въпрос за сядането на бебето

  • 7 449
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 069
Детето само ще си покаже кога е готово.
Вики започна да седи сам на 8 месеца и 10 дни.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз започнах да го слагав седнал в количката или в столчето за хранене на 6 навършени месеца.Оставях го обаче малко време,изморяваше се бързо и се подпираше на една страна.Сам се задържа в седнало положение без помощ и никакви облегалки точно на 8 месеца.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери седна чак на 9м.Като направи 6м имаше желание и я слагах,после месец и нещо не искаше да сяда а се изхлузваше.

# 33
  • Мнения: 508
На 6-м я слагах да седи за малко, подпряна с възглавници. Започна да седи стабилно и сама на 9-м

# 34
  • Мнения: 2 257
Моето човече в момента седи изправено само с опора - на столче, в количка, в скут. Задържа се за няколко секунди сам, подпира се ръчички между крачетата, но се гъне и ме е страх да го насилвам. Днес бяхме на стандартния 6-месечен преглед и ме питаха дали седи с опора - (попълват един въпросник всеки път), следователно - не му е време да седи още сам, ако трябваше щяха да ме питат за това, предполагам.

# 35
  • Мнения: 1 230
Слагах я седнала от 4 месец, в стола за хранене, докато яде.Вече искаше поне да е полулегнала в количката, за да гледа. Седи самостоятелно и стабилно (докато си играе) без опора от около месец - т.е. след 9тия месец

# 36
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Голямата ми дьщеря слагах да седи след като навьрши 6 м. (така трябвало особенно за момиченцата) и я подпирах с вьзглавници, а пьк за малката доктора ни посьветва   да изчакаме максимално.На 7 мес. тя просто си седна сама без никаква опора като и за миг не сьм я учила.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
На 6 месеца водих Петър на ортопед и тойказа, че мога вече да го слагам за 10 минути седнал.
Сега е на 7 месеца и 5 дни и стои сам седнал, но се клатушка мъничко, т.е. не е съвсем стабилен.
Имай в предвид, че момиченцата се развиват по-бързо.
Гладй детенце, то само ще ти покаже кога е готово.

# 38
  • Мнения: 1 467
Моето дете пък се напъва да сяда, а като гледам е още малка. Вдигам я, но винаги я подпирам и за малко, не я оставям сама, но пък сама си показа, че иска да сяда. Вярвам, че детенцето само ще даде сигнали.

# 39
  • Мнения: 7 418
    На нас ортопед ни каза,че това е абсолютна отживелица бебето да се учи да седи с помощта на възглавници(както и да се учи да ходи с помощта на проходилката).Въобще не трябва да се слага седнало,докато не "проседи" от само себе си.
    Моя бебок седна абсолютно сам,без никакви стимулации,поддръжки и така нататък,на 6 месеца и 21 дни.И съм абсолютно сигурна ,че нито е избързал,нито се е забавил.Направил го е точно ,когато му е било времето,т.е. когато тялото му е било готово.
   

# 40
  • Мнения: 208
Моето бебесезаседя от петия месец.Не съм го пришпорвала ,той просто не искаше да лежи и непрекъснато правеше опити да се изправя.Възглавници м слагах, не за да го уча а защото е много нестабилен в началото и като се умори да седи залита веднага.Възглавниците го предпазват от дар с нещо

# 41
  • София
  • Мнения: 4 397
След 6м. започнах по малко да го слагам да седи  Peace

# 42
  • Мнения: 1 427
На 7 и половина започна да стои седнала-сама! Тогава беше станала стабилна , преди това не съм я тормозила да я "уча".

Общи условия

Активация на акаунт