят България и ще искат ли обезщетения от нея?
Много грозно се измъкнаха.
Съчувствах им чисто човешки.

# 388
  • Мнения: 343
Аз пък се кефя, че ще им дадат и пари, и работа ще им намерят и т.н. Редно е, дължим им го.

Добре са дошли и да са благодарни,че виновни или не,толкова хора застанаха зад гърба им.И да се оправят в свободния живот така, както всички ние.

Ти, ако искаш, ги спонсорирай. Аз нищо не им дължа и предпочитам данъците ми да отиват при по-нуждаещи се.

# 389
  • Мнения: 3 405
Гледахте ли Милен Цветков? Имаше много особени изказвания от няколко пенсионери/ки.

Общи условия

Активация на акаунт